CST C1218 helyett valami slick vagy könnyű futású MTB gumi?

Linkelt termék: CST C1218
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2012.07.01. 23:51 szur tdi 

  • szur tdi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok Ilyen gumi van a mtb -men szép is meg jó is de az ellenálásan nem kicsi ( a széles futófelület miatt ugye) Mit tudnátok ajánlani aminek ettől is kissebb az ellenálása ? Csak jó időben és 95% túra /város a terület. Olyan tetszene ami széles gumi tehát 1.5-1.9 körüli de csak kis felület feküdjön fel középen jó uton. Létezik ilyen? felnim WTB SX24

Elküldve: 2012.07.03. 08:10 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@szur tdi: Én ezt használom: http://www.testbike.hu/velemeny/kulso-gumi/continental-ecocontact-plus A véleményben leírtam, hogy miért. Szerintem tökéletes. Hajtányban szereztem be...

Elküldve: 2012.07.03. 07:39 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@szur tdi: A Continental Sport Contactot, Maxxis Xenithet dicsérik. Persze az áruk is jó. Rubena V80 Syrinx olcsóbb. A tömegük úgy fél kiló körül van. Személyes tapasztalatom egyikkel sincs, kopasz gumikat sosem használtam.

Elküldve: 2012.07.02. 13:54 szur tdi 

  • szur tdi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@johnny336: Köszi mindenkinek a válaszokat. Irák itt a tesztekben ,hogy esőben meg terepen milyen rossz egy slick gumi ,amit nem is értek minek próbálják ki.

Én esőben legfeljebb akkor megyek ha elkap egy nyári zápor akkor meg tuti nem a gumi határait nézegetem:-) terepen meg soha nem megyek ( legfeljebb föld uton is csak két járda között).

Tehát ugy veszem ki nekem egy 1.5 szélesség körüli slick gumi az optimális. A kopás nem szempont nálam . Ebben a kategóriában mit ajánlanátok? Continentál?

Elküldve: 2012.07.02. 10:37 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Én is C1218-at használtam, és meglepően jól tapad, ellenben dögnehéz, és rettenet haladni vele, úgyhogy le is pakoltam a gépről. Most egy ATB-gumit használok, WTB Asaurus - pillekönnyű, jól gyorsítható, alacsony gördülési ellenállása van, de aszfalton és laza talajon is elég jól teljesít. Mivel a mindenes kerékpáromon használom (munkábajárás, hétvégi sörözős kirándulás), ezért fontos volt, hogy az aszfalt és laza talajon is kellően jó legyen. Ez - természetesen - kompromisszumok árán nagyon bejött.

Ha szinte csak aszfalton használod, akkor javaslok én is valami minimális vízelvezető mintával szerelt városi kereket, amik 1.5-1.75 méretben szoktak lenni. Utóbbi már elég ballonos tud lenni, hogy kényelmesen haladhass vele, de még nem fog vissza annyira.

Konkrét tipusból Schwalbe Big Apple-t ajánlom, viszont rohadt drága.

Esetleg egy jó minőségű városi Conti köpeny - még véletlenül se a túl olcsón árult B-kategóriás, mert azzal csak meggyűlik a bajod.

Elküldve: 2012.07.02. 10:24 fundaluk 

  • fundaluk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 4

Persze jó ha minél vékonyabb, csak egy mtb-n nem biztos hogy túl jól néz ki, de ez tényleg egyéni ízlés dolga :)) Illetve még annyi hogy azért egy 1,95-ös gumi ballonosabb és jobban felfogja az útegyenetlenségeket is. Az 1,5-ös biztos ráz bár még nem próbáltam úgyhogy nem tudom. Én azért egy jó kompromisszumnak gondolom a 1383 vagy 1313 gumikat. A nagyobb súly pedig több anyagot jelent ami a defektállóságot növeli. A CST-ket ilyen szempontból is dicsérik.

Elküldve: 2012.07.02. 09:56 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Városba én is vékony (max 1,75,de inkább 1,5) gumit ajánlanék. Minél kevesebb mintával. Én vettem városi felhasználásra CST 1383-at,de nem igazán jött be. Nehéz a gumi, nehezebb pörgetni csak nagyobb sebességnél jön ki a középen egybefüggő felület előnye. Ha tényleg gyorsabban szeretnél haladni vékony gumi kell.

Elküldve: 2012.07.02. 08:43 fundaluk 

  • fundaluk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 4

Most néhány napja CST 1383 van fent nekem, nagyon lehet vele hasítani. Használtam már CST 1313-at is, az is nagyon jó. Mindkettő közepén egybefüggő minta van. A 1383 talán jobb ha könnyű terepen akarod használni mert oldalt bütykösebb. 2000 körül van darabja akármelyiket veszed.

Elküldve: 2012.07.02. 08:33 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Én még hozzácsapnám XCode rendkívül részletes leiratához a tömeget. Minél könnyebb egy gumi, annál könnyebb felpörgetni, ergo kevésbé veszed észre a gördülési ellenállást. Csak könnyű slick vagy félterep gumi az nem olcsó. Véleményem szerint 1,4 col széles Tom Slick Pro lenne a nyerő.

Elküldve: 2012.07.02. 08:22 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@szur tdi: A köpeny szélessége (elsősorban ez) és mintázata alapvetően meghatározza a gördülési ellenállást. Általában minél szélesebb a köpeny, minél telítetlenebb a mintázata, minél magasabbak a kiemelkedő elemek, annál nehezebb gurítani. A ritkásabb, durvább mintázatú félterep és cross country köpenyek esetében gyakorta úgy javítanak a helyzeten, hogy a koronán kialakítanak egy kb. 2 cm széles telítettebb mintázatú sávot. (Lásd pl. Continental Traffic.) Az ilyen gumik legalább 1,9 hüvelyk szélesek. Semi-slick és slick gumikon ezt a módszert értelemszerűen nem alkalmazzák. Ezek után nyilvánvaló, hogy keskenyebb gumi kell neked (mondjuk 1,75 hüvelykes), telített mintázatú (a kiemelkedő elemek legyenek alacsonyak és sűrűn elhelyezettek), esetleg sima. Legjobb a keskeny és tök kopasz gumi, de ez terepen nem sokat ér. A 26 x 1,75 méretben bőven van választék, olyat is találsz, aminek a koronáján összefüggő sáv fut körbe. Ha könnyű terepen is kell a gumi, két oldalt legyen kapaszkodó jellegű, bütykös-bordás mintázat. Típust fölösleges mondani, nyugodtan dönthetsz az ár, vagy akár a márka, a defektvédelem stb. alapján. Ha mégis szélesebb gumi kellene, sok választás nincs: Rubena V58 Cobra.

Elküldve: 2012.07.01. 23:55 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Nekem Rubena Cobra van(26x1.9), eddig nagyon bejött, szeretem! Jó az ára és lehet vele rendesen haladni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!