CTM Rambler 2.0 vs CUBE Aim SL 29 jó vétel?

Linkelt termék: CTM Rambler 2.0
1-15 (15 válasz)

Elküldve: 2015.03.29. 14:57 tjano8 

  • tjano8 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Első bicikli vásárlás előtt állok, és a tervezett keretbe (max 170e) 2 kerékpárt találtam, amiből választani kellene: CTM Rambler 2.0 29" és a CUBE AIM SL 29". Mivel kezdő vagyok a témában, szeretnék segítséget kérni, melyik bicikli éri meg jobban az árát? Amit szem előtt tartottam míg idáig eljutottam, hogy 29"-os MTB legyen, lockolhato első villával,és hidraulikus tárcsafékkel. Napi használatba lenne, hétköznap munkába járni kb. 15-20km/nap hetvégén kis lazább terep főldúton. 183cm magas vagyok, 82-83kg... Hosszú távra tervezném a bringát,ezért strapabírót szeretnék... A fent említett bringákról szeretné véleményeket, esetleg alternatívát, ami ezeknél jobb,tartósabb, vagy ebbe a tudásba olcsób...

Segítségeket előre is köszönöm. Üdv.:Jani

Elküldve: 2015.04.10. 11:09 tjano8 

  • tjano8 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@xlkrisz: Köszönöm :) Olvastam a véleményed, (talán ez volt az első, amit olvastam mikor elkezdtem keresni erről a bicikliről :) ) Közbe sikerült egy tesztkört is menni egy 2014-es modellel (18"), és elvileg nem sokára lesz egy 2015ös modell is(20") a boltba, amit ha megérkezik ki is próbálhatok :) és végülis a végeredmény is megszületett, valamikor a nyár elejefelé remélhetőleg én is csatlakozom a Rambler2.0 tulajok táborába :)

Elküldve: 2015.04.10. 09:21 xlkrisz 

  • xlkrisz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Sziasztok.....CTM Rambler 2.0 2014es gépezetem man 1 éve 1500km van benne már többnyire terepen használva.....Nézzétek meg az itteni oldalamin a leirásaimban ,hogy nekem mi is a véleményem rólla.Egy nagyon tuti gép......minden okkk vele pedig kapja rendesen a terepet..és semmi gond....

http://www.testbike.hu/usr.php?p=profile&uid=77358

Elküldve: 2015.04.03. 11:58 tjano8 

  • tjano8 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Köszönöm,az építő jellegű hazzászólásokat , és a segítséget :)

Az elmúlt héten elkezdtem picit beleásni magam a témába és igazából a CTM felé hajlok, hiába az a kissebb márka (jobban felszereltenek tűnik. Mindegyiken a lényeges részek Shimano (váltók, agyak,fékek, fogaskoszorú...) (ami valszeg a mai világba távolkeletről jön, mindkét gyártóhoz/összeszerelőhöz) és már tényleg csak a váz, ami talán a gyártó ország terméke (de ebbe se lennék biztos...), CUBE-ba egyedül a teló, ami nekem komolyabbnak tűnik, de minden másba gyengébbnek látom - de javítsatok ki ha esetleg valami lényegi rész felett elsiklottam...) (ahol néztem forgalmaznak nagyobb neveket is, de ott a legalja vastagon 200-250+, ennyit már nem tudok és nem is akarok áldozni rá, mert nem hinném, hogy kihasználnám).

Építéshez még nem hinném hogy lenne elég tapasztalatom (márkaismeret,minőségi tapasztalatok; - összeszerelés nem okozna gondot), majd talán a 2. bringát jó pár év múlva,ha ezt "kinövöm" :)

Akármilyen jófogás lenne, használtban, semmikép sem gondolkozok, ha egyszer ennyit áldozok rá, az legyen új, garanciális, mert ha probléma van így van hova visszavinni.

