Milyen különbség van az egyes féktárcsák anyagában, ha egyes típusokat kimondottan műgyanta-alapú fékpofákhoz gyártanak? Én is ilyet használok és ezt figyelembe is vettem az új rotor kiválasztásánál, csak nem vagyok tisztában az okával.
Milyen különbség van az egyes féktárcsák anyagában, ha egyes típusokat kimondottan műgyanta-alapú fékpofákhoz gyártanak? Én is ilyet használok és ezt figyelembe is vettem az új rotor kiválasztásánál, csak nem vagyok tisztában az okával.
@Makky: Igazad van... :l Ma mindenesetre ez kerül fel.
Közben megnéztem a hátsót. SLX SM-RT66S. Az jó mindkét fékbetéthez, és most 2000 HUF-al(!) olcsóbb, mint mikor én vettem.
@Zero-X: Hát én a helyedben komolyabb tárcsát vettem volna előre! Az egy belépő (RT56) szintű Shimano tárcsa, hiába 180-as. Persze attól még lehet jó. Nem tudom, majd kiderül. Én előre is SLX-et vettem volna, 180-as méretben akkor. Igaz, az drágább azért.
@Makky: A fék ilyen, és a dobozon műgyantás fékbetét van megjelölve. Ehhez rendeltem most egy 180-as Shimano SM-RT56M-et.
11 hónapja használom. Hátul egy 160 Shimano tárcsával (aminek a típusát most nem tudom megnézni, de 6.990 Ft volt, uh. nem lehet rossz), elől -és ez a gázos- egy régi Promaxom 160-as tárcsájával.
A márkásabb rotor és a nagyobb átmérő remélem könnyebben blokkolhatóva teszi majd.
...szóval e tuning kapcsán merült fel a topic kérdés. :)
@Zero-X: Ez érdekes. Pontosan melyik típusú (kódú) SLX-re gondolsz, mert nekem is az van és az jó fémeshez!? Az RT66,67-es jó fémeshez is. Az Acera szintű és az alatti tárcsák nem szoktak jók lenni a Shimano-nál fémeshez.
@Makky: Úgy értem furcsa, hogy a belépő szintű mechanikus Promax és Tektro féktárcsákat fémes betétekhez gyártják, viszont az SLX féktárcsát műgyantáshoz. Pedig az már egy kicsit komolyabb.
Most cserélem az elsőt 180-asra, mert gyengéllem a fékerőt. A régebbi mechanikus fékeimet nem volta ilyen jól adagolhatók, de simán lehett velük stopizni, a 160-as organikus betétes SLX-el viszont nem.
@Zero-X: A fékbetéteknél már más a helyzet. Azt, hogy egy fékbetét jó minőségű-e, nem az befolyásolja, hogy fémes, vagy organikus. Igaz a fémes általában drágább azért, de van nagyon drága organikus is. Ez inkább felhasználási terület függő.
@Makky: Érdekes, hogy a gagyi mechanikus Promax fékben fémes betét volt, a kicsit komolyabb hidraulikus SLX pedig műgyantás.
@Zero-X: Van olyan, amit nem szabad fémes betéttel használni (általában az olcsóbb tárcsák ilyenek). Annak az az oka, hogy gyengébb minőségű (értsd: puhább) anyagból van, ezért nem bírná a keményebb fémes betétet.