Első váltó kerékkel súrlódik

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2018.03.19. 19:44 László31 

  • László31 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11
Témaindító hozzászólás:

Üdv mindenkinek! Egy szakmai kérdéssel fordulnék hozzátok:

Váltó

A képen látható, ha az első váltót (FD-M590, alsóbilincses, 3x9 sebességes, alul-felül húzós, max 48 fog) legkisebb fokozatra teszem, a váltó teljes mechanikája a nyeregcső és a kerék közé kerül, így 1-2 milliméter híján épp nem ér hozzá a külsőmhöz alapesetben, fékezésnél, dombon felfele menet viszont hallható, ahogy súrlódnak egymáshoz. Előzménynek annyit, hogy tavaly a 37-622-es külsőmet 48-622-ra váltottam a tekerési stílusomhoz igazodás miatt, ekkor még nem volt közel a váltó annyira. Nemrégiben azonban felnit kellett cserélnem, mert a fékfelület nem ért semmit és sikerült figyelmen kívül hagynom azt, hogy gyártó és gyártó között bizony van átmérőbeli különbség (ugyanolyat már sajnos nem tudtam szerezni, mint ami volt). Hogyan tudnám ezt a problémát orvosolni? Felsőbilincses váltóval esetleg (pl.: FD-M591)? Internetes képek alapján úgy látom, annak a szerkezete nem "nyúlik" be annyira a cső és a kerék közé. Várom válaszotok!

Köszönettel: Laci

Elküldve: 2018.03.25. 18:36 László31 

  • László31 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

Sziasztok!

Sikerült megoldani a problémát, felsőbilincses váltóra cseréltem a régit, most legrosszabb esetben is van másfél centiméter szabad helyem a gumi és a nyeregvázcső között :)

beczl: ha utánajártam volna a váz típusának lehetséges megtaláltam volna, hogy milyen váltótípust ajánlanak hozzá. Valamint igen, 47-622-t akartam írni, de teljesen összevoltam zavarodva, mikor írtam fórumba :)

Elküldve: 2018.03.20. 07:44 beczl 

  • beczl avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

Elsődlegesen tudni kellene a váz tipusát, hogy melyik váltótipusokat (top/bottom swing) ajánlják hozzá, de alapvetően egyetértek rcs2003 véleményével, a váz nem támogatja a szélesebb gumit. Amúgy nem 47x622-t akartál irni?

Elküldve: 2018.03.20. 05:50 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Egyszerűen túl széles gumit raktál bele, nem erre lett kitalálva a váz. A felniátmérő nem különbözhet, maximum a perem belső szélessége, ami kihathat a külsőgumi szélességére is.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!