Drónnal volt már dolgotok?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2016.11.01. 11:30 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Foglalkoztat kb. 2 éve a drón kérdés. A Parrotnak van olyan drónja, ami követi a telefont, azaz ha nálam van a telefon és tekerek, a drón jön utánam és kameráz. Ez a drón viszont nagyon sokba kerül. Full HD kamerás, nyomkövetős drónból melyiket érdemes megvenni? Valami erősebb akkuval kellene, mert az, hogy egy ilyen modern eszköz, hogy drón, 15 percet bírjon, ez nagyon röhejes.

Elküldve: 2018.02.14. 20:33 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Tudom, hogy ez már marha régen volt téma, de gondoltam elküldöm, amennyiben aktuális még.. A drón amúgy a demón, éppen egy bringás élményeit igyekszik feldobni, de átolvasva ennek a modellnek a teljesítmény adatait, valamint az itthoni árát, magam is gondolkodom egy ilyen gép megvételén.. Az ára hazaiban ötven ezer forint, bár csupán egyetlen oldalt találtam eddig, ahol viszonylag gyorsan és olcsón beszerezhető.. https://www.lightinthebox.com/hu/dron-rc-4ch-6-tengelyes-5-8g-1080p-hd-kameraval-rc-quadcopterfpv-led-vilagitas-egygombos-visszaallitas-headless-mode-a-real-time_p5662735.html

A bringás demó ugyanitt található, a műszaki adatokhoz és a kisfilmhez görgesd lentebb a lapot..

Elküldve: 2016.11.09. 19:30 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Elküldve: 2016.11.09. 08:00 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@Rober-to: Drón + néhány pótakku megoldáson nem gondolkodtál még? Persze ettől sem kell csodákat várni, ráadásul időnként meg kell szakítani a felvételkészítést akkucsere miatt.

Elküldve: 2016.11.04. 17:45 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Egy modellrepülő nagyon gyors tud ám lenni, nagyságrendekkel nagyobb hatótávú távirányító kellene hozzá. (Vagy egy olcsóbb könnyebb androidos okostelót és mobilinternetet beletenni távirányítónak, végtelen hatótáv, kamera (pilóta nézet), GPS, gyorsulásmérő(inerciális navigáció), videófelvételnek SDkártya, stb is benne van, nem tudom feltaláltak e már ilyet, csak kockafejű ötletelés programozás közben)

Ez már önmagában is kaland bringázás nélkül is. Legfeljebb bringával viszed el a modell repcsit valami szép tájra.

Drón és faágak: szerintem van már olyan drón, aminek védőrácsa van, és visszapattan a faágakról, meg nem akad bele.

Elküldve: 2016.11.03. 19:56 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@OKdoki: Ezen gondolkoztam én is tegnap. Szabad terepen kell használni és kész. :) Bár lehet, a komolyabbakban van érzékelő.

Igazából amúgy ez is egy hülyeség a rövid használati idő miatt.

Gondolkozok is, hogy drón, vagy modellrepülő. Egy jó kis Messerschmitt... De az meg robbanómotorral az igazi, úgy meg drága nagyon.

Szóval drón kb. 30-50, elektromos repülő kb. 40-70...

Elküldve: 2016.11.03. 16:53 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Rober-to: Nem elképzelhető, hogy az ilyen követő drón nehezen kerüli el a faágakat az erdőben? Vagy már ennyire fejlettek, hogy valamilyen radaros elv alapján kikerülik az akadályt? Ha így van, akkor az nem lesz valami olcsó mulatság.

Elküldve: 2016.11.02. 16:19 nsbiker87 

  • nsbiker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 1

Keresd facebookon a dronehungary oldalt.. Ők segitenek.

Elküldve: 2016.11.02. 15:54 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

@Tamas356: ez a Lily nagy kamu, szokásos startup story, csak 2 év alatt kicsit elszállt felettük az idő, és közben ugyanilyen áron kijött a Dji Mavic meg a GoPro Karma, ami tudja is amit reklámoz

Elküldve: 2016.11.02. 13:15 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

Elküldve: 2016.11.02. 13:09 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

Az a baj hogy az üzemidőnek fizikai korlátai vannak, mivel ennek a növelése leginkább az akkukapacitás növelésével érhető el, emiatt viszont az akku súlya és az összsúly is nőni fog. Mindezek következtében a motorteljesítményt is növelni kell, ami egy idő múlva már csak a nagyobb súlyú motorok beépítésével lenne megoldható, tehát ez egy ördögi kör (dupla akkukapacitás sajnos nem duplázza meg a repülési időt).

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!