Cube Acid 29 vagy Attention 29 a jobb választás?

Linkelt termék: Cube Acid 29
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2016.03.22. 10:12 desolator 

  • desolator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Szerintetek melyik kerékpárt vegyem a kettő közül. Egy 2015-ös, 200km-ert ment 29-es Cube Acid-et vagy egy vadi új, 2016-os, 29-es Cube Attention-t? Elsősorban erdőben és földúton használnám. Kezdő bringás vagyok, 1 éve kezdtem el komolyabban foglalkozni az MTB-zéssel.

Elküldve: 2016.03.22. 22:06 desolator 

  • desolator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@OKdoki: 76 Kiló vagyok így én is a súlya miatt hajlottam eddig elsősorban jobban az Acid felé, de ezek alapján mindenben veri. Remélem a Km nem kamu. Akkor szerintem maradok annál, a héten el is hozom, köszi mindenkinek!

Elküldve: 2016.03.22. 19:28 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

2015-ös mérföldekkel jobb, mint előttem is írták

Elküldve: 2016.03.22. 19:22 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Jaj bocsi, 2016-os acidot néztem...

Elküldve: 2016.03.22. 17:43 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@desolator: Nos, mivel kezdő vagy azt feltételezem, hogy két dologba éreznél különbséget a két kerékpár között. Az egyik a súlya. Az ACID 0,8 kilóval könnyebb. Ez már érzékelhető lehet, kérdés Te hány kilós vagy? Ha 80 alatti, akkor egy pro az ACID mellett. A másik a villa. Az Attentionban található Rock Shox is jó, de tekercsrugós. Ennek van két előnye. Kevesebb karbantartást igényel (kevesebb tömítés és nem kell telópumpa), lineárisabb a csillapítása (bizonyos fajta terepen ez a kényelmesebb, pl. városban a rossz úton is, de ez nem saját vélemény csak olvastam). Az ACID Manitou-ját évente egyszer illik szétszedni és átnézni, mert levegős. Viszont sokkal finomabban a súlyodhoz állíthatod. Nem nézek utána, de mivel levegős, így valószínűleg van visszaút csillapítás állítási lehetőség. Hogy ez milyen az életben? Lövésem nincs, de ha rendszeresen fogsz kerékpározni terepen, akkor Te egy év múlva már ráérzel és ügyesen belőheted, hogy a legtöbbet hozhasd ki belőle. Viszont ez is változhat az adott terep függvényében. A titok a rendszerességben rejlik. Évi 10-20 alkalommal 30-50 km túra kedvéért feleslegesnek tűnik. Kérdés még, hogy valóban 200 kilométer van-e benne. Ha bő 2200, akkor most érkezik el az ideje néhány dolog cserjének, illetve a villa karbantartásának. Szemrevételezés sem árt.

Elküldve: 2016.03.22. 16:56 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Chainreactioncycle-en néztem és kb koppra ugyanaz a kettő. Rossz lenne a leírás?

Elküldve: 2016.03.22. 11:31 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@desolator: egyértelműen a 2015-ös használt Acid!! Minden alkatrésze sokkal jobb, 1 év alatt meg nem fejlődik annyit a technológia, hogy érdemes lenne váltani!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!