Egyenes kormány cseréje hajlítottra

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2017.06.24. 19:10 MeridAdam 

  • MeridAdam avatar
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Adott egy Merida Speeder 100-as fitnesz kerékpár, szeretném átalakítani egy kezdő komfort országútivá. Kezdésként lecserélném az egyenes kormányt hajlítottra. Sajnos egyelőre semmi tapasztalatom nincs a témában, ezért érdekelne, hogy mire kell figyelni egy ilyen cserénél?

Konkrét kérdéseim:

  • Shimano Claris 3x8-as váltóval van szerelve, mennyire fontos, hogy azonos típusú legyen a fékváltókar? Sajnos ehhez a típushoz használtan nem találok használtan eladó példányt. Kompatibilis vele más Shimano 3x8-as fékváltókar?

  • A bowdenezést mennyiben módosítja egy ilyen kormánycsere?

  • A stucnit szükséges cserélni? Ha igen, itt mire kell ügyelni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Elküldve: 2017.07.04. 21:25 MeridAdam 

  • MeridAdam avatar
  • hozzászólások: 3

@WAUZZZJ: Először is: szép, igényes gép lett, grat hozzá :)

Igen, mostanában szembesültem ezzel a fitnesz bike-okra általában jellemző méretkülönbséggel. Amikor vettem, akkor épp minden igényemet kielégítette így egyenes kormánnyal, ráadásul egész jó áron jutottam hozzá újonnan, ezért találtam ki, hogy később, ha úgy alakul, akkor átalakítom.

Összehasonlítva a Merida Speeder 100-at (2016, 52-es méret) a Merida többi komfort országútijával (Ride széria) a gyári geometria adatok alapján a felsőcső miliméterre azonos (540 mm). Ráadásul ha a szintén tárcsafékes Ride Disc-eket nézem, azoknak még hosszabb is 2 mm-rel. Persze egy rövidebb stucni sem zavarna különösebben, az még belefér a keretbe, leginkább a fékváltókarok beszerzése a fájó pont, nem gondoltam volna korábban, hogy ilyen áron adják.

Elküldve: 2017.07.04. 13:11 WAUZZZJ 

  • WAUZZZJ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 49

@MeridAdam:

https://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=14615&pp=mygl

Én már túl vagyok egy ilyen átépítésen. A vázgeometria miatt nagyon rövid stucival lett csak kényelmes nekem a koskormány. A fitness gépeknek hosszabb a felső csöve általában.

Így utólag azt mondom anyagilag semmiképp sem éri meg. A szerelés élménye miatt viszont hibátlan időtöltés.

Elküldve: 2017.07.01. 21:06 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@MeridAdam: Nagyon szívesen! :)

Elküldve: 2017.07.01. 15:00 MeridAdam 

  • MeridAdam avatar
  • hozzászólások: 3

Köszönöm a mindenre kitérő választ sokat segítettél! Elképzelhető, hogy lesznek még kérdéseim, amint komolyabban beindul a projekt, egyelőre próbálok tájékozódni.

Elől 3 tányéros a váltóm, 3x8-as rendszerhez kicsit nehezebben találok fékváltókart, de még keresgélek. Jó lenne ha találnék használtan olcsóbbat. A bowdenek szerintem épp túl rövidek lesznek, de ez majd kiderül a szervizben, ahogy a stucni mérete is. Mechanikus tárcsás fékem van, azzal szerintem nem lesz gond. A kormánybefogó átmérője 31,8 mm, ami úgy tudom, elég elerjedt a "verseny" kormányoknál - erre egyébként pont a változatos fogás lehetőségek miatt lenne szükségem, hosszabb távoknál jól jön.

Elküldve: 2017.06.29. 11:31 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

Ja és még valami! Ha tárcsád van akkor ahhoz jó a fékkar, ha v féked akkor, a fék testeket cserélned, kell! Vagy mini v fék testekre, vagy canti. vagy cyclocross féktestekre!

https://ebike.hu/termekek/fek/fek/canti-fek/101828_tektro-cr720-cyclocross-canti-fek/

Elküldve: 2017.06.29. 11:13 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104
  • Jó hozzá, arra figyelj, hogy elöl hány tányér van. A bal oldali, azaz első váltókarnak is 2-3 állásúnak kell lennie! -A bovdeneknek, akkora méreteknek kell lennie, hogy kormány 90 fokos elforgatásánál ne feszüljenek! Gondolom mit a mostani kormányodnál. Lehet, hogy cserélni kell lehet, hogy pont jók lesznek! A kormány, stucni, magasság függvénye! Akkor derül ki ha cserélted a kormányt, belőtted a számodra kényelmes pozíciót! -Nem biztos, hogy cserés arra kell figyelni, hogy a kormánybefogó részénél akkora legyen az átmérője az új kormányodnak mint a mostaninak. Ha a testtartás miatt kérdezed, akkor meg megint csak akkor derül ki mikor össze raktad! Kényelmes-e számodra a hossza, emelkedése! A "verseny" kormánynak lényegesen több fogási lehetősége van, mint egy sima egyenes, vagy némileg hajlított kormánynak! Röviden ennyi! :) Ha kell kérdez bátran! Békét
 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!