EU-n kívülről rendelés, Ebay-es vásárlás

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2013.12.09. 02:42 frigerald 

  • frigerald avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11
Témaindító hozzászólás:

Hali!

Van tapasztalata valakinek ebayes rendeléssel EU-n kívüli országból, pl.: Hong Kong ? :)

Újonnan ez a Sora szett jó vétel lehet? :

http://www.ebay.com/itm/New-2013-Shimano-Sora-Road-3500-9-speed-Bike-Groupset-group-set-Black-with-Brake-/330809033501?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item4d05c1431d

Elvileg 13e hufos postaköltséggel haza is jön?

Elküldve: 2015.02.22. 11:57 szdavid85 

  • szdavid85 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Hi All!!!!!

Ettől "lespárgáztok": http://www.ztehuaweisports.com/

Ezen a honlapon minőségi Trek és Speci, De Rosa stb. bringákat lehet venni kb. 2/3 áron.

Na most én sem nem tőlük vettem :D , pontosan az előbbi hozzászólások miatt, mert "rizikósnak" tartottam én is, deeeee elgondolkoztató a téma. Ha esetleg valakinek lenne tapasztalata a honlappal kapcsolatban ossza meg bátran!

Elküldve: 2014.01.31. 20:12 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@user2543: Pont az a lényeg hogy megéri! Miért is? Mert itthon az üzletek/webshopok árai jóval magasabbak ill. ha kintről rendelsz és nem egy ötmilliárdos Fabergé tojás van a csomagban és folyamatosan kintről rendelsz, akkor visszajön bőven az ára annak ha tízből-húszból egyszer elkapják a fináncok a csomagodat és baszakodnak veled!!!

Elküldve: 2014.01.31. 19:56 user2543 

  • user2543 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

@frigerald: Üdv! Szerintem ez nem éri meg. Ha valamelyik hazai webshop kínálatából összerakod, akkor kb. ugyanannyiba jön ki a szett teljes ára, mint az ebayes vételár+postaköltség, legfeljebb nem mindegyik alkatrész a legújabb 2013-as. Ráadásul, ha levámolják, akkor jóval több is lesz. Még ha egy tízessel kevesebben is állna meg kintről rendelve, 3-4 hét alaphangon a szállítási idő, ha garanciális problémát kell intézni és visszaküldeni, akkor hónapokig fordulhat, nem éri meg az idegeskedés. Eddig lámpát, akksikat, meg utoljára mechás tárcsafékeket rendeltem Kínából/Taiwanból/Szingapúrból, mindegyik gift megjelöléssel érkezett, kis értéknyilvánítással (~5$), vámot/áfát nem fizettem egyikre sem, a fék pedig már belelógott az áfa értékhatárba, amennyiben cég küldi magánszemélynek.

Elküldve: 2013.12.09. 16:34 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@frigerald: http://kkk.nav.gov.hu/eles/1/taricweb/Pages/Search/TariffInfoQuery.aspx?menu=true Itt meg lehet nézni. Hogy a taric-kódot honnan szeded? Rejtély számomra. Valszeg a különböző árucsoportoknak van.

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=hu

http://en.wikipedia.org/wiki/TARIC_code

Jó böngészést, nekem nem sikerült kibogoznom :D

Elküldve: 2013.12.09. 16:16 frigerald 

  • frigerald avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@johnny336:

Ez komoly? Ez ennyire megfoghatatlan téma? Ezért valaki sok fizetést kap, hogy kidolgozott egy ilyen rakásszart, amit félóra google-zéssel sem lehet hivatalos forrásból megtalálni, csak blogokon olvasni róla? Mi az hogy 0-12% ? Én választhatom ki? - ha nem akkor ki és miért titkolja el? A sok beszedett pénzből nem futja arra, hogy ezt értelmes módon publikálni lehessen egy erre alkalmas felületen?

Mennyivel kell számolni? Összevonva az adókat: (vételár+szállítási-díj) x (1,27 + 0vagy0,12)

Vagy esetleg még azon is húznak hogy a vámolt összeget áfázzák? (vételár+szállítási-díj) x 1vagy1,12 x 1,27

A végén hozzáadva a bűvös 1220 Ft-ot.

A nagy kérdés a végére, 0 vagy tizenkettő? Esetleg a kettő között? Ha minden eshetőséget kiszámolok elég nagy a szórás, nem is éri már meg. Viszont Magyarország jobban teljesít.

Elküldve: 2013.12.09. 15:42 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@frigerald: a vámot a termék és szállítási díj összegéből számolják. 22 euróig ingyenes. 22-150 EUr között ÁFA terheli, természetesen a bűvös eljárási díjat ne feledjük - 1220 Ft. 150 EUR felett 0-12% vám terheli, illetve ÁFA. Meg az eljárási díj. A vám termékenként eltérő.

