Da Bomb Sputnik

Linkelt termék: Da Bomb Sputnik
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2019.08.19. 22:29 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Da Bomb Sputnik vázból szeretnék egy erős, 2X9-es kerékpárt építeni. Nem találtam sehol, milyen a hajtómű csapágyház menet típusa, pontos mérete. Integrált hajtóművet szeretnék bele, ár- érték arányban melyiket javasoljátok? Aki használja majd, 100 kg felett van.

A hátsó villapapucs kialakítása miatt, a gyors záras kerék, talán nem a legjobb megoldás. Tengelycsere és alátét, anyás rögzítés? Vagy van valami ennél is biztosabb rögzítés?

Ehhez a vázhoz milyen és mekkora teleszkóp javasolt? A felhasználás általános, város, terep, durva igénybevétel nélkül ( elég szegény gépnek a rendkívüli tömeget vinni :) ).

Elküldve: 2019.09.15. 09:24 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Wladimir: Az NS váz tárgytalan, mire kiderült, hogy Marin Alcatraz, nagyon gyorsan elvitték. Ez a jobbik eset, de furcsa, hogy eladnál valamit, de valójában nem is tudod mi az :) ?

Elküldve: 2019.09.12. 18:30 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Bár, most a nyaralás az első, találtam egy eladó NS vázat, de a tulaj sem tudja melyik típus. Engem érdekelne, mert nem találtam meg, pedig próbáltam beazonosítani. Segítenétek? https://www.facebook.com/marketplace/item/394264367882927/

A Sputnik projekt is halad, a teló egy Rock Shox tora U-turn 302 lesz, a hajtómű XT 770, a váltókarok, első váltó, Deore, a hátsó XT (3X vagy csak 2x9) a fékek valószínűleg Shimano deore hidr. tárcsa, a kereke WTB Speedisk iparis aggyal, gumi Wredestein Panther 26X2,35, nyeregcső Ritchey, hátsó sor 9-es Shimano a lánc is.

Elküldve: 2019.08.29. 21:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Wladimir: nem lesz baja a 27,5-össel se, csak figyelj rá, hogy milyen nyaka van. Mostanában előszeretettel raknak mindenbe ilyen tapered meg 1,5"-os idétlenségeket, azok viszont nem fognak bemenni a Sputnikba.

Elküldve: 2019.08.27. 22:19 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Wladimir: javitas jo aru 27,5"- os teleszkop

Elküldve: 2019.08.27. 17:58 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Rengeteg 27,5"-os váz van eladó, néha jobb áron, mint a 26"-ok. Kérdés: 26"-os kerékhez készült vázba, beépíthető-e 27,5"-ba gyártott teleszkóp anélkül, hogy a kerékpár geometriája ortopéd irányba fordulna? A DA Bomb váz meglehetősen jól variálható, különböző telókkal, 80-160 mm-es rugózásig.

Elküldve: 2019.08.27. 10:04 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Krupcheck: Megvannak a tarcsafek felfogatashoz a fulek, illetve a valto rogzito folul is.

Elküldve: 2019.08.26. 12:16 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Krupcheck: Szia! Van fotom, csak ide nem tudom beilleszteni, megprobalom a profilnal, hatha sikerul. Fekete vaz, sajnos a matricakat levettek, vagy lekoptak, matt feketere fujtak at.

Elküldve: 2019.08.26. 08:49 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Wladimir: A vázról van fotód? Milyen színű? A papucshoz megvan a tárcsás csúszórész?

Tárcsában ha mechanikusban gondolkodsz, akkor inkább BB7 mint 5. Nem rossz utóbbi sem, de egy hidróshoz képest azért gyengébb. A BB7 egy bitang jó fék, csak nagyon drága. A Stroker Trail nálam egy gyűlölt modell, nálam is, és barátaimnál is megfordult több, újonnan vettük mindet, és folytak meg megszorultak állandóan, mert a gyári olaj megette a tömítéseket. Amikor működött, egy istenkirály cucc volt, de nagyon hamar megutáltatták magukat. V fékből nekem volt XT-m, a 2004-es modellévű párhuzamosítós változat, nagyon szerettem. Egy idő után állítólag elkezdenek kotyogni, nálam ez nem jött elő (5-6 évig használtam aktívan).

