Doppingügyek a kerékpársportban

1-21 (21 hozzászólás)

Elküldve: 2014.12.10. 22:34 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478
Témaindító hozzászólás:

http://hosszabbitas.hu/kerekpar/lattak Szóval Ferrari... Oké, nem vagyok naív, biztos, h nem tiszta ma sem a kerékpársport... Nade... Ugyanaz lenne a helyzet, mint 5-10 éve? Ha ez így van... Egyre jobban kezdek egyetérteni a(z azt hiszem) német törvénnyel, miszerint csukják le a doppingolókat... Vélemények?

Elküldve: 2014.12.16. 16:27 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@OKdoki: Nem baj,én sem értem a kvantum fizikát,de nem csüggedek.. :)

Elküldve: 2014.12.16. 13:56 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@horika: Igazság szerint nem értem ennek mi a lényege? A doppingolás csak az USA-ra jellemző? Ők találták ki? Eladják a terméket mint a Coca-Colat? Rajtuk nincs nyomás a verseny miatt, hanem kedvtelésből csinálják? Az Ő cégeiket csak a profit érdekli, bezzeg a többiek? Náluk nem lehet a saját zászlajukat szabadon elégetni és ezzel kifejezni valamit, bezzeg nálunk? A doppingolást nagyon nehéz felszámolni, mind egyéni, mind szponzori szemszögből. De talán lehetne, ha eleve csak úgy lehetne a biciklire felülni a versenyen, hogy mintát vesznek az indulóktól. Érdekes, hogy ezt senki sem akarja.

Elküldve: 2014.12.16. 12:41 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@horika: Így igaz sajnos. Kiindulva abból a tényből hogy az átlag amerikai nem éppen a sok eszéről ismert még azt sem tartom kizártnak hogy tényleg a saját zászlójuk látványa a már említett dologra készteti őket. Vagy nézzünk meg egy amerikai vígjátékot, illetve akciófilmet látszik hogy kiknek szól. Az egész élsport nem szól másról mint arról hogy a pénz és a "dicsőség" érdekében áldozzák fel az egészségüket és állandó életveszélynek teszik ki magukat a sportolók.

Elküldve: 2014.12.16. 11:06 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Zoltán-san: Semmi különleges nincs a dologban,csak szerintem az USA évtizedek óta nem adott tiszta sportembert a világnak,ellenben jó marketinggel az egész világ előtt hősnek vannak beállítva,mert sokak szerint ami onnan jön az a legnagyobb királyság a világon,legyen az ember,étel,vagy más termék.Pedig ha a mázas felszínt megkaparja az ember,akkor van ott baj bőven.

Elküldve: 2014.12.16. 10:48 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@horika: Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

Elküldve: 2014.12.16. 07:11 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@K.I.: Közben rájöttem hogy hol qrtam el. Hasonló esetre mondják hogy csak az tévedhet aki dolgozik. Fogok én még ilyet csinálni, de nem izgatom magam emiatt.

Elküldve: 2014.12.15. 16:15 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@K.I.: Nem mindenkit zavar,sőt vannak akik az amerikai zászlót látva kétkezes maszturbációt kezdeményeznek... :)

Elküldve: 2014.12.15. 15:58 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Éppen mostanában ment valamelyik csatornán a "Marco Pantani, avagy egy kerékpáros halála." vagy valami hasonló a címe. Egyébként, csak akkor lenne jó ötlet a doppingoló versenyzőt lecsukni, ha bizonyítható, hogy titokban sajatelhatározásból szedte a szert. Egyébként az összes érintettnek mennie kéne a börtönbe. Meg a klub tulajdonosának is.

Elküldve: 2014.12.15. 15:44 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@Zoltán-san: A legkevésbé se zavarjon, hogy az Armstrong-ügy kirobbanásakor Lance Armstrong már nem volt aktív kerékpárversenyző.

Elküldve: 2014.12.15. 11:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Zoltán-san: nem. Armstrong a sikereivel túlságosan népszerű volt, politikai pályát is tervezett, valószínűleg féltek tőle, így elintézték. Mivel manapság ritkán történnek vadászbalesetek, ezért maradt a karaktergyilkosság.

Elküldve: 2014.12.15. 11:47 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

Ez az egész Amstrong-ügy nem arra ment ki hogy megtisztítsák a kerékpársportot hanem arra hogy eltakarítsák az útból a legeredményesebb versenyzőt, mivel a többi kokszoló szarházi nem tudott miatta nyerni. UNDORÍTÓ!

Elküldve: 2014.12.15. 10:24 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: Pénz, pénz, pénz. Te is tudod, én is tudom - mindenki tudja. Fenyegetőznek, büntetéseket helyeznek kilátásba (de most aztán mindenkit bezárunk), közben minden megy tovább a régi kerékvágásban.

Elküldve: 2014.12.15. 10:12 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: ha nem lenne hatalmas üzlet, nem hagynák a doppingot. Senkit nem érdekel a kocabringások 12-es átlagtempója (kapjuk csak elő a fasza táblázatodat! :D). Ahogy a focistákat is teletolják anyagokkal, de őket nem ellenőrzik, mert - a fizetésekből itélve - irdatlan mennyiségű pénz van benne.

Elküldve: 2014.12.12. 07:41 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@XCode: Azért szomorú ez...

Elküldve: 2014.12.11. 22:58 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@ArtWolf: Láthatóan kesztűs kézzel bánnak a bácsikkal. És nem csupán azért, mert befolyásosak. Ha nem lennének versenyek, óriási üzlettől esnének el sokan, és talán még kisebb válság is fenyegetne.

Elküldve: 2014.12.11. 22:46 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Megkapták, mert meg kellett kapniuk... http://hosszabbitas.hu/kerekpar/megkaptak-mert

Elküldve: 2014.12.11. 22:31 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@XCode: Alapvetően én sem... De ha már kirobbant ez a botrány Lence körül, meg van az a külön egyesülés a csapatok között, ami szigorúbb szabályok szerint működik, mint az UCI doppingellenes nemtommije, akkor legalább tényleg vegyenek vissza valamennyit...Mégiscsak gáz, h ugyanazt csinálják...

Elküldve: 2014.12.11. 13:59 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@ArtWolf: Nem vagyok a szélsőséges megoldások híve, és különben sem látom kivihetőnek, hogy a különböző szerekkel élő versenyzőket következetesen mind bezárják. Ha nem lenne üzlet a versenyzés, bizonyára könnyebb volna intézkedni. Arany János verse jut eszembe: "A szomszédba nyult egy ága, melyet Péter, minthogy róla a dió is odahulla, bölcsen eltűrt, le nem vága".

Elküldve: 2014.12.10. 22:49 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Friss az ES Bringa fb oldaláról: "Doppingbotrány ide, Ferrari oda, az Astana megkapta a következő évi World Tour licenszt." Mondtam...

Elküldve: 2014.12.10. 22:37 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

És még egy cikk: http://bikemag.hu/magazin/hirek/egyre-rosszabb-nibali-helyzete-fel-csapata-szerepel-a-doppingdoki-listajan Mindenesetre elég szarul áll az Astana szénája... Bár, h őszinte legyek, nem hiszem, h nem adnák meg a licenszet... Hacsaknem le akarják járatni, mint az amerikait (mmint, h nincs súlyozva a dolog - egyértelmű, h mindenki doppingolt - akkor büntessenek meg mindenkit)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!