Egy jó adag probléma.

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.06.14. 22:54 areteosz 

  • areteosz avatar
  • sima XC-s
  • Freeriderz SE csapat
  • Freeriderz SE csapat
  • hozzászólások: 14
Témaindító hozzászólás:

Üdv.

Két héttel ezelőtt, gepida karatonom úgy döntött, hogy egy bunny hop után felkapja a váltót. Fel is tekerte a kerék vízszintesig. Aztán meg lett csinálva, de a kiegyengetett váltótartó fűl hamar eltört. Vettem hát egy újat, összeraktam, működött is minden ahogy kell. Aztán egy ugratástól ismét eltört a vadi új váltótartó. Mit ajánlotok mit csináljak? Gondolom a váltó lehet görbe és az rángatja. Kéne egy váltó amibe bitang rugó van és nem ugrál egy ugratástól. Most Shimano alivio van.

Elküldve: 2013.06.22. 09:18 areteosz 

  • areteosz avatar
  • sima XC-s
  • Freeriderz SE csapat
  • Freeriderz SE csapat
  • hozzászólások: 14

@opp: Rst gila van nem cápa :P Rendeltetés szerűen nem nagyon fogom használni, mert akkor csak gurulok, és ennyi. Inkább átalakítanám váltó nélkülire, csak még nem találtam hozzá nekem is tetsző cuccokat.

Elküldve: 2013.06.21. 23:19 areteosz 

  • areteosz avatar
  • sima XC-s
  • Freeriderz SE csapat
  • Freeriderz SE csapat
  • hozzászólások: 14

@johnny336: Én nem tudom mi a pi**a baja van. Két hete kijöttem a helyérül egy kisebb ugrás és fel is kapta a váltót. Meg lett csinálni akkor, majd próba, két ugratás, óó tökéletes. Harmadiknál eltört a váltótartó fül. Vettem másikat, megint egy ugratás az is eltört. Csináltam itthon egyet saválló lemezből, egy ugratás bekapta a váltót a kerék, és meghajlott a lemez ahol elvékonyítottam. Ma megint szórakoztunk, jó is volt, aztán egyszer csak megint felkapta de már tempó is volt így ketté is tépte. Nem tudom hogy csinálja!! A csavarral be volt állítva, hogy ne tudjon bemenni a küllők közé a váltó, és nem is a legfelső fogon voltam hanem a 4-iken vagy az 5-en fentről nézve. Egyszerűen azt figyeltem meg, hogy ha felemelem 10 centire a bicikli hátulját és elengedem már akkor is sokat mozog a váltó, szóval nagyon gyenge a rugó benne. Lehet valahol single speed-es komplett kereket venni, ami jó volna nekem? Ebike-n nem találtam.

Elküldve: 2013.06.21. 23:16 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

@areteosz: Hát, nem acera, meg alivio kell neked... Nem is ertem, jovoheten majd problemazol, hogy az rst capa is szethullik? Probalj meg normalis alkatreszeket beszerezni, vagy csak rendeltetésszerűen hasznalni ;)

Elküldve: 2013.06.21. 23:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@areteosz: milyen felhasználási terület? Tegyél fel Zee-t, vagy Saint-et, az durva felhasználásra termett.

(szerintem nem az ugrálás miatt töröd szét a váltókat. Pl. Aliviot esés után vidáman tudtam használni, pedig azon landolt a bringa hátulja, a váltófül cserés is lett...ugrálgatni én is szoktam, nemcsak padkán bunnyzni)

Elküldve: 2013.06.21. 23:03 areteosz 

  • areteosz avatar
  • sima XC-s
  • Freeriderz SE csapat
  • Freeriderz SE csapat
  • hozzászólások: 14

Na az acerát sikeresen ketté szakítottam. Egy bunnye hopp után a kanál leszakadt a váltótestről. Ki mit csinálna ilyen felhasználási területre? Építsem át váltó nélkülire, vagy tényleg mit?

Elküldve: 2013.06.16. 07:59 areteosz 

  • areteosz avatar
  • sima XC-s
  • Freeriderz SE csapat
  • Freeriderz SE csapat
  • hozzászólások: 14

Köszi! Van itthon egy szerintem ultra rövid kanalas acerám. Az mennyire lehet jó? Közbe a váltótartó problémát kezdem megoldani. Elkészítés alatt áll egy 5mm-es lemezből.

Elküldve: 2013.06.15. 20:00 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Elküldve: 2013.06.15. 19:58 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Ultra rövid kanalas shimano sora

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!