Használtnál az előélet ismeretlen,(mondani bármit lehet...) és ilyen ár mellett nem akarok semmilyen kellemetlen meglepetést, "saját tudatlanságom, figyelmetlenségem miatt..." plusz ha el kell menned érte számolhatsz egy plsu 10e-ret, mire hazahozod. Szóval ez a része teljesen felejtős...

Elküldve: 2015.04.03. 10:17 Atis08 

  • Atis08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 27

@Atis08: vagy a másik alternatíva veszel egy vázat és a maradék pénzből felépíted, ha jól csinálod egész jó gépet ki tudsz hozni, és az építés öröme is a tiéd lehet, emiatt pedig még inkább fogod szeretni a gépet!

Elküldve: 2015.04.03. 10:14 Atis08 

  • Atis08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 27

@tjano8: nem egyszerű a választás, de szerintem szomorú hogy egy ilyen relatíve magas árba ilyen karcsú felszereltség fér bele! Pár év múlva 200 ezres kategóriába majd márcsak tourney fog beleférni? Na nem ez a lényeg, lehet hogy bár nem szeretnéd de mégis érdemesebb lenne elgondolkodni használt gépen! Elmondom miért, nagyon jókat is ki lehet fogni, amiken már jobb felszereltség is van a gyárinál, nem kell rákölteni mint egy új gépre amit hidd el úgy is fejlesztenél! 170-ért már nagyon jó használt 29 er-eket is ki tudsz fogni, egy normális eladó úgy is papírokkal adja és alaposan át is tudod nézni, kipróbálni! Nézz szét a hirdetések közt itt vagy más bringás hirdető oldalakon, szerintem ezért a pénzért már simán kifoghatsz minimum Deore felszereltségű gépet!

Elküldve: 2015.04.03. 09:54 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@tjano8: A CUBE egy nagy multú német márka. Több évtizede nyomják. A CTM pedig (Mo.-n és nekem legalábbis) viszonylag új Szlovák bringa. Talán csak ezért. :)

Elküldve: 2015.04.03. 08:32 tjano8 

  • tjano8 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@drummerdevil: Köszönöm, de nem szeretnék használtat venni.

Elküldve: 2015.04.03. 08:28 tjano8 

  • tjano8 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@Zero-X: Ezt kicsit ki tudnád fejteni, hogy miért?

Elküldve: 2015.04.02. 07:46 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@tjano8: Én dobnék egy voksot a CUBE-ra. :) A CTM-mel szemben nálam valahogy nagyobb respectje van ennek a márkának.

Elküldve: 2015.04.01. 17:29 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Elküldve: 2015.03.31. 21:11 tjano8 

  • tjano8 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@hefi: Köszönöm a segítségeket. Amúgy nekem is a Rambler a szimpatikusabb, nem csak az ára miatt, hanem ahogy nézegettem jobb a felszereltsége is egy kicsit. Beszéltem a briga boltosokkal is (persze mind a kettő másik üzletbe van/lesz...), elvileg nem sokára mindkettőből lesz majd megnézhető darab. A Ramblert majd ki is lehet előtte próbálni :) , ha megérkezik az első darab az üzletbe azt hiszem élni fogok a lehetőséggel :)

Elküldve: 2015.03.30. 19:19 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Ez sem lenne rossz vétel!Bár nem lockos a villa, de nem rossz bike :)

http://www.testbike.hu/velemeny/mtb-29er/focus-whistler-29r-40

Elküldve: 2015.03.30. 19:05 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Hát olyan nagy különbség nincs közöttük, főleg arra amire neked kell, ha neked nem fontos a belső kábelvezetés, vagy a kis tömeg, akkor inkább hallgass a pénztárcádra, és vedd az olcsóbbat.Bár ha van lehetőséged megnézni-kipróbálni őket, akkor azt mindenképpen ajánlanám vásárlás előtt :)

Elküldve: 2015.03.30. 11:56 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@tjano8: összehasonlítva a CTM egy hajszállal tartósabbnak tűnik.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!