Continental Sport Contact Slick Trekkingre?

Linkelt termék: Continental Sport Contact
1-18 (18 válasz)

Elküldve: 2013.08.20. 10:45 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104
Témaindító kérdés:

Sziasztok!Kiváncsi lennék a véleményetekre!Érdemes lenne a trekkingemre valami slick gumit tenni?Mivel kb 95%aszfalton használom túrázásra.Kinéztem a Continental sport contact slicket defektvédelemmel!Vélemények?Kapható meg egyátalán ez?elöre is köszi.üdv.

Elküldve: 2013.08.27. 19:43 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

Milyen spd pedált ajánlanátok trekkinghez van valakinek tapasztalata erről?köszi.üdv.

Elküldve: 2013.08.27. 19:16 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

Sziasztok!Megvan a Sportcontact az elsö 15km után tudok csak véleményt mondani,dehát ég és föld ahhoz képest amivel eddig mentem.!Gyors mind az állat a legjobb amivel eddig mentem!üdv.

Elküldve: 2013.08.23. 12:39 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@milanos: Azt nem tudom, hogy a SportContactnak milyen az összetétele, tapad-e úgy, mint a SuperSport, ezért nem bíztatnálak a minél keskenyebb gumi megvételére. Amit biztosan tudok, hogy a SuperSport még teljesen jó 28-as szélességben.

Elküldve: 2013.08.23. 12:29 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@milanos: Súlyra a maga nemében nem nehéz sem a SuperSport, sem a SportContact, kb egy súlyban vannak. A Schwalbe defektvédelmes gumijai sokkal nehezebbek, meg Contiból is van olyan, ami 7-800g körüli, és nem sokkal szélesebb az említett két guminál, na azok már nehezek. A belsőből én szintén Contit használok, ami 1100-1200Ft körül mozog darabja, de ilyen jó külsőkbe megéri, mert úgy sem lesz defekted.

Elküldve: 2013.08.22. 21:20 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@milanos: Igen, minden köpenyt tanácsos a hozzá illő szélességű belsővel használni. A tömlőn fel is tüntetik a megfelelő értékeket. (Nézd meg a régi belsőt is, hátha jó.) Egyébként gyártmánya válogatja, melyik milyen szélességi tartományban alkalmazható. Például létezik 28-37-es belső gumi is. Sajnos a jobb tömlők nem olcsók, ezernél többet is elkérnek darabjáért.

Elküldve: 2013.08.22. 20:46 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@XCode:Helló.köszi.ha mondjuk 28mm széles gumit választok akkor 25-32mm belsőt is kell vennem hozzá?Gondolom ez már nem nagy tétel anyagilag?köszi.üdv.

Elküldve: 2013.08.22. 20:41 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@gyuladaniel94: Helló!Lehet Pestről hozatok gumit a Hajtányból.Ma kérdeztem 6ezer a sport contact darabja reflexcsik nélkül.Van 28as széleségben is raktáron stem hamár veszek akkor ilyen kéne nem?Minél vékonyabb.egyébként a sportcontact ez nagyon nehéz gumi súlyra?üdv.

Elküldve: 2013.08.21. 23:08 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@milanos: Vigyázni kell, sok helyen még most is kaphatóak hibás darabok, jól át kell nézni mielőtt megveszi az ember, aztán ha fel van rakva, akkor is érdemes tüzetesen átvizsgálni. Pesten már nem nagyon árulnak hibásat szerintem, de vidéken előfordul, ráadásul ugyanannyiért, mint a hibátlan darabokat. Elég drága ez a SportContact, ha elég lenne a 28 széles, akkor olyanból SuperSport kapható valamivel olcsóbban(5000 körül), nekem is ilyenem van, elégedett vagyok vele, kavicsos utakon is elboldogul, pedig 7-7,5 Bar-on használom, a defektvédelme bombabiztos, mégsem olyan borzasztó nehéz 480g körül van.

Elküldve: 2013.08.21. 23:03 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@milanos: Keskenyebb köpenyeknél a belső gumi méreteire jobban kell figyelni. A tömlők szélességi tartománya általában: 18-23 mm, 25-32 mm, 35-47 mm stb. A lényeg, 37 mm széles köpenyhez a 35-47-es tömlőt ajánlatos használni.

