Durrdefekt egy helyben állva?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2019.05.28. 07:45 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Múlt hét vasárnap a bringát letámasztottam egy falnak, mellette söröztem és egy hatalmas nagy durranást hallottam, majd pár másodperces szisszenést. A bringám hátsó kereke volt az. Szétszedtem, megnéztem és meglepő módon a belsőmnek nem a futófelületén volt lyuk, hanem belül, ahol a felnivel érintkezik. Elég nagy lyuk volt, ráadásul pont egy küllőfuratnál. Gondolná az ember, hogy biztos sorjás a furat, de egyáltalán nem. Kicseréltem a belsőt, nem foglalkoztam vele. 2 nappal később, tegnap az éjszaka közepén hasonló sztori. Hatalmas durranás, azt hittem kiesek az ágyból. Megint a bringa hátsó kereke. A lyuk ugyanott van, ugyanúgy elég szélesen felvágva. Ez mitől lehet? Valószínűleg a küllőfurattal kell kezdenem valamit mégiscsak. Nincs itthon defektszalag, gondoltam, hogy megoldom néhány réteg cellux-szal, "befoltozom" vele a küllőfuratot. Tippeket szívesen fogadok, bármit. A furcsa az egészben, hogy nem menet közben, hanem terhelés nélkül, egy helyben állva eldurran az egész, még csak nem is lassú defekt.

Elküldve: 2019.06.04. 13:26 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@rcs2003: Meg ugye azóta hirtelen, néhány fokkal melegebb lett az idő is, ami egy kissé megnyomja a légnyomást a gumiban (is) ... :)

Elküldve: 2019.05.28. 11:09 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Nem volt felniszalag a kerékben? Mekkora szaki lehetett aki összerakta... :D Amúgy szigszalag pár soron jó, de tény hogy elegánsabb a felniszalag. A dolog fizikáján nincs mit ábrándozni, annyi hogy addig nyomja az éles furatperem a dagadó belsőt hogy egyszercsak elnyíródik és kidurran. Ennyi. Mintha egy pengét szorítanál szép egyenletes erővel egy lufihoz, sokáig.

Elküldve: 2019.05.28. 09:27 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

@Krupcheck: igen, csak azt csodálom, hogy 50km tekerés alatt semmi, de ahogy lerakom és nem is nehezedik rá súly, akkor eldurran. nem igazán értem a fizikáját.

Elküldve: 2019.05.28. 09:02 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Igazából meg is válaszoltad a kérdésedet. Ha nem volt belsővédő szalagod - a leírásból ez jön le - akkor nem kell csodálkozni, hogy ez történt. A celluxot hanyagold, az alkalmatlan ilyenre, ha nem tudsz rendes belsővédő szalagot venni (kb. 500 Ft amúgy, a két belsőn már többször visszajött volna az ára), akkor inkább szigszalagozz, az egész megbízhatóan működik, kisebb nyomásnál legalábbis.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!