Cube Analog 26 vagy 29?

Linkelt termékek: Cube Analog, Cube Analog 29
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2013.08.06. 23:15 tomasb 

  • tomasb avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Szeretnék egy cube analog biciklit venni, csak azt nem tudom melyiket lenne érdemesebb a 26-ost vagy a 29-est. Sok helyen olvasok a 29-esekről egyaránt pozítív és negatív kommenteket, teszteket. Nekem a lényeg az lenne, hogy menjen minél gyorsabban, és hogy legyen fürge, jól/jobban kormányozható is (tudom az egyikben a 29-es a másikban a 26-os a jobb, pont ebben kellene a segítség) Én azt nem tudom, hogy a 26-ossal lehet-e akkora sebességet elérni, mint egy 29-essel, valamint, hogy a feltörekvő 29-esek közt érdemes-e még 26-osba beruházni. Köszi :)

Elküldve: 2013.09.03. 13:39 Zozkó 

  • Zozkó avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@tomasb: 29-es montim van. Tavaly vettem és azt kell hogy mondjam, hogy hatalmas a különbség a korábbi 26-os montim és az új szerzeményem között a 29-es javára. Írtam róla részletes véleményt az oldalon, abban minden lényeges info benne van. Ami a lényeg:

  • a 29-essel nagyobb sebességet érhetsz el, ezt le is mértem, nemcsak úgy a levegőbe beszélve mondom,

  • könnyebben tartható vele a nagy sebesség, sokkal stabilabb mint egy 26-os,

  • terepen és gödrös utakon is komfortosabb,

  • magasabb a kormány (legalábbis az enyémen magasabb), kényelmesebb testhelyzet vehető fel, mint egy 26-osnál.

A kanyargós hegyi ösvényes száguldozásnál lehet, hogy hátrányban van, de őszintén, ki használja így a bringáját? Hol van arra alkalmas terep? Na ugye, hogy nem sok helyen. Én a Börzsönyben használom, ahol van kanyargós ösvény dögivel, de én inkább a murvás, de szélesebb utat választom. Gondolom Makón és környékén eleve nem sok szűk ösvény van, úgyhogy ez eleve nem szempont nálad.

Remélem még időben segítettem :-).

Elküldve: 2013.08.14. 10:18 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@tomasb: Attól függ, hogy mire szeretnéd használni a montit. Ha tényleg montizásra használnád akkor szerintem 26", ugyanis sokkal jobban meg lehet vele oldani a technikás lejtőket, kanyarokat. Ilyen terepen annyira nem tudnád kihasználni a 29" előnyeit, sőt inkább hátrányba kerülnél vele. Ha viszont túrázgatós városi vagy enyhe terepes használatra kellene akkor mindenképpen 29", ugyanis nagyon stabil, az említett felhasználási területen nincs szükség a gyors, eszetlen kanyarok bevételére, viszont sokkal gördülékenyebb, jobban tudod vele tartani vele a sebességet. Ha erre kellene akkor javaslom egy trekking külső feltételét(én is így használom a 29er-emet), ezeken a terepeken megállja az is a helyét, viszont aszfalton hatalmas előny! A sebességről annyit, hogy nő az elérhető sebesség, de itt elsősorban nem azon van a hangsúly, hanem az elért sebesség megtartásán. Pl egy 26-os montival lényegesen rövidebb ideig fogod tudni tartani a 30-at mint egy 29er-el. Ráadásul a 29er nem fog annyira rázni, nem ognak lelassítani a kisebb egyenetlenségek. :) Remélem tudtam segíteni :) üdv.Rainy

Elküldve: 2013.08.07. 06:31 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

Helló,

Hát igen ez egy nagyon jó kérdés, és konkrét választ biztos nem fogsz kapni, mert nagyon megoszlanak a vélemények. A magam részéről biztos nem vennék 29" bringát mert egyrészt nem tetszik,(ez szubjektív)nálam a monti 26". Másrészt szerintem parasztvakítás ez a 29" őrület. Hogyne lenne érdemes 26"-ra beruházni. Nem hinném, hogy le tudná szorítani a palettáról. De ha már feltörekvés mi a helyzet a (650B)27.5"-al?

Üdv: T.

Elküldve: 2013.08.07. 00:23 rytsye 

  • rytsye avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Zalai huligánok csapat
  • Zalai huligánok csapat
  • hozzászólások: 20

Jó kérdés! Én is kíváncsi vagyok a válaszokra ! :-)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!