Conti vagy Schwalbe montira? Ár mellékes

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2021.10.31. 09:32 buch7 

• buch7 avatar
  • sima XC-s
Témaindító hozzászólás:

Conti vagy Schwalbe kerüljön a montira ha mélyebben a zsebembe akarok nyúlni?

Elegem van a gyári Kenda szintű külsőkből. Lecserélem a külsőket a montin, és úgy döntöttem mélyebben a zsebembe nyúlok és erős defektvédelmi szintű külsőt teszek fel.

Két opciót látok: vagy a Conti montis gumijai black chill szövettel, vagy a Schwalbe Smart Guard gumijai.

Olyan 15.000 ft/ gumi tehát 30-ba lesz a csere.

Melyiket vegyem ? Conti vagy Schwalbe?

Vagy akár tök más gyártó?

A defektvédelem a főn szempont, a tömeg másodlagos.

Elküldve: 2021.11.12. 17:27 azaki71 

• azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos

@azaki71: Eldölt, most hogy le van árazva rendeltem 1 cross king és 1 race kinget, mindegyikböl protectiont. Ezzel meg is van a karácsonyi ajándék. De télre nem kerülnek fel, majd csak jövő Április felé, leginkább a nyárra.

Elküldve: 2021.11.09. 10:17 azaki71 

• azaki71 avatar

Kérdés, hogy a sima legolcsóbb drótperemes verzió, vagy a sima hajtogatható verzió-e a jobb választás a Continental Cross és Race king verziókból, mert a Protection verzió szóba nem jöhet, az nekem már túl drága. Még nem dőlt el, hogy valóban ez a gumipáros lesz-e a választom, mert túl sok helyen olvasom, hogy papírvékony és én sem a defektekkel akarnák bajlódik, de ha defektürés szempontjából tud annyit mint a Conti Couble Fighter 3, akkor az már jó, mert azokkal jók a defekttel kapcsolatos tapasztalataim.

Elküldve: 2021.11.05. 08:38 azaki71 

• azaki71 avatar

@rcs2003: Köszönöm a tippet, megfogadom.

A bike-discount.de oldaláról szoktam rendelni és a rendeléseim zömét szezon végén és januárban szoktam bonyolitani, amikor kiárulják a bentragadt készleteket.

Elküldve: 2021.11.04. 22:24 rcs2003 

• rcs2003 avatar
  • sima XC-s

Cross King előre, Race king hátra, ezt szokták mondani általában. Haver a legolcsóbb Cross kinggel ment maratonokon elöl-hátul(belsővel), nem panaszkodott. :-) Én 2.0-ás race kingekkel edzegetek év közben aszfalton és terepen egyaránt. Defektem még nem volt velük több mint egy év alatt (6000+ km), földutakra, könnyű terepre tökéletesek és van még bennük legalább 1 szezonnyi anyag, alig koptak. Viszont nagyobb kavicson meg hepehupás-felvert göröngyös talajon művészet velük egyensúlyozni. Persze ez lehet azért is mert keskenyeket használok (2.0"). Idén amúgy nem könnyű gumit(sem) venni, alig lehet valami értelmeset kapni. :(

Elküldve: 2021.11.04. 19:55 azaki71 

• azaki71 avatar

Az idén használt Continental Double Fighter gumijaimat jövő szezonra másra akarom cserélni. A kerékpárral aszfaltos utakon megyek és jövök haza a terep és erdei bringázásaimról (Mecsek és Zselic), ezért azt szoktam mondani, hogy 50-50%, de a fent említett külső, amint nem tökéletes a terep út, csúszkál és ezt meguntam. A Schwalbe Smart Sam Performance és a Continental Cross King-re gondoltam, de lehet, hogy tévúton járok, de árban nem mennék feljebb. Szerintetek? Jah, és még mindig a 26-os montimmal járok :-)

Elküldve: 2021.11.04. 16:38 __opp__ 

• __opp__ avatar
  • Hegyikerékpárosok csapat

@rcs2003: nem mondtam, hogy szar a Mitas. Nem tartják a webshopok se és az üzletek se raktáron. Én nem találtam máskor csak mérethiányos készleteket meg sok hetes átfutási időt rendelésnél(több évvel covid előtt) Simán szar a magyar disztribútori háttere.

Jolanda Neff egy legenda, bármivel nyer... :D

A témaindító pedig soha nem reagál a kapott válaszokra, nézd meg a többi kérdésénél... ;D

Elküldve: 2021.11.04. 15:53 rcs2003 

• rcs2003 avatar
  • sima XC-s

Viszont ami kicsit bosszant, hogy rizsázunk itt folyamatosan és a kérdező meg sehol.

