Ebike vétel, átalakítás, szettek

1-13 (13 hozzászólás)

Elküldve: 2023.03.09. 11:24 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Megosztó a téma tudom, de mivel se fiatalabb se egészségesebb nem leszek, ezért indítottam a témát, meg mert nem találtam hasonlót a fórumon. Szóval fiatalabban én is morogtam hogy ebike az nem sport, de ahogy telt az idő jöttek a térdfájdalmak, és a hobbit nem szerettem volna abbahagyni, meg a plusz kilók, és ebben egy jó lehetőséget láttam. Szóval belekezdtem egy vintage monti "ebájkká" alakítására. Kinek mi a véleménye a témával kapcsolatban? Kinek vannak hasonló tervei? A lényeg, hogy nem hegyen "motorozásra", hanem csak rásegítésre használnám...

Elküldve: 2023.03.11. 10:05 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@fpeter: Drága mulatság.. De én építeni szeretek, ráadásul az új ebikok formája sem tetszik, úgyhogy maradok a kilencvenes évek montijainál, ebikeba álmodva..

Elküldve: 2023.03.10. 12:33 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

@messor: Nekem Shimano elektronika E6001-hez 650€ volt, E7000-hez pedig 780€. És akkor még hol van a teljes bringa...

Elküldve: 2023.03.10. 08:57 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@azaki71: Dehogynem, össze kell rakini! :D De igazándiból azért érdekel a véleményetek, meg hogy ki használ valamilyen szettet/gyárit.

Elküldve: 2023.03.10. 08:47 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@messor: Basszus, azt nem írtad, hogy már meg van a szett. Így igazából nincs mit hozzá tenni.

Elküldve: 2023.03.10. 08:25 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@fpeter: A Cycmotor meg arany ár... Ahhoz még akupakk is kell. Az enyém kompletten lesz annyi fényezéssel akupakkal motorral mint a Cycmotor hajtása...

Elküldve: 2023.03.10. 08:22 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@azaki71: Köszi, de a TSDZ2B szettet megvettem, és jobbakat írnak róla mint a bafangról. Persze kinek mi...

Elküldve: 2023.03.10. 08:21 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@fpeter: Köszi! De már 80 százalékig kész a projektem! ;)

Elküldve: 2023.03.09. 21:15 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

CycMotor ajánlják Bafang helyett. Sokkal kisebb és jobb felépítésű motor. Bár ehhez kompatibilis váz is szükséges, mivel középmotors. Árban nem tudom mi a helyzet. Ha hátsó motor lenne érdekes BIONX 28" PL-250 HT 180€-ért megyen.

Elküldve: 2023.03.09. 16:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@azaki71: Én a nyáron nagyon gondolkodtam egy gyári Canyon Roadlite On CF9 Fazua motorral szerelt kerékpáron. De mert se szerviz a közelemben (ha probléma lenne vele), továbbá kevés tapasztalat van a Fazua motorokkal, így lemondtam róla. Ellenben könnyű, kiszedhető a motor szett, vagyis hagyományos kerékpárként is használható. A rásegítés mértéke és a hatótávja nem nagy, de nem is az lenne a cél, hogy mindig rásegítsen.

Másik "könnyű", kis rásegítéssé egy agymotoros megoldás, Merida Exilex MAHLE X35+ agymotorral. Hátránya, hogy fixen be van építve az akku, ill hátsó defekt esetén komplikáltabb kivenni a hátsó kereket. Teljesítményre ( a felhasználói hozzászólások alapján ) kb azt tudja amit a Fauza rendszere.

Az előző hozzászólásomban emlitett, régi kerékpárra szerelt Bafang szett lényegesen olcsóbb és erősebb a két fenti gyári megoldásnál. ill bármikor átszerelhető, mert nem váz specifikus.

Elküldve: 2023.03.09. 15:28 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@messor: Bafang átalakító szettjei a legnépszerűbbek, a többségnek pozitív tapasztalatai vannak velük. Rengeteg videó van ezekről az átalakításokról, magyar is. Ő nagy híve ennek: https://www.youtube.com/watch?v=JmHgppEm6BY https://www.youtube.com/watch?v=4Ztc0wPKihM

Elküldve: 2023.03.09. 14:52 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Lehet ilyesmit csinálni, a neten lehet kapni átalakító szetteket.

Elküldve: 2023.03.09. 14:29 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

Jobban megéri, ha megveszed az én kvázi új ebikeom. :D

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!