Előre fűzött kerékszett Shimano vagy Novatech agyakkal. Melyik?

Linkelt termék: Shimano HB-M475
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2016.07.08. 22:17 davidrt 

  • davidrt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Kerék szettet szeretnék vásárolni, az adott boltban 2 nagyon hasonló első-hátsó előre fűzött szett van. Rodi CC40-es felni van mindkettőn, fekete ismeretlen küllőkkel. Az egyetlen különbség a két szett között, hogy az egyikben a fent nevezett Shimano M475-ös agyak vannak, ez a páros 22 ezer forint. A másik szettben pedig Novatech agyak vannak, a pontos típus nincs leírva, de a képek alapján nekem úgy tűnt, hogy D041DB és D042SB van benne, ez 29 ezer forint.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik érné meg jobban? Mind a két (négy) agy elég jó véleményeket kapott itt az oldalon, de feltételezem a Novatech valamilyen okkal kerül 7k-val többe. Megéri azt megvenni, vagy inkább a Shimanos változat legyen? Egyszerű városi tekerés, túrázás, kis földúton bringázás a felhasználás, szóval semmi extrém :D Csupán laikusként nem tudom, hogy megérné-e a drágábbat venni. Pl megbízhatóság, tartósság, karbantartás szempontból vagy akár súly tekintetében.

Előre is köszi a segítséget!

Elküldve: 2016.07.17. 13:23 davidrt 

  • davidrt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

Köszi szépen a választ mindenkinek!

Végül az Novatech-es változat lett, meggyőzött az ipari csapágyas megoldás egyszerűsége és a vele járó kevés karbantartási feladat.

Illetve szerintem a hangja zseniális

Elküldve: 2016.07.14. 11:06 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Novatec és Shimano Deore hátsó agy van nekem a 2 bringámon. A Novatec sokkal hangosabb valóban, de legalább a telefonjukat bambuló és a bicikliúton sétáló gyalogosok félreugrálnak tőle.

Az ipari csapágyat ipari módszerekkel (csapágy kihúzó és préselés) lehet cserélni (talán ha ismersz valami fejlett bringaszervizt vagy autószerelőt akkor megteszik neked), de igazából örök életűek.A golyós rendszernél meg ha túlszorítod, sok erőt kap feleslegesen vagy felpontozod a futópályát és attól megy tönkre, ha laza akkor meg lötyög, iszonyat nehéz helyesen eltalálni.

Elküldve: 2016.07.13. 23:07 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

A Shimano agyak golyós-kónuszos (=hagyományos) szerkezetűek, ezek állíthatók, könnyen tisztíthatók, karbantarthatók. A Novatec-nél úgy tudom, mindegyik ipari csapágyas, ahol kopás esetén egyetlen megoldás a csere.

Az ismeretlen küllő helyett jobb ha minőségi, rozsdamentes DT-t vagy Sapim-ot választasz.

Elküldve: 2016.07.08. 23:20 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@davidrt: Én csak annyit tudok a Novatech hátsó agyakról, hogy brutál a hangjuk. Erre akartak rábeszélni a boltban, merthogy mennyivel jobb mint a Shimano, majdnem belementem, aztán megpörgettem egy kereket ami ezzel volt szerelve. Shimano SLX lett, nem tudtak meggyőzni. Madárcsicsergést akarok hallgatni, nem kalapálást, ha tekerek.

De volt M475-öm is valamelyik régebbi bringámon, semmi gond nem volt vele, de a tömítése és a csapágyazása tudom, hogy gyengébb, legalábbis ezt mondták.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!