Ez az ebayes vásárlásokra érvényes - tehát magánszemélyként cégtől veszed.

Ha két magánszemély küld egymásnak valamit, akkor 0-45 EUR között ingyenes, 45-150 között ismét ÁFA. 150-700 EUR között 2,5% plusz ÁFA, 700 EUR felett pedig a kereskedelmi vámtarifa szerint.

Elküldve: 2013.12.09. 15:01 frigerald 

  • frigerald avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@sram80:

Abban az esetben ha megvámolnak meg levámolnak meg átba*znak meg minden szar elképzelhető és elképzelhetetlen illetékes-áfás-matricás-bélyegzős-pecsételős díjat rátesznek úgy mennyi plusszal kell számolni?

Elküldve: 2013.12.09. 13:13 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@johnny336: Ilyenek.......Itt németeknél is rendszeresen e-bayezem és sose volt gond.Rendeltem már a világ minden tájáról,sok mindent.Átlagosan 5 nap alatt ideér minden és az az összeg a vége mindig,amit a pp levesz.Nem értem otthon miért szarakodnak,esetekben ülnek a dolgokon.Csak a lehúzás.De egyébként ajánlom a e-bayt,mert ha még meg is vámolnak,akkor is olcsóbban jön ki az ember.Ezt a rizikót megéri.

Elküldve: 2013.12.09. 12:30 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Legközelebb rendelek valamit 1 dollárért, aztán nem veszem át, dolgozzanak csak vele, meg küldözgessék a leveleiket. :)

Elküldve: 2013.12.09. 12:28 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@sram80: a múltkor elküldtem őket, mert a nyeregcsövemen volt 10 dollár szállítási költség, amit kifizetve a címemre jött volna az áru. Vámon megállt, levámolták a szállítási költséget is - tehát egy szolgáltatást, majd rábasztak egy belföldi csomagküldési díjat (1200). amikor rájuk írtam, hogy a gerinctelen szarevő kurva mindenit (természetesen az első levelem nem ilyen hangvételű volt), hogy ugyan egy kifizetett, és levámolt szolgáltatás után miért számolnak fel még egyszer szállítási díjat az volt a válasz, hogy az eljárási díj. Arra a válaszomra, hogy az eljárási díj tudtommal a cca. 5000 forint vám volt, azt írták, hogy az a vám, de nem eljárási költség. Szóval szopjanak lovat. Bőnyállal, 24/7. :D

Valszeg azóta nem szeretnek engem.

Elküldve: 2013.12.09. 11:52 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@sram80: 1x balhézol és bekerülsz a rendszerbe....sztem simán kiszűrnek.

Elküldve: 2013.12.09. 11:50 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@johnny336: :) Ne hívd fel magadra a figyelmet.Ez olyan,mint a TB,3 röpke példa: -nem fizettem 1 évig,majd kijöttem N.o.-ba,megszüntettem és nincs tartozásom, -1 évben 2x ellenőriznek,ebben az adott 2 hónapban fizeti haverom és nincs tartozása, -bejelented,h fizetnéd és ........elveszik mindened a ellátásnak nem minősülő szolgáltatásért.

Elküldve: 2013.12.09. 11:42 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@sram80: lámpámon rajta volt a 10 dollár, nem is kapták el. Kesztyűmet most elkapták, pedig az eleve közelében sincsen a vámköteles értéknek. Küldtem papírt a postaimportnak, hogy minél előbb továbbengedjék, remélem nem basznak rá költséget, mert akkor tuti szétcsapok valakit :D

Elküldve: 2013.12.09. 11:06 Herendi Norbert 

  • Herendi Norbert avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 23

@johnny336: Ilyennel már nem játszik senki.....ez otthon szerencse dolga...sztem.

Elküldve: 2013.12.09. 10:28 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Ezt elég nagy dobozba fogják pakolni, tuti elkapják a vámosok. Ha esetleg ráírják, hogy gift, vagy winning, meg valami hihetően alacsony értéket, pl. 20 dollár, akkor megúszhatod. Nekem a nyeregcsövem elkapták, a lámpámat nem.

Elküldve: 2013.12.09. 05:31 WAUZZZJ 

  • WAUZZZJ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 49

Eu-n kívülről, 46 EUR érték felett minden vámköteles. A 46 EUR-ba beleszámít a szállítási költség is. Ez nem azt jelenti, hogy le is fogják vámolni, csak, hogy nem alszol amíg haza nem ér.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!