Continental EcoContact Plus miért repedezik?

Linkelt termék: Continental EcoContact Plus
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2012.07.27. 13:13 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33
Témaindító kérdés:

Elöl és hátul is ezt a gumit használom. 1000Km még nincs bennük, valahol alatta tarthatok. Egy időben és egy helyen vettem újonnan mindkettőt. De az első gumin repedések láthatók, körben az oldalfalon és a mintázat mellett is. Úgy néz ki mint egy elöregedni látszó gumi. A hátsó /attól eltekintve, hogy kopottabb/ gyönyörű állapotban van, még apró repedés sincs rajta. Garázsban tartom a bringát, tehát csak addig van kitéve napnak amíg használom. Mi lehet az oka, hogy az első repedezik és a hátsó nem? Valahogy meg lehet állapítani a gyártás idejét úgy mint az autó gumiknál DOT szám alapján?

Elküldve: 2012.07.28. 13:41 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@XCode: Nem perelek. Jó fogyasztó módjára elmegyek és veszek másikat...

Elküldve: 2012.07.28. 10:56 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Koromturbo: Guminál is úgy van, mint az embernél: az egyik már 40 éves korában végét járja, a másik még 60 évesen is legénykedik. Pedig amikor kihozták a kórházból, mindkettőre ugyanannyi garanciát adtak...

Ha perbe fogod a Contit, csakugyan nyugdíjas leszel, mire a vitára pontot tesznek.

Elküldve: 2012.07.27. 23:28 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@XCode: Én is valami ilyesmire tippelnék, ezért is említettem a DOT számot. Jó tudni, hogy nem csak nálam jelentkezik ez a probléma és nem egyedi. Érdekes, hogy egészen eddig nem lehetett különbséget tenni a kettő között. Gyönyörűen nézett ki mindkettő amikor megvettem és eszembe sem jutott volna, hogy lesz ideje elöregedni... Azért felmerül bennem a kérdés, hogy miért nem volt jele annak, hogy az egyik öregebb? Amikor megvettem, tüzetesen átnéztem mindkettőt és nem volt difi... És azért ez mégiscsak continental, nem kéne egy ilyen márkának odafigyelni ilyesmikre??? Ha lesz valami balesetem, tuti perbe fogom őket és nyugdíjba megyek :)

Elküldve: 2012.07.27. 19:32 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Koromturbo: Az első kerékre szerelt köpeny vélhetően elöregedett. A raktárakban olykor 4-5 évig vagy még hosszabb ideig is hevernek a gumik, mire sorra kerülnek. Ez főleg a drágább fajtákra igaz. Hogy egy helyen és egy időben vetted a kettőt, az semmit sem jelent. Az eladó lement a pincébe, felkapott egy frissebbet, hozzácsapott egy vénebbet, s még az sem biztos, hogy tudatában volt, mit cselekszik (ámbár tűzbe nem tenném a kezem érte).

A kerékpárgumit általában nem jelölik DOT kóddal. Traffic köpenyeimen is csak a gyár hat jegyű azonosítóját látom. Ennek az utolsó számjegye talán a gyártás évét jelenti (pl. 201558), de erre nem vennék mérget. Lóg a falon még egy pár tartalékban, alaposabban megszemlélve bizony felemás: az egyik darab szemmel láthatóan öregecske, pl. megtört fényű a felülete. Nyilvánvalóan más időben készült, nem lehetetlen, hogy más gyártósorról került le stb. A kódja szerint is (ha megáll a feltevésem) egy évvel korábbi, mint a másik. A Hajtányban vettem mindkettőt, újonnan, egy időben, akárcsak te.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!