Első bringának, néha terepre, városba, 60e körül, mit ajánlatok?

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.26. 14:18 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

A minap sétálgattam a budai hegyekben, amikor rájöttem, hogy jó lenne venni egy biciklit :D Röviden: Olyan biciklit keresek, amit tudok városban használni, de ha kedvet kapok egy kis hegymenethez adott esetben valami könnyebb földes úton, akkor az se jelentsen problémát. Mint írtam, teljesen kezdő vagyok, a gondom az, hogy teljesen fogalmatlan vagyok a témában. Nem szeretnék profi versenyző lenni, csak szeretnék egy olyan bicót, amivel hetente egyszer kényelmesen el tudok járni tekerni a hegyekbe, túrázni picit. A kérdés tehát az volna, hogy van olyan kerékpár, amit tudnátok javasolni ? 167 cm magas vagyok, és olyan 60.000ftom lenne most erre a kis akcióra. Tudom, hogy ez a pénz nem sok,mégis örülnék, ha ennyiért tudnék valami nekemvaló bicót venni. Köszönöm a segítséget. Zsolt

Elküldve: 2012.10.01. 18:54 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Ha esetleg erdekel valakit, kicsit megtoldottam, es lett 1 kellys coach :) az elso 8 km szuper volt :D

Elküldve: 2012.08.27. 06:36 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@veszigeri: Corratec-et el kell felejteni nagyon könnyen törnek. Ha valaki Csak azért akar bringát hogy néha néha ráüljön akkor még egy Mali is megfelel a célnak. Az hogy milyen villa van benne itt nem számít mint ahogy a súly sem. A legjobb egy acélváz lenne. Barátnőmnek van egy Mali-ja amin szinte csak sis cuccok vannak de így használja már több mint 5 éve. Az a lényeg hogy ne hanyagoljuk el az alkatrészeket.

Elküldve: 2012.08.26. 19:20 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Rozizsolt: Ez a Magellan nem! Nem véletlenül kerül annyiba amennyibe... Nagyon gyenge, olcsó, belépő szintű cuccok vannak rajta, míg amit én küldtem Corratec, azon kategóriákkal jobb a felszereltség! Ha végül is MTB-ot akarsz, akkor is BikeMag Bolha!! Ott főként minőségi bringák vannak!!

Elküldve: 2012.08.26. 18:42 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@Rozizsolt: Ez a célnak tuti megfelelne! Egyszerű de mégis bringa. Ha kevesebbet jársz erdőben mint városban egy egyszerű gumicserével megoldható!

Elküldve: 2012.08.26. 18:06 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Oké, es ha mondjuk tobbnyire hegyi utakon hasznalnam a biciklim, akkor ez jo vasar lehet ?

http://www.expressz.hu/sport/kerekpar/mountain-bike/hirdetes-32603018/

Bocsi a sok kerdesert :) Zsolt

Elküldve: 2012.08.26. 15:32 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Rozizsolt: A bringa amit linkeltél MTB! Az városba nem való! Ezerszer inkább egy jól felszerelt trekking, amivel kényelmesen el lehet menni túrázni! Amit képet linkeltél, arra az általam linkelt Corratec teljesen alkalmas, természetesen más külsőkkel. 2 db külsőt, ha olcsóbbakból válogatsz, 6-8.000Ft-ból kapsz bármelyik bringaboltban!

Elküldve: 2012.08.26. 15:25 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Mondjuk en valami ilyesmire gondoltam, de lehet nem is erre van szukségem :)

http://apro.bikemag.hu/browse/mountain-bike/mtb-kerekpar/kross-level-a2-kerekpar-jo-allapotban-elado-l104423.html

Elküldve: 2012.08.26. 15:16 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@johnny336: http://2.bp.blogspot.com/-mIKEUnDJfz0/UC7i0iEazVI/AAAAAAAAICU/zZ1ULoFmnyQ/s1600/IMG_9732.jpg

Mondjuk egy ilyen utvonalra gondoltam maximum. Erre mondjuk megfelelo lenne ez a kerekpar ? (gondolom mondjuk mas gumikkal)

Elküldve: 2012.08.26. 15:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rozizsolt: a Corratec amit linkelt tökéletes cross-trekking gép - jó váz, normális alkatrészek, ezzel mehetsz kényelmes terepkirándulásra is, nem fog szétesni alattad. Városba is tökéletes.