Keskeny, keményre fújt gumikkal lehet a legjobban haladni. Egyébként minél keskenyebb a köpeny, annál nagyobb nyomáson használható, használandó.

Elküldve: 2013.08.21. 22:42 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@XCode: Hát ez jó kérdés megnézem majd itt helyben pár biciklis boltba,hogy van e ,de gondolom nem nagyon tartanak habár kitudja.Vagy megpróbálok Peströl hozatni valamelyik ismerössel aki ott jár.Én is néztem azt a helyet amit irtál (Hajtány)ott tényleg van.7000ezer körül reflex csikkal.Ha mondjuk a 700x37c választanám akkor a jelenlegi belső gumi az maradhat vagy abból is új kell?Vagy a 32c is elmenne még?az úgye keskenyebb jobban haladós?!köszi.

Elküldve: 2013.08.21. 21:45 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@milanos: Lehet kapni (Budapesten a Hajtány kerékpárboltban biztosan, habár nem a legkedvezőbb áron).

Az igazi kérdés azonban a következő három: [1] Lakhelyedhez közel kapható? [2] Megfelelő méretű? [3] Jó áron kínálják? Nincs mit tenni, a Hálón kell keresgélned.

Elküldve: 2013.08.21. 18:23 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@XCode: Aham!Köszi szépen igy már eligazodok az egészen!(jó,hogy képben vagy ilyenekbe is)Csak az a kérdés,hogy lehet e kapni még ilyen gumikat vajon?!üdv.

Elküldve: 2013.08.21. 08:41 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@milanos: A Sport Contact méreteit francia jelölés szerint adják meg. Háromféle szélességű létezik: 700×28c, 700×32c, 700×37c. Az első szám a gumi belső peremének átmérője. 700c = 622 milliméter. Huszonnyolcas kerékhez ez való. A második szám a gumi szélessége milliméterben. Hagyományos jelöléssel: 28×1,10"; 28×1,26"; 28×1,46". Az Impachoz szélességben legközelebb álló gumi tehát a 700×37c. A másik kettő keskenyebb.

Elküldve: 2013.08.20. 18:14 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@XCode:Köszi!Aha valami haladósabb kéne azért gondoltam a Sport contactra.(gondolom esöben csúszik,de úgyse nagyon megyek ilyenkor max.ha valahol elkap a zuhé de majd óvatossabb leszek.)De gondolom mivel jó keményre kell fújni Őket ezeken a jó magyar útakon azért a csukló kap rendesen.?A mostani gumim(gyári)ami fent van az Impac ha jól irom!37-622 (28x1.40 700x35C)Continentalba is van ilyen?Ezekböl az adatokból mi a fontos ha sport contactot veszek 28x1.40?vagy minden?elöre is köszi.üdv.

Elküldve: 2013.08.20. 17:52 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@Sabika: Szia!Igen tényleg nem olcsó 7ezerért láttam neten darabját!Lehet hülye a kérdés de belsőgumit is kell cserélni ilyenkor?vagy maradhat a régi belső?(ezek a slickek elég sok Bar-on üzemelnek azért kérdezem)elöre is köszi.üdv. jah.és szép a bringád!

Elküldve: 2013.08.20. 14:19 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@milanos: A Continental City Contact-ot ajánlom még a figyelmedbe. Ez amolyan felemás gumi, középen kopasz, oldalt csatornás. Esőben talán kicsit jobb az ilyen köpeny. Vaskosabb is van belőle (nem merül el rögvest a talajban, ha mégis le kell térned földes útra, és nem is ráz annyira). Néha 5000 söt 4000/darab áron is hozzá lehet jutni. Ellenben ha a haladási sebesség fontosabb, akkor könnyű, keskeny, kopasz gumi kell neked, mint amilyen a Sport Contact.

Elküldve: 2013.08.20. 13:33 Sabika 

  • Sabika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 8

Szia, Pont nem olyan régen akartam énis ilyet venni és iszonyat drága 6 7 ezer forint, de nagyon jó gumi. Én city contactot vettem végül az is slick és defektvédelmes.Nagyon jó gumi rosszat nem tudok írni róla és egyáltalán nem csúszik.Bár esőben még nem használtam.Sokkal gyorsabban tudsz vele haladni.Szerintem nyugodtan vehetsz slick gumit.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!