Egy élő példát tudok erre a futárkodásra mondani. Egy észak-magyarországi megyeszékhelyen, egy országos hírű portál a futárszolgálatához keresett diákokat. Egy diákmelóval foglalkozó céget talált meg, akikkel szerződést kötöttek. Minden kiszállított 2 kg-nál nem nehezebb csomagért nettó 100 Ft-ot kapott volna a diák. (Azt tudni kell, hogy a diákos cégek csakis munkaórákat tudnak elszámolni, és kikalkulálták, hogy egy diák egy óra alatt átlagosan 5 csomagot tud kivinni, tehát óránként a jelenlegi (nettó 449 Ft/h) bértől magasabb összeget kaphat. Természetesen a megrendelőtől kért pénz ennek az összegnek több, mint a duplája (valamennyire érthető módon, mert adó + áfa + néhány díj még...), továbbá a megrendelő kikötötte, hogy 18 éven aluli nem kézbesíthet csomagokat, elsősorban balesetvédelmi, másodsorban bizalmi okokból.
Egyébként teszteltük: nem jött be az 5 csomag / óra, még akkor sem ha 2 címzett közötti távolság max. 1 km. volt, és nem a gyorsaság/forgalom, hanem a sok adminisztráció miatt, ami szintén kikötés volt, és persze 5-ből 2× az érintett delikvens sem volt otthon, így oda értesítőt kellett hagyni, fel kellett hívni, majd újra visszamenni. Így az egész egy túlkomplikált rendszer lett, ami 1 hét alatt bedőlt.
De, hogy ne nagyon offoljak: legálisan diákszövetkezeteknél találsz munkát. Általában gyári/árufeltöltő melók, de ezekre is általában 18 év felettieket alkalmaznak.