Edzés, Budapest vonzáskörzete - Hol?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.04. 11:40 Mathrick 

  • Mathrick avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 4
Témaindító hozzászólás:

Üdv Mindenkinek!

Az elmúlt időszakban kezdtem el komolyabban foglalkozni az országúti tekeréssel. Budapesten élek a belvárosban, hétvégente a családnál vagyok Velencén. Ott nem volt nehéz olyan útvonalat választanom, ahol az út minősége jó, terepviszonyok változóak... Viszont itt a városban és vonzáskörzetében nem vagyok jártas, ezért fordulok hozzátok. Szeretnék edzeni, tekerni, viszont nem ismerem ezeket a helyeket. Mostanában a Megyeri híd fele szoktam bringázni, a pesti oldalon fel, budai oldalon le. Tudtok ajánlani olyan útvonalakat, ahol az útviszonyok és a forgalom jó és maximum 50-60 km-es táv? Városban nem szeretnék tekerni. Se a Margit szigeten, se a Népligetben.

Üdv,

M

Elküldve: 2013.07.05. 10:47 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Mathrick: én mondjuk montizom, és könnyebb beszélek, mert a HHH lábánál lakom, de valóban érdemesebb a nyugati városrész környékén karikázni - valahogy csendesebb, hangulatosabb. Pedig 20 évig Rákospalotán éltem.

Elküldve: 2013.07.05. 08:25 Mathrick 

  • Mathrick avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 4

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Sokat segítettetek! Ahány válasz, annyi útvonal! :)

Külön szeretném megköszönni johnny336-nak, hogy óva intett. Ha nem figyelmeztetsz, ma biztosan azon az útvonalon mennék.

És Hefi! Először mennék olyan útvonalon, ahol a táv miatt köröket kell bringázni. Ki fogom próbálni, többek között azért is mert jó az út, illetve sok virslis teker arra. :)

Dobogókőt pedig megjárom természetesen a nyáron, nem először.

Egyébként azt szűrtem le, hogy a Dunától nyugatabbra eső részeken, többen szeretnek kerékpározni. De amit Zeke ajánlott....nekem az lesz a legjobb úgy érzem.

Köszönöm mégegyszer!

Elküldve: 2013.07.04. 15:09 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Mathrick: ez amit linkeltél, felejtsd el. Veres Péter nagyforgalmú, rossz minőségű. Ahogy elhagyod az M0-t, a Flór Ferenc kórháznál rettenetes lesz az út, nagy forgalom. Gödöllő előtt balra kanyar után nagyon hangulatos az út, kellemesen kanyarog az erdőben, a domboldalon - mindenki McRae-nek hiszi magát...

Ezt messze kerüld el!

Pap-rét kedvelt outis mászócél.

Dobogókő pedig minden nyáron legalább egyszer kell! :D

Elküldve: 2013.07.04. 15:07 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Mathrick: A példáim nagyságrendileg: http://goo.gl/maps/gA8Zw

http://goo.gl/maps/TCmSu De itt lehet ugyanarra vissza: Budakeszi felé.

Ezek azért forgalmasabb utak, de a külső legtávolabbi részük már egész jó. :)

Elküldve: 2013.07.04. 15:00 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Mathrick: ha kevés az időm, akkor Nagytétényi kis kört szoktam menni (M0-ás autópálya mellett a 33-as végállomásánál) (3 km), ha több időm van (vagy triatlonistákkal megyek:)), akkor Érd, Tárnok, majd Pusztazámor - Sóskút - Tárnok kört sokszor.

Itt tökéletes aszfalt, semmi forgalom, kb. 13 km egy kör (úgy szoktunk menni, hogy egyiket oda másik kört vissza tekerjük, így ki lehet bírni a 6-8 kört is), és kb. 100 m szint van benne.

Elküldve: 2013.07.04. 14:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Mathrick: Ilyen távon Bp közelében nem lesz teljesen forgalommentes út sehol. De vannak azért használható útvonalak. Persze kérdés, hogy pontosan honnét is. Pár példa: János-hegy, Budakeszi, Telki (ez inkább oda-vissza út, mert körbe már szerintem bőven 60 fölé megy), aztán Budakalász, Pomáz, Csobánka, Pvörösvár, Pilisszentiván, Solymár. Ez mindegyik jó dombos terep.

Elküldve: 2013.07.04. 14:55 Mathrick 

  • Mathrick avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 4

@Zeke:

Szia. A Blahán lakom amúgy. Viszont az útvonalat amit írtál, már rögzítettem is. Milyen az út és a terepviszony arra? Egyébként van még egy útvonal amit szívesen megnéznék: http://goo.gl/maps/dJsps

Elküldve: 2013.07.04. 14:06 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Szia M!

Namármost Bp elég nagy terület így nem ártana tudni , hogy mely részén is laksz. Én délBudai vagyok és vannak fix edzőköreim országúton és montin is. Szoktam olyat tekerni , hogy elindulok innen a XI. kerületből , keresztül a XXII. kerület partmentén vezető bringaútján ki a városból Érdig , majd onnan Tárnok irányába fordulva átmegyek Sóskúton , Biatorbágyon és onnan hazafelé fordulva Budaörsön keresztül is. Ez nekem 52.3Km. Ahogy kivettem a Megyeri híd közel lehet neked , így érdemes esetleg onnan a szentendrei utak felé kacsintani fel a hegyvidéknek , pl aszfalton Pap-rét , Dobogókő...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!