Dia Tech bmx fékkar használható Hayes MX4 tárcsafékkel?

Linkelt termékek: Hayes MX4, Dia Compe Dirt Harry
1-16 (16 válasz)

Elküldve: 2012.12.14. 18:39 _-kanyik-_ 

  • _-kanyik-_ avatar
  • DH/Freeride arc
  • NORTAINNES csapat
  • NORTAINNES csapat
  • hozzászólások: 74
Témaindító kérdés:

Olyan kérdésem lenne hogy vásárolnék nagyon jó áron egy Dia -Tech Dirt Harry fékkart, és az érdekelne hogy ösze köthetem e mx4gyel?

Elküldve: 2012.12.19. 23:35 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@Krupcheck: így van!

Elküldve: 2012.12.18. 22:42 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Ns-Biker87: értem, a tényekkel semmiképp nem vitatkozom.

Egyébként szerintem egy nem egyujjas V-fékkart semhúznál rá az ujjadra, mert azt nem kell annyira behúzni. Bár gondolom próbáltad ilyennel, nem tudom az milyen lehetett, de nekem amik eddig voltak V és mechás tárcsafékeim, ami normális volt, azt mindet hozzá tudtam úgy állítani a Shimano és Avid FR5-ös karjaimhoz úgy, hogy félútnál már blokkoltak.

De ez már szerintem egy céltalan eszmecsere, vagyis a kérdezőt nem visszük vele előrébb, hallott már pro és kontrát is.

Elküldve: 2012.12.18. 14:55 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@Krupcheck: igazad van,de ha vigyázol a tárcsára mint pl én akkor működik a dolog! de elsősorban én az egyujjas kivitel miatt használom ezt a fékkart,mert ezt nem tudom a középső ujjamra ráhúzni és ezáltal nem keletkezik seb rajta ha esetleg annyira behúzóm hogy belevág az ujjamba! a fékerő megfelelő..kiálláshoz illetve blokkoláshoz is elég erőt tudok kifejteni!de ez nem azt jelenti hogy nem lehet vele adagolni is a fékerőt! a tárcsa pedig megfelelő távolságra van a betétektől (nem ér bele a tárcsába,pedig minimálisat üt a tárcsa! jóideje használom ebben a felállásban-nemcsak a mostani bicómon,és semmi hátránya nincsen a dolognak!

Elküldve: 2012.12.18. 11:35 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Ns-Biker87: be lehet, csak akkor sokkal kisebb rés van a tárcsa és a pofa között. Mihelyst egy kis nyolcas ugrik a tárcsába csoki van.

Egyébként én is ezt írtam, hogy oké, lehet vele használni, végülis működhet egy kis szerencsével, de ez a mondat egy féknél számomra nagyon rosszul hangzik. Szükségből én magam is kombináltam már mindent mindennel, de mindig az lett a végeredmény, hogy ha nem muszáj, akkor ne kókányoljon az ember, hanem higgye el, hogy nem véletlenül nem kompatibilis papíron egyik cucc a másikkal. Felraksz egy jó féket, aztán elrontod a hozzá nem illő fékkarral. Akkor már érdemesebb egy rendes karral társítani, és úgy rendesen ki lehet használni a tudását.

Elküldve: 2012.12.18. 09:16 nitroboy 

  • nitroboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 118

persze h használhatod

Elküldve: 2012.12.17. 23:36 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@Krupcheck: én nemtom mire való az én egyujjas goldfingerem...bmx-re tuti jó...de én mx4-hez használom most..és elég ahhoz h blokkolni lehessen a féket ha úgy kívánja a helyzet! de amugy a mechanikus tárcsaféket be lehet állítani hogy úgy is fogjon ha kevésbé húzod a kart!

Elküldve: 2012.12.15. 17:19 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@-kanyik-: rákerestem konkrétan erre a típusra, ezt sehol nem ajánlják v-fékhez. Másik bmx fékkaroknál -szerintem, de nem látok bele a gyártók fejébe- mini V-fékhez javasolják, aminek ugyanakkora húzása van, mint az U fékeknek, és néha bmx-eken, meg trekkingeken fordulnak elő (legalábbis én ott láttam eddig, de baromi ritka szerencsére).

Működni valószínűleg működik, hamár használják, de ha van rá módod, kerüld ezt a fajta párosítást, a fentebb részletezett okokból. Lehet, hogy meg lehet vele állni, de sosem lesz olyan jó, mint egy egyszerű V-fékkaral (pl. Avid FR5) párosítva.

Elküldve: 2012.12.15. 14:51 _-kanyik-_ 

  • _-kanyik-_ avatar
  • DH/Freeride arc
  • NORTAINNES csapat
  • NORTAINNES csapat
  • hozzászólások: 74

Krupcheck : azért csináltam ezt a topikot mert sok gyártó oda is írja hogy v fékhez vagy u fékhez. De közben láttam hogy sokan használják így mx fékkart tárcsával és ez bizonytalanított el.

Elküldve: 2012.12.15. 13:20 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

NEM!

Ezeregy ilyen topik van már, de még egyszer akkor leírom: a bmx fékkar u-fékhez, illetve cantillever fékhez jó. Tárcsafékből csak országúti húzású mechanikushoz jó, ilyen Avid BB5 és BB7-ben létezik (spéci outi verzió), de ritka mint a fehér holló.

Az összes többi mechanikus tárcsafék optimális működéséhez V-fékkar kell.

Ennek annyi az oka, hogy a két fékkar eltérő mennyiségű bowdent húz. A bmx/canti fékkar kevesebbet húz, így csak koppra az ujjaidra ráhúzva fog rendesen fogni, vagy úgy sem. Előfordulhat ritka eset, hogy épp működik valami csoda folytán, de úgy alaphangon egyáltalán nem komptaibilisek.

Elküldve: 2012.12.14. 23:24 najrorla 

  • najrorla avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 6

hasonló kart használok én is mx4-el, meg fog de sajnos a kar nem húz eleget és így markolatig húzva satuz

Elküldve: 2012.12.14. 19:17 _-kanyik-_ 

  • _-kanyik-_ avatar
  • DH/Freeride arc
  • NORTAINNES csapat
  • NORTAINNES csapat
  • hozzászólások: 74

Hát gondoltam h hidráshoz nemjó :DD

Elküldve: 2012.12.14. 18:48 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Ns-Biker87: Ezt most akartam még írni, de aztán meggondoltam magam :D

Elküldve: 2012.12.14. 18:47 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

persze csak mechanikusnál jó ez a felállás! olajos fékeknél offos a dolog! nézd meg a bicómnál,egyujjas bmx karral húzom a tárcsaféket!

Elküldve: 2012.12.14. 18:43 _-kanyik-_ 

  • _-kanyik-_ avatar
  • DH/Freeride arc
  • NORTAINNES csapat
  • NORTAINNES csapat
  • hozzászólások: 74

Ok kösz a segítséget! :)

Elküldve: 2012.12.14. 18:41 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Igen, de azért Dh-ra nem igen ajánlott ez az opció, mire leérnél beállna az ujjad. De városban meg Dirtre bőven jó. Bármilyen tárcsaféket bármilyen fékkarral össze tudsz kötni, mint egy normál féket.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!