A hirdetés alapján nagyon jó vétel.

A beteg teló nem biztos, hogy nagy költség - alaptelót már elég jó áron tudsz venni.

Elküldve: 2012.08.26. 14:57 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@veszigeri: SZia. Koszonom a segitseget. Az alapveto gondom egyelore az, hogy hiaba nezelodok hasznalt bringa forumon, mivel sajnos nem ertek hozza, igy nehezemre esik megitelni, hogy egyaltalan mivel erdemes foglalkozni. Az altalad mutatott 2 kerekpar pl jonak tunik varosba, de nem tudom, hogy egy akár lightosabb terepen mondjuk mennyire alljak meg a helyuket. De gondolom te is erre gondoltal, hogy ahhoz már drágább bicikli kellene, jol értem ?

Elküldve: 2012.08.26. 14:50 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Mivel most ráérek, ezért segítek egy kicsit:) Az az igazság, hogy ha tényleg 60.000Ft a max, akkor a legjobban úgy jársz, ha egy használt darabot veszel. Itt nem a 20 éves acél vázas bringára gondolok, hanem néhány éves megunt, jó állapotú, olcsó bringára. Amit leírtál, arra a legjobb egy trekking bringa lenne, egy első teleszkóppal. Egy 37-es váltórendszer, és egy jó V-fék, már bőven megfelelne arra mire szeretnéd. (persze a 39-es rendszer és a tárcsafék, jó dolgok, de megkérik az árát...)

Igazából amire neked szükséged lenne (ha sokat mennél terepen) az egy cross trekking, csakhogy ezekből ami használható, az még használtan is jócskán 100 fölött van... De ha terep nem lenne annyira fontos akkor--->

Alapjába véve itt kéne szétnézned: http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/

Én is ezt tettem, és mindjárt találtam is pár jó darabot!

http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/cyco-trekking-l104647.html# Ennek nagyon jó a felszereltsége, igazi városi harcos, túrázó. Terepre nem igazán való, de egy egyszerű földes úton simán el lehet menni vele. Mielőtt visszaridnál a fura kormánytól, elmondom, hogy annak cseréje néhány ezer Ft-ot tétel, és bármelyik szervizben kapsz "hagyományos" kormányt, és ott be is szerelik, és még mindig 60-on belül vagy:)

Itt viszont megtaláltam a számodra ideális darabot!! http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/corratec-shape-st-tip-trekking-kerekpar-l104061.html# Úgy ahogy van jó! Használtra kész, semmit nem kell cserélni rajta! Bár tudom, egy kicsit átlépte a hátárt, de alkudni mindig lehet!!:) Igaz azt írja, a teló cserére szorul, de ha elviszed szervizbe, néhány ezerből megcsinálják, és egy frankó bringád lesz, amire utána már nem kell költeni!

Kicsit hosszúra sikeredtem, de remélem tudtam segíteni!!

Elküldve: 2012.08.26. 14:47 Rozizsolt 

  • Rozizsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@johnny336: SZia. Koszonom. Sejtettem hogy ez a helyzet, de igazabol en a hasznaltnak sem biztos, hogy ellene vagyok. Az jobb választás volna ?

Elküldve: 2012.08.26. 14:42 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

60-ért csak a legalsó kategóriából tudsz válogatni. Recsegő váltók, kőnehéz kerekek, alig mozgó teló, stb.

Ha mindennap használnád járkálni, akkor mindenképpen tartós, minőségi alkatrészek legyenek rajta, különben csak a vesződség lesz a géppel, és egy életre megutálod a bringás közelekedést. És akkor még nem is mentél ki terepre, ahol egy komolyabb emelkedő, kicsit vadabb lejtő durván igénybe veszi az alapszintű alkatrészeket.

Ha mindenképpen újat vásárolnál, akkor mindenképpen 90-100 a minimum, amit áldozz rá - és akkor is rendesen meg kell nézni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!