Egy 615 mm hosszú váz nagy lenne 183 cm magassághoz?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2012.03.11. 22:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011
Témaindító hozzászólás:

Üdv!

Rágerjedtem egy használt vázra, ami régi szerelmem, és most elég jó áron kínálják, ráadásul nagyon szép állapotban.

Egy össztelós, 120-at mozgó keményebb XC, AM vázról van szó, tehát küldeném is neki technikásabb helyeken is, de túráznék is vele.

Egyetlen hibája, hogy 20,5" a névleges mérete. Ehhez 615 mm-es effektív felsőcső hossz tartozik. Az előző vázam egy 20"-os merevfarú Merida volt. Hossza 595 mm. Kezdetben 100-as, majd 90-es stucnival (evvel volt tökéletes) használtam.

Tapasztalatotok szerint egy ekkora váz mennyire problémás kemény terepen? Valszeg rövidebb, kb. 60 mm-es stucnival használnám.

183 cm magas vagyok, és messzire elér a karom d:

Válaszokat köszi!

Elküldve: 2012.03.12. 23:03 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@mematyi: ha nagyon előre vagy hasalva, az meg a nyaknak nem jó, észrevételem szerint. De ez a pozíció stucnival/kormánnyal orvosolható.

A hasonlatot úgy értettem, hogy te amin tereled a jószágot, az ugyanakkora, csak a jószág mérete más.

A saját pozíciómat be tudom lőni egészségesre egy 615 hosszú vázon is, meg egy 545 hosszún is (ekkora a fixesem), csak egy nagy váz nem úgy fordul, nem olyan kezes, mint egy kisebb.

Elküldve: 2012.03.12. 18:29 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@mematyi: Ja, meg kecskében a lejtőzés is durván tropára töri a hátat évek alatt, mert ilyenkor még annál is nagyobb erő hat a gerincre, ami egyébként megoszlana a karral is

Elküldve: 2012.03.12. 18:27 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@Krupcheck: CSak nekem nem árulnád el, mondjuk pmben? :D Tudod/vagynem/, de ha nem akarod, én nem adom tovább.

Amúgy szerintem a fekvősebb pozícióval jobban lehet mászni, ill. jobban kitámaszt elsőfékezésnél, mintha kecskéznél. Meg amúgyis a kecskés üléspozíció nagyon káros a hátra nézve, asszem Sheldon Brown oldalán olvastam talán

Elküldve: 2012.03.12. 18:17 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@mematyi: tudom, mondom, a kormánypozíció/testhelyzet adottságai miatt nem aggódom, csak hiába ugyanakkora a hám, nem mindegy, hogy egy kecskét próbálsz felmászatni a sziklás hegyoldalba, vagy egy tehenet (:

A konkrét típus így a nagy nyilvánosság előtt egyelőre legyen homály, mert még semmi nem biztos. Egy régi reménytelen szerelmem.

Elküldve: 2012.03.12. 18:01 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@Krupcheck: De azt is számold bele, hogy a stucni emelkedése milyen. Egy rövidebb, nagyobb emelésű stucnival kb ugyanolyan testhelyzetben vagy

Amúgy milyen váz?

Elküldve: 2012.03.12. 17:05 László97 

  • László97 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 32

Én is 183 vagyok. 21" a vázam jelenleg. Enyhébb terepen jó, de olyan igazán komoly helyre nem ajánlanám senkinek. A 20" az szerintem éppen jó lenne. Bár nekem kormányszár is elég hosszú. Kb. 9-10cm. Mondjuk az még orvosolható :)

Elküldve: 2012.03.12. 16:59 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@dr.anonimus: köszi a választ. Azt, hogy a hossza úgy alapjáraton jó lesz, azt kiszámolgattam én is. 20 milivel hosszabb váz, ugyanennyivel rövidebb stucni, ez oké.

Ami aggaszt egy kicsit, hogy a magas, hosszú váz hogyan viselkedik terepen, mennyire van útba a felsőcső, stb. Ez elvileg magasabb, mint a Merida, és ott zavart a magas váz. Esetlen volt terepen. De mondjuk az nem is rugózott 140/120-at, csak 100/0-át. Egy össztelóst nyilván eleve könnyebb kontrollálni.

Valakinek van evvel a nagy váz vs. technikásabb lejtő dologgal tapasztalata?

Elküldve: 2012.03.11. 23:29 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Nekem az 595 hosszú váz 60-as stucnival pont jó a 179-es magasságomhoz. Szerintem jó lenne csak valami ultrarövid(30-40mm) stucnival kellene használni

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!