Elküldve: 2019.08.24. 11:12 Wladimir 

  • Wladimir avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Köszönöm a válaszokat! Sok jó véleményt olvastam a Da Bomb vázakról, ezen belül a Sputnikról is. Téli elfoglaltságnak gondoltam, hogy a vázhoz, amihez olcsón jutottam, veszek alkatrészeket és építek belőle egy "normál" felhasználású gépet. A hátsó villa kialakítás volt, ami egy kicsit bizonytalanná tett, de ha jó bele normál gyors záras kerék, akkor az kerül bele. Van egy WTB speed disk-es tárcsás szettem, illetve egy Polaris- Araya RM17 felnifékes is, még nem döntöttem el melyik legyen. A hajtómű XT integrált (770-es) vagy Race Face X Ride lenne. A teleszkóp okozza a legtöbb fejtörést, mert pl. FOX RL43-at tudnék venni jó áron, de valamiért nekem a Rock shox Tora 302 vagy 318 U-turn jön be (a 302-öt sokáig használtam egy épített gépben). Ebből nincs sok eladó. Én is úgy gondolom, 100-120 mm elég lesz. Talán egy marzocchi bomber ETA, ami még jó árban kapható. Tárcsaféknek Hayes Stroke Trail a kedvencem, de jó áron mostanában nem láttam. Talán érdemes lenne megpróbálni egy Avid BB7, vagy BB5 mechanikust is, Avid fékkarokkal. Ha viszont a felnifékes változat épül meg, akkor AVid Single Digit "V" vagy XT "V" fékben gondolkodom. Jó állapotú XT 9-es sorom van, ahhoz 3X9-es XT váltókarra gondoltam. A nyeregcsövet előző hölgy tulaja 250mm-re vágta, de abból már sikerült egy Ritchey 400-ast (31,4mm) vennem. Úgy gondoltam, kormány és stucni legyen DA Bomb, a kecskeméti boltból, esetleg egy dizájnos Skull nyereggel. Gumik terén szeretem a ballonos, széles, vastag kivitelt, 2,35-ös vagy 2,5 szélességű Maxxis, vsgy Schwalbe, esetleg hajtogatós Continental a Csodabike- tól (eleég jó áron vannak). Ezek a tervek, a jövőre nézve. Új alkatrészt, csak ha muszáj, de használtból is csak a jó állapotút. Nem sürgős, így ki tudom várni, hogy találjak olyan darabokat, amilyeneket szeretnék

Addig is, egy 1997-es Heavy Tools Alucomp-ot hajtok, Dia-comp canti fékekkel, Ritchey Rock pro felnik XT agyakkal, Sugino hajtómű 7-es Shimano sor-ral. Nemrég szereltem bele egy nagyon könnyű Manitou XC (nem tudom a pontos típusát). 2,35-ös Smart Sam gumikkal nekem tökéletes.

Elküldve: 2019.08.23. 14:05 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Nem ismerem a vázat, de szerintem 73mm lesz az angol menettel, nem 68mm. Igaz a kettő gyakran ugyanaz az alkatrész és a hozzá adott távtartókkal van megoldva a 68mm-ről 73mm-re való konverzió.

Elküldve: 2019.08.23. 09:00 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia! Nekem volt 2 Sputnikom is, tök máshogy, másra megépítve 1. dirt-street 24" single speed, 2. All Mountain, 26", 1x9).

Normál középcsapágyat fogadott, a hagyományos, elterjedt menettel és szélességgel (68 mm), így bármilyen integrált kart is belerakhatsz.

A hátsó papucsba simán mehet gyorszára papucs is, ha normálisan meg van húzva, nem megy sehová.

Teleszkóp: ha városba akarod használni, akkor 100-120 mm fölé menni felesleges. Egyébként az a poén ebben a vázban, hogy gyárilag ajánlják 24 és 26"-os kerékhez is, és ezen kívül szokatlanul széles tartományban képes a teleszkópokkal is jól együttműködni. Dirt-streetre 100-as telóval használtam, a következő Sputnikom viszont 170 mm-es duplavállassal volt építve, keményebb lejtőzésre, és azt is jól bírta. A geometria is jó volt mindkettővel, és a fejcső is bírta. Az alsó és felső vázcső találkozásánál a belsejében erősítő bordák vannak, a fejcsövön benézve látszik, emiatt bitang masszív. De városba, pláne ilyen tömeg alá nem mennék fel ilyen rugóútig. Bár megjegyzem a 170-es teleszkópot egy másfél mázsa körüli barátomtól vettem, és ő is Sputnikban használta :D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!