Elforog a hátsó fogaskoszorú, mi lehet a baj?

Linkelt termék: Scott Scale 40
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2012.01.23. 20:42 jermann86 

  • jermann86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, vettem ma egy kerékpárt használtan, a típusa scott scale 40 és olyan problémám van vele, hogy a hátsó lánckerekek néha teljesen akadálymentesen elpörögnek előre fele is. Mi lehet ennek az oka? A válaszotokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2012.01.26. 08:48 jermann86 

  • jermann86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Az lett a vége a dolognak, hogy reggel 9-kor mikor telefonáltam a szervízbe, hogy ne csínáljanak vele semmit mert elhozom addigra azt mondták már kész. Ahóz képest elöző este még 2-3 hetet mondtak. Az egész 14700-ban állt meg, raktak bele egy új shimano home agyat. De tanultam az esetből, többet szervízbe nem megyek!

Elküldve: 2012.01.25. 08:41 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

beázott az agy??? az egy dolog... lehet tényleg került bele víz mert esetleg régi az agy és rosszak a tömítések, de ne akarja már nekem senki kitalálni hogy egy beázástól használhatatlan lesz az agy.... okés, lehet lesz egy kis rozsda benne, de megoldás:rozsdaoldó. lehet hogy a rozsda kezdte megenni a kalapácsokat és ezért forgott el a kazetta test, de megoldás: 500forintért új kalapácsok... ilyet nekem ne találjon már ki egy szervizes sem, hogy egy beázás miatt agycsere.... értem hogy magyarországon élünk és mindenki bassza át a másikat, úgy ahogy nem széggyelli, de ennyire senki nem lehet barom. nem egyszer volt már hogy bevittem valamit szervizbe amikor még nagyon kezdő voltam és nem tudtak vele mit csinálni és mondtak össze vissza mindent hogy ezt meg ez meg ezt kell venni.... najó tudodmit viszem haza a bicót és rájövök egyedül a bajra.... rá is jöttem... na ezek a szituk után én mindent magamnak csinálok és azóta is kurva sokan keresnek meg főleg agy és villa szerelés miatt és szart nem kérek a segítségért... magyarország.... zsíííír

Elküldve: 2012.01.24. 18:14 jermann86 

  • jermann86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Már megoldottam! Van egy falumbeli ember és kerékpár építéssel foglalkozik,holnap hozom el a szervízből és viszem hozzá! Elmeséltem neki, hogy hogyan jártam csak kacagott a szervizeseken. Az a lényeg, hogy többet oda nem viszek semmit javíttatni!

Elküldve: 2012.01.24. 16:49 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Figyelj, egy agyat megveszel kb 6-10eFtből, ha tényleg rossz, meg befűzik neked dt küllővel együtt max 3eFtért.

Amúgy szerintem vidd el máshova is, hátha ott mést mondanak.

Ui.: Ezért éri meg a szerszám hozzá, mert nem egy nagy ördöngősség, de 1 munkadíjból megvan a szerszám, és azt később is tudod használni(mindenképp megveszed előbb-utóbb)

Elküldve: 2012.01.24. 15:48 jermann86 

  • jermann86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Most elkeserítettek egy kicsit, már 3x hívtak a szervízből és mindig nagyobb összeget mondanak már 20 ezernél járunk, ráadásul azt mondták az alkatrészre várni kell 2-3 hetet még beszerzik! Állításuk szerint beázott a hátsó agy és úgy állt sokat a bringa, állítólag menthetetlen az egész agy. Eddig shimano deore lx agy volt benne tárcsfékes és gyors záras, azt mondták hasonló minőségüt raknak bele de az ár még változhat ha a küllőket is cserélni kell mert nem bíztos, hogy jó lesz az újhoz. Most az egész kereket újra akarják fűzni. Jól indul ezzel a bringával.

Elküldve: 2012.01.24. 10:53 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@jermann86: 2600? az úgy elég meleg. 500forint a 3 vagy 4 kalapács rugóval együtt. 2 rongyért lecsavarják a koszorút ás kipattintják a kalapácsokat? hmmm de jól megy. max ha ezért 500 forintot kérnék el+anyagköltség. nem hogy 2000-et. bár lényeg, hogy legalább jó lesz

Elküldve: 2012.01.24. 10:31 jermann86 

  • jermann86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Köszönöm a segítséget! Már el is vittem szervizbe ott azt mondták nagyvonalakban amit ti és elméletileg holnapra kész is lesz és elvileg 2600ft lesz a javítási költség.

Elküldve: 2012.01.24. 10:13 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

ja bocs kicsit összekevertem a bicó típusát mással. szóval utánanéztem és gyárilag ezt a bicót kazettás aggyal szerelik O rugóval, tehát tuti pár száz forintos tétel

Elküldve: 2012.01.24. 10:08 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@jermann86: ha nincs szerszámod kazettás és racsnis agyhoz sem, akkor innentől kezdve kilőve az otthoni javítás, mert nem tudod leszedni a fogaskoszorút és kazettás agy esetében magát a kazettát, amiben a kalapácsok vannak, szóval ebből bicószervíz lesz. és igen kalapácscsere tényleg csak pár száz forintos tétel rugóval együtt, mert ahogy olvastam ez nem egy mai bicó, tehát vagy racsnis az agy vagy O rugós kazettás test.

Elküldve: 2012.01.24. 07:35 jermann86 

  • jermann86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Köszönöm a válaszokat, nem tudom mennyire van elkopva mert megmondom öszintén én még nagyon kezdő vagyok ebben a témában és nem értek hozzá. Szerintem ma elmegyek egy szaküzletbe és remélem tényleg csak pár százforintos dolog lesz. Még annyit szeretnék kérdezni. hogy szerintetek megpróbáljam n javítani vagy bízzam mindenféleképp szakemberre?

Elküldve: 2012.01.24. 00:56 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

kazettás agynál ilyen esetben csak a kalapácsok képesek elkopni. A kalapácsok mindenféle kazettás agy és driver esetében a legjobban amortizálódó alkatrészek. A barázdák, amikbe a kalapácsok kapaszkodnak bele, azok nem szoktak általában elkopni, szóval itt egy pár száz forintos kalapács és rugócsere lesz a megoldás. Még akkor is csere, ha csak koszos az agy és beragadnak a kalapácsok, mert kitudja, mikor volt csere és ilyen kevés pénzt simán megér egy teljes kalapácsszett csere rugóval együtt

Elküldve: 2012.01.23. 21:00 azgabor 

  • azgabor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 14

ha menetes az agy akkor racsni csere, ha kazettás akkor meg agycsere, jobb esetben menthető egy kalapáccserével és egy kiadós pucolással. elkoptak a dolgok odabent és azért szalajt, vagy mert eltört a rugó, vagy csak simán dzsuvás. bár ha csak időszakos a hiba akkor valószínüleg csak dzsuva.

Elküldve: 2012.01.23. 20:44 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

volt-e tisztíva a hátsóagy feltéve ha kazettás rendszerű? milyen szinten kopott a fogaskoszorú illetve mennyire kopott a lánc?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!