Donauradweg - Két keréken a Duna mentén!

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2012.02.13. 21:20 vgabor78 

  • vgabor78 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Már régóta foglalkoztat a Duna menti bringaút, de eddig még nem sikerült társakat találnom hozzá - talán majd itt?

Röviden a terv: Győrből (itt élek :) ) kocsival kiutazás, majd haza. Két változat jön szóba: a. Indulás Donaueschingen-ből (a Duna forrása), időtartam 2 hét; b. Indulás Passau-ból, időtartam 1 hét.

Ha lenne hozzá kedved (és/vagy ismersz olyan bringást, akinek lenne), keress meg itt vagy emailben a vgabor@yahoo.com címen. Minden további részletet megbeszélünk.

Üdv Mindenkinek, Gábor

Elküldve: 2012.05.18. 22:22 Csumi960 

  • Csumi960 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

@vgabor78: Szia Gábor!

Mi 2-3 éve indultunk Donaueschingenből. Nagyon kellemes kis túra volt. Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Ausztriában jobban ki vannak építve a kerékpárutak, mint Németországban.

Mi is szervezünk egy kellemes túrát. Ennek már van konkrét ideje is. Az Isar és a Duna völgyében tekergetnénk. Az indulas Scharnitzból az Isar forrás közeléből lesz és Kremsig megyünk. Időpont 2012.07.28-2012.08.04-ig. Átlag napi 70-80 km. Egy 50 fős buszt bérlünk + utánfutót, amin szállítjuk a bringákat. A túrát 35 fő-ig szeretnénk tölteni. Így kényelmesen vagyunk a buszon és a buszköltség is elviselhető. Úgy kalkuláltunk, hogy a busz díja az utánfutóval 25 fő esetén max. 36.000,- ft. 35 fő esetén ca. 25.000,- ft. Szállások az Isar és Duna menti kempingekben. A kemping árak felnőttnek 6-9 euro között változnak. Így a teljes szállásköltség nem haladja meg a 18.000,- Ft-ot. Mivel nagy busszal megyünk így kényelmesen van hely a sátraknak, kajának, kempingcuccoknak. A napi penzumok között is 1-2 alkalommal találkozunk a busszal, így nem kell sok cuccot a bringán cipelni, és ha valakinek valamiért nincs kedve tovább tekerni az busszal is tudja folytatni az utat. Ha van kedved csatlakozhatsz a csapathoz és bárki, aki szereti az ilyen aktív pihenést. Mint írtam a buszt 35 fő-ig szeretnénk tölteni. Ezért a jelentkezés 25 ezer forint, a nevezések sorrendjében. Az érdeklődőknek részletes leírást tudok küldeni email-en. Útvonal, kerékpárostérkép, kempingek, stb.

horvathgy60@gmail.com

Elküldve: 2012.03.09. 18:50 vgabor78 

  • vgabor78 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 2

@simon23: Hello! Való igaz, hogy a 80 km/nap nem egy nagy táv, de szerintem a Duna bringaúton túl sok a látnivaló ahhoz, hogy végigszáguldja az ember. Alapból 100-120 km/napra hitelesítve vagyok :)

Elküldve: 2012.02.14. 06:10 simon23 

  • simon23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 13

Gábor! Két hét?, vagy egy hét?? Az Q...sok idő!! Mit akarsz annyi ideig csinálni? Két hét, naponta kb. 80 km, az nagyon lightos. :-)) üdv: Joe

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!