Dirt biciklire fék?/ Hogyan tanuljak trükköket?

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2014.12.30. 22:06 Kislksakdk 

  • Kislksakdk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok 2 kérdésem van. Első. Mindjárt nagyjából elkészül a biciklim és dirtre szeretném használni látom általában vagy hátul vagy nincs is fék. Én féket szeretnék azért mert autók között is járkálok meg dombon erdőben. Szerintetek első hátsó vagy CSAK hátsó? Meg még ehez kapcsolódik hogy Dirten hogy-hogy nem kell fék? Második. Tudom az alapokat meg kell tanulni itt a fórumokat olvastam hogy Manual, Bunny 80cm stb... Na igen ezeket értem csak van egy bukkanó nálam. A dirt "szakágat" szeretném csinálni CSAK egy faluban lakom amerre csak 10km-re van egy város ahol van egy bikepark ami elég kis alap és csak most leszek 1-2 hónap múlva 14 és nyílván a szüleim nem engedik hogy egyedül a földesen vagy főúton elmenjek egyedül és azért minden hétvégén nem tudok oda bemenni csak néha. Itt jön a kérdés. Elsőnek kicsi aztán nagyobb ugrókat építsek? Vagy hogy? Előre köszönöm a válaszokat! UI:Bocsánat a sok szövegért csak ezek a dolgok nagyon érdekelnek.

Elküldve: 2015.01.01. 12:16 Kislksakdk 

  • Kislksakdk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

Elküldve: 2015.01.01. 11:58 Kislksakdk 

  • Kislksakdk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@spank309: Hát a rendes ív az tényleg nem tudom milyen. :)

Elküldve: 2015.01.01. 11:46 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Srácok, azt viszont senki nem említi meg neki mi a "rendes ív" honnan tudja milyen kell hogy legyen egy ív, vagy az érkező? Úgy fog ásni ahogy neki tetszik, aztán ha átkerülnek más pályára meglepődnek, hogy mekkorát szállnak.

Elküldve: 2014.12.31. 19:51 Kislksakdk 

  • Kislksakdk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@wethepeopleguy: Köszönöm igen érdekelne pár kép fel is vettelek. :)

Elküldve: 2014.12.31. 19:20 wethepeopleguy 

  • wethepeopleguy avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 52

Szia én Trailset építettem sokáig , az a a lényeg hogy keress egy helyet ami nem feltűnő a határban , nem messze tőled az sem baj ha mondjuk fák között van , szedj össze egykét barátot akik megbízhatóak , vegyetek jóminőségű lapátokat egy lapát kb 1500 forint ... Nem nagy pénz tervezzétek meg az ugratót és kezdjetek el ásni ... sokkal jobb ha le ástok , mint hogy ha fel fele építkeztek , mert így kevés földet kell kitermelni.. elsőnek korotokhoz méltán ajánlanám az asztalos ugratókat amin megtanultok szállni , elhúzni az ívtől , meg be szúrni az érkezőkbe ... fontos hogy sisak mindig legyen rajtatok sokat segíthet a kezdeti időszakokban :) fék hátra jól jön ismerőseim zöme akik montisok hagyományos bowdenes tárcsát használnak az a legmegbízhatóbb és olcsóbb... De ha érdekel pályáról kép akkor vegyél fel : https://www.facebook.com/hawks.sports

Elküldve: 2014.12.31. 18:16 Kislksakdk 

  • Kislksakdk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@doníí: Bocsi ezt nem értem az asztalos ugró milyen? Ám köszi a választ. :)

Elküldve: 2014.12.31. 18:10 doníí 

  • doníí avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 2

Ha kezdő vagy mindenképp legyen hátsó féked.Egyedül ne kezdj építeni mert halárra unod magad. keres egy olyan helyet ami eldugottabb mert a pisisiek tönkre vágják szétugrálják stb. ugróból csak olyat csinálj amit bemersz ugrani. (egy sima asztalos ugrót).

Elküldve: 2014.12.31. 18:00 Kislksakdk 

  • Kislksakdk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@LeviRider: Köszönöm a választ. Igazából 10 km tényleg nem sok főleg ha földesen megyek. KRESZ azt ismerem úgy hogy a válaszodból ítélve 14 leszek hivatalosan akkor meg is tudom oldani. Az ugró elsőnek nagyot különben is lusta lennék csinálni. :D Féket meg különben kb bicóval egyött 60kg vagyok és egy Avid bb5 vagy hayes mx4-re gondoltam.

Elküldve: 2014.12.31. 17:08 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

Én dh-zok, sosem dirtöztem, viszont 5 évet versenyeztem motocrossban, tehát az ugratás nem áll messze. De egy két dolog hátha segít. Ugrató témában mindenképp járd végig a létrát. Egyből szerintem felesleges kockázat megpróbálni beugrani egy nagyot. Szépen picit építesz, és amikor az már megy a kisujjadból, álmodból felkeltve, akkor építs hozzá. 14 éves korodtól közlekedhetsz főútvonalon, ha nem forgalmas út, nem vészes dolog, nem kell beszarni. A KRESZ alapjait kell tudni és kész. Ha esetleg van egy nagyobb haverod, akivel elengednek, egyszerűbb a helyzet. Amúgy sem ajánlott egyedül ilyesmit csinálni, ha mész is biciklizni, azt ne egyedül tedd. Hallottam már olyat, hogy a pályán ahova jártunk (ez mondjuk motocross) elesett a csávó és ott halt meg, mert nem volt aki segítsen. Szóval csak párban. Amúgy meg 10km nem sok :) Fék nélkül szerintem felelőtlenség kimerészkedni az utcára, ha csak a kerted végén gurigázol, akkor mindegy, de nem árt, ha meg tudsz állni. Mivel dirt, én nem tennék előre féket, mert ha abba kapsz bele egy ugratás után, az fájdalmas. Hátra egy hidraulikus fék jó hosszú csővel, annak már ereje is van (meg ára is, de mivel csak egy kell, azért ki lehet bírni). Fékkart lejjebb fordítod, beljebb teszed, hogy ne legyen útban, és kész. UI: Nem baj a sok szöveg, azért vagyunk, hogy segítsünk. :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!