Continental Sport Contact 'A' kapható még? vagy Schwalbe City Jet?

1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2013.06.10. 10:45 Sabika 

  • Sabika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne hogy elmentem a szervizbe hogy egy ilyen gumit szeretnék (32 széles 28-as kerékre) és azt mondták hogy már csak b c kategóriást lehet kapni mivel a conti megszüntette a szállítását.Ez szerintetek mennyire igaz? És ajánlott egy Schwalbe city jet gumit ami állítása szerint nagyon jó és jobb mint a conti. http://www.testbike.hu/velemeny/kulso-gumi/schwalbe-city-jet

Kérlek segítsetek hogy szerintetek érdemes-e a contit megkockáztatnom vagy csak kamuzott a szervizes?

Elküldve: 2013.06.12. 00:49 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Sabika: Ja, ismerem a CX Comp-ot is, az tényleg szar, ilyen szétmállós, puha anyagú faszság, az oldalfala meg papírvékony. Sok hibás oldalfalút is láttam már belőle, mondjuk nagyon alap gumi ne felejtsük el. De úgyis fogod látni a boltban, hogy milyen anyagú. Ha olyan igazi kemény gumihoz hasonló, akkor az jó, tartós, csak az oldalfal repedezés a Schwalbe gumik nagy betegsége, ami nagy nyomáson való használattól jön elő, márpedig egy 32es gumiba elkél a nyomás.

Elküldve: 2013.06.11. 20:28 Sabika 

  • Sabika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 8

Holnap kiderül 3 schwalbe gumi közül választhatok. Majd holnap írok mit választottam de ragaszkodom a 32-es mérethez. Most jelenleg Schwalbe cx comp van a biciklimen de annyira elkopott 1200 km alatt hogy már a szövet látszik a hátsó gumin. Ezért kicsit félek a schwalbe-től.

Elküldve: 2013.06.11. 20:00 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Én nem ajánlom a rubenát. Az előírt nyomást nem bírják, nekem már az első menet után kisebb puklik jelentek meg az oldalfalán, aztán most úgy 700Km után a hátsó végleg megadta magát, egy nagy S alak van a futófelületben, megszakadt benne a szövet sajnos, pedig nem mentem vele nagyobb kátyúba. Nagyon gyorsan is kopott ezalatt a 700Km alatt, viszont cserébe iszonyatosan tapadt. Continental, Schwalbe, CST, ezek a jó gumik szerintem, bár biztos nem tapadnak annyira brutálisan, mint a Rubena, de legalább bírják a kiképzést, tartósak, a CST pedig még olcsó is. Ha a contit jobbnak találod, akkor vedd meg a B kategóriást, azon elvileg csak a felirat lehet hibás, bár van aki azt mondja, hogy csak az A kategóriás az igazi német, a többi pedig kínai, és nem olyan jó. Ebből nem tudom, hogy mi igaz.

Elküldve: 2013.06.11. 16:11 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Sabika: Vagy még Maxxis Detonator is jó lehet.

Elküldve: 2013.06.10. 12:40 kicsibigyo 

  • kicsibigyo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Azért mondják, hogy ne menj máshova vásárolni. Még ha meg is szüntette, nem lehet idétlen időkig gyártani semmit. De még fel lelhető azért. Én rubenát ajánlok. Azok is minőségiek.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!