Deore rd-m5120 képtelenség beállítani

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2023.07.10. 11:55 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Nemrég vásároltunk két felszereltségre egyforma kerékpárt, mindkettő hátsó váltója a linkelt videóban látható jelenséget produkálja, már több szervízben is jártam de egyszerűen nem tudják beállítani. Van bárkinek bármi ötlete hogy miért nem vált végig rendesen? Köszi előre is. (Bocsi a videó minőségért a Google ennyit enged de a lényeg hallható/látható)

https://drive.google.com/drive/folders/17uhZo3yzBFEboBPzrg75D48rpjaCA46k

Elküldve: 2023.07.10. 15:19 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@One_Two: Töltöttem fel egy újabb videót, hátha ezen jobban látszódik a gond. Elöl 2x hajtás: Deore M5100/M4100-as A fogaskoszorú 10 sebességes, Deore CS-M4100-10 / 11-42. Teljesen új, kb 250km-t mentem vele de már az első próbálgatás alkalmával ezt csinálta. Határoló meg minden más tökéletes rajta, csak a felső 3 fogaskeréknél csinálja ezt, persze be lehet állítani hogy ott jól váltson de akkor 4-10 ig vált össze vissza. Ezért nem értem illetve ahol voltam szervízbe se mert 6 sebességnél jó a feszesseg 3-ba meg nem...

Elküldve: 2023.07.10. 14:24 One_Two 

  • One_Two avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3

@Borcz: 1x halytás van,vagy 2x elöl??10 vagy 11 sebis a fogaskoszorú?Váltókar 10 v 11sebis?A váltó papirforma szerint 11-46T támogat.Fogaskoszorú milyen kiosztású?Probáld meg azt,legkisebbre váltasz hátul,a bowden állitott a váltokarnál középre tekered,és hátul a bowden a váltonál leheletnyit legyen laza.A hátsó váltón,ha új,nem kell hozzányulkálni az állitócsavarokhoz.Beállitod a váltokarnál közpre az állitot,és váltogatsz fel,le.Ha lefelé nem vált rendesen,lazitasz a bowdenállitón a váltókarnál,ha felfelé nem vált rendesen,akkor feszitesz rajta.

Elküldve: 2023.07.10. 14:18 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@One_Two: Nemsokára töltök még fel egy videót ahol jobban látszódik, vagyis igyekszem úgy felvenni.

Elküldve: 2023.07.10. 14:15 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@One_Two: Ha jobban megnézed az alsó 4 fokozatnál nem vált rendesen, egy kattintásra kettőt vált, vagyis próbál annyit de fogra kap, második és harmadik legnagyobb fogaskeréknél, illetve hallani is hogy súrol meg csörög-zörög, mintha túl feszes lenne a bowden de a felső tartomány meg tökéletes...

Elküldve: 2023.07.10. 12:28 One_Two 

  • One_Two avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3

@Borcz: megnéztem a videot,fel,le váltott rendesen.Mi is a konkrét probléma,ezt leirhatnád.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!