Cipőt webshopról? Shimano SH-MT33 SPD-ből mekkora kellhet nekem?

Linkelt termék: Shimano SH-MT33
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2012.10.31. 10:02 benjonino 

  • benjonino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Shimano SH-MT33 SPD cipőt. Sajnos ahol lakom, nem árulnak ilyet, ezért nem tudom boltban megvenni, rákényszerülök arra, hogy interneten vásároljam meg. Pedig az elveim szerint cipőt vásárolni felpróbálás nélkül tilos. Na mindegy, azért vannak a kivételek, hogy erősítsék a szabályt! :) Egyszóval nem tudom milyen méretet vásároljak. A lábam 45 és feles, néha 46-os. :) Azt tudom, hogy shimano cipőből 1 mérettel nagyobbat kell vennem, de a 47-es méretben is erősen kételkedek, hogy elég lesz-e, mivel voltam egy boltban, és ott sikerült kitúrniuk egy shimano másik típusú 46-os cipőt, amit fel is próbáltam, és nagyon szorított. Minden tanácsnak nagyon örülnék! Köszi!

Elküldve: 2012.11.12. 14:17 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@benjonino: pont a talp vastagsága és merevsége a lényeg az SPD-cipőnél. Nem hajlik a talp, így a pedálozás erejét minimális veszteséggel teszem a pedálra.

Elküldve: 2012.11.12. 13:06 benjonino 

  • benjonino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Megjött!

És pont jó lett!!! Úgyhogy nagy az örömöm. Vagyis 45.5-ös lábamra rendeltem 47-es cipőt, és éppen hogy nem ér az ujjam a cipő orrához. Mintha rá öntötték volna! Izgultam is kicsomagoláskor...

Ami érdekes benne - ez nekem az első spd cipőm - hogy nehéz. Ráadásul orrnehéz, mármint egy normál sportcipőhöz képest. A talpa merev, nehezen hajlik, de azért kényelmes benne a járás.

Egyelőre ennyi a kicsomagolás utáni észrevételem.

Elküldve: 2012.11.08. 17:32 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@meridásgaluska: bocs a sok szóismétlés miatt nem így akartam tördelni

Elküldve: 2012.11.08. 17:32 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

8 munkanapon belül el lehet állni indokolatlanul a vásárlástól és vissza lehet küldeni és kötelesek vissza venni és még használni is lehet a 8napon belül de azért ne mocskold össze:D de olvass utána a webshop vásárlási feltételeibe

Elküldve: 2012.11.08. 17:30 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Nekem 46-os tépőzáras cipőm van hozzá, viszont méretben passzentos cipőim mind 45 körüliek

Elküldve: 2012.11.08. 17:28 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Én shimano cipőben 1, vagy 1,5 mérettel nagyobbat vettem mint ami kéne és az pont jó. Én vagy felpróbálnám, vagy nagyon óvatosan vennék.

Elküldve: 2012.11.08. 12:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@benjonino: tudomásom szerint webshopos rendelésnél-mivel nincs próbálási lehetőség, illetve nem látod élőben a terméket, nem csak ruhadarabról lehet szó- van valamennyi idő, amíg jelezheted, hogy köszi, ezt mégsem kérném (elállhatsz a vételtől), vagy mást kérnék. A postaköltség valószínűleg téged terhel, legalábbis a visszaküldésé szinte biztosan, de még ez is jobb, mintha nyomná a lábadat, vagy benne állna a pénzed egy olyan cuccba, ami élőben nagyon nem olyan, mint aminek a kép mutatta.

Elküldve: 2012.11.08. 09:42 benjonino 

  • benjonino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Köszönöm a válaszokat. Mivel a választási lehetőségem az, hogy vagy veszek a webshop-ból cipőt vagy nem lesz bringás-cipőm, ezért az előbbi mellett döntöttem, és berizikózok egyet. Vagyis, megrendeltem a cipőt. Sokat hezitáltam a típuson is, egy kicsit változtattam rajta, végül is nem a 33-as lett, hanem a Shimano SH-MT43. A méretben a 47-es mellett döntöttem. Most várok, és izgulok, de addig is kiszaladok, és veszek egy lottót. Ha egyszer a fortuna kegyeit keresem, akkor hátha csőstül jön... :) Ha megjön, megírom, hogy jártam.

Elküldve: 2012.10.31. 11:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

2007-ben vettem egy hasonló Shimano (hasonló, értsd. szintén hasított bőr, utcai stílusú, nem versenycipő). Boltban rendeltem, a 42-es lábamra 43-ast. Hááát... pont nagyon passzent volt. Nem volt annyira drága (mondjuk nekem akkor nagyon is), végülis megvettem. Azóta nőtt valamennyit a lábam, most általában 43-as csukát hordok (bár DC-ből pl. 44,5-ös lett volna jó...) ez a Shimano cipő meg együtt nőtt a lábammal.

Ezek az alap Shimanok szeretnek kicsit megnyúlni az évek alatt, ez nálam kivételesen pozitív tulajdonság volt. Szóval van olyan, hogy mákja van az embernek, de úgy mindazonáltal én is inkább azt mondanám, hogy ne vedd meg felpróbálás nélkül. Egyébként szerintem minden normálisabb bolt, ahol van Shimano cucc, meg tudja rendelni neked, csak drágább mint webshopon.

Elküldve: 2012.10.31. 11:36 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@benjonino: Próba nélkül ne vásárolj cipőt. Csak Fortuna kegyeiben bízhatsz, a nevezett nőszemély azonban köztudottan szeszélyes. A kivételek pedig szabályt teremtenek - legalábbis Cicero eredeti mondása szerint. Vagyis, ha létezik a kivétel, van hozzá tartozó szabály is.

Elküldve: 2012.10.31. 10:57 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@benjonino: ha nem tudod felpróbálni, akkor ne vedd meg. Ezt semmiképpen sem...változik a lábméreted tekerés közben, nagyon nehéz belőni. Lehet mázlid...de én nem vennék 20-ért cipőt, anélkül, hogy tudnám - valaha fogom-e használni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!