Elküldve: 2021.11.04. 15:50 rcs2003 

• rcs2003 avatar
  • sima XC-s

Biztos azért nyert Jolanda Neff is világbajnokságot Mitas gumikkal pár éve, mert szarok :)

Elküldve: 2021.11.04. 14:20 __opp__ 

• __opp__ avatar

@rcs2003: azért egy Mitas vagy Kenda nem egy ligában van a többi általad említett gyártó kerékpárgumi divíziójával. Sokat fejlődtek az elmult években de a gumik egy hobbi-amatőr kategóriánál megálltak. Hiába nagy gyárak, nem tudsz venni magasabb minőséget vagy speciális gumi keveréket. Attól még nem rossz csak nem az a technológiai szint. Pár év és lehet tesznek bele annyit, hogy elérik a top gyártók színvonalát de ha azonos áron akarják adni a speciális keverékes és/vagy versenszésre alkalmas gumikat a konkurensek ismert, bizonyított termékeivel akkor nem tudom ki akar majd kísérletezni. Már most is túlárazottak.

Elküldve: 2021.11.01. 15:35 rcs2003 

• rcs2003 avatar
  • sima XC-s

Én egy szett Mitas Kratost vettem versenyezni tavaly. Belsővel megyek, semmi flancos tubeless. A két gumi összesen volt 20000Ft környékén és nagyon elégedett vagyok velük. Kaptak rendesen a Mátrában, Bükkben, a Balcsi kaviccsal és törött fagáakkal teleszórt lankáin, nulla defektem volt velük idáig. Van élet a conti-schwalbe-maxxis sznobháromságon kívül is. Vittoria, WTB, Mitas, stb stb.. ja és a Kenda nem csak szar gumikat gyárt ám, attól hogy itthon csak az alsó kategóriájával lehet találkozni. :)

Elküldve: 2021.11.01. 13:03 elemér 

• elemér avatar

@elemér: plusz ezt még ideteszem: Szintetikusan előállított high-tech szál, pókselyemmel. A Vectran ™ -t olvasztott folyékony polimerből, a Vectran-ból szövik, és egy többszálas fonallá dolgozzák fel. Extrém módon szakadásálló, mindezt alacsony súly mellett - tökéletes megoldás a Continental Prémium gumiabroncs család defektvédelméhez. És mindezt anélkül, hogy a gördülő ellenállást befolyásolná.

Elküldve: 2021.11.01. 13:00 elemér 

• elemér avatar

@buch7: a balck chili nem defektállósági összetevő, hanem keverék a gördülési ellenállás csökkentésére, gördülési- ellenállása 26 %-kal alacsonyabb, tapadási súrlódása 30 %-kal nagyobb, és 5 %-kal jobb az időállóságuk is. Defektvédelmet a poly-x breaker, a wectran, safety pro, safety x, plus meg egyebek... pl a 3x120 tpi jelenti. Ezek felhasználási területen belül változnak, értsd egy plus inkább városi gumik sajátja, nehezebb tőle a gumi és lassabb stb. Mtb versenygumikon a handmade germany, black chili és pl wectran ami piktogramokat keress. Ha ebben a kategóriában keresgélsz szerintem a conti jobb, de más meg a schwalbét fogja mondani. Én bevenném a játékba a maxxis gumijait.

Elküldve: 2021.10.31. 18:23 rcs2003 

• rcs2003 avatar
  • sima XC-s

Alma vagy körte? Parttalan vita. Aztán meg ne lepődj ha ugyanúgy defektelsz a csilli-villi új gumival. Sajnos a királydinnyét még mindig nem érdekli mennyibe került a külsőd, neki az a dolga hogy átszúrja :) Sokan a tubelessre esküsznek.

Elküldve: 2021.10.31. 16:32 XCode 

• XCode avatar
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat

Tapasztalatom szerint (azonos osztályt feltételezve) a Schwalbe köpenyei valamivel többet nyújtanak, kifinomultabbak, a Continental köpenyek viszont valamivel jobban bírják az igénybevételt, tartósabbak. A különbség mindazonáltal nem jelentős.

Elküldve: 2021.10.31. 11:05 danibike95 

• danibike95 avatar
  • sima XC-s

Szia! Személyes tapasztalatom nincs az általad felsorolt külsőkkel, de az alábbi oldalon elég alapos teszteket készítenek külsőkről:

https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews

Érdemes átböngészni szerintem.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!