Féktárcsa lecserélése nagyobbra.

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2019.08.30. 11:23 István238 

  • István238 avatar
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Adott egy SHIMANO M425 / 395 tárcsafékek, PM-PM felfogatással elől hátul 160mm tárcsákkal adapter nélkül. Ha én szeretném lecserélni mindkettőt 180mm-re mondjuk erre: Shimano SMRT76 180mm 6 csavaros Deore XT, akkor ez lehetséges? Elvileg nem kompatibilisek egymással, de mi lehet a gond vele? Nem értek hozzá azért kérdezem.

Elküldve: 2019.09.06. 17:15 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@István238: Igen PM-nél ugyanaz kell előre és hátra is!

Elküldve: 2019.09.04. 21:21 István238 

  • István238 avatar
  • hozzászólások: 3

@Makky: Köszi a válaszod. Annyi kérdeznék még, hogy nem találtam kifejezetten hátra való PM-PM adaptert. Ezek szerint az előre való adapter az hátra is jó? (https://ebike.hu/termekek/fek/fekadapter/3225_shimano-pm-fektesthez-tarcsafek-adapter/) A villa engedi, van bőven hely.

Elküldve: 2019.09.03. 12:28 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@István238: Ebben a fékbetét dologban én nem vagyok biztos. Az szerintem csak a féknyereg+betét kombinációt határozza meg. Ezért nem lehet pl. a Deore féknyereghez a 425-höz való betétet használni, mert más a "benyúlása" a betétnek. Hiába egyforma amúgy a formája. De ennek a tárcsához szerintem nincsen köze. Viszont amiről még nem volt szó: PM-PM 160->180 adapter fog kelleni a féknyereg alá. Elől és hátul is, hogy magasabbra emelje a féknyerget a nagyobb tárcsa miatt! Azzal a villával nem lesz gond a 180-as tárcsával. Viszont azt még nézd meg, hogy hátul elfér-e a nagyobb tárcsa! Vannak vázak, ahol a 180 már esetleg beleérne a láncvillába!

Elküldve: 2019.08.30. 18:51 István238 

  • István238 avatar
  • hozzászólások: 3

ROCK SHOX Recon Silver TK, 100mm, Solo Air, FS-RCNS-TK-B1, átütőtengelyes. Kerestem a specifikációt, de abban ezt nem irták le. 6 csavaros szabványú a rendszerem. Tehát ha jól értelmezem, össze lehet rakni, viszont a fékpofák nem jó helyen szoritják a tárcsákat, nem teljes felületen. Akkor olyan 180mm tárcsát kell keresnem ami teljesen kompatibilis a fékemmel. Ha megnézem a mostani tácsám fékfelületének a magasságát, akkor elvileg ezzel az adattal tudok keresgélni nem?

Elküldve: 2019.08.30. 14:56 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

Ha a kerékagyaid centerlock-osak, akkor nem fogod tudni lecserélni 6 csavarosra, mert a 6 csavaros és a centerlock két különböző szabvány és nem kompatibilisek. Ha a vázad/villád nem támogatja a 180 mm-es tárcsákat, akkor se cseréld, mert 180 mm-nél a nagyobb fékerő értelemszerűen nagyobb ellenerőt is generál, és az csavarja, szélsőséges esetben töri a vázat/villát. Ezt meg kell nézni a váz/villa specifikációjában, oda le szokták írni. Továbbá, az M425-ös fék fékbetétje más formájú (magasabb? szélesebb?, hogy is lehetne ez leírni), mint az XT fékeké, azok keskenyebbek, mint ahogy az általad leírt tárcsa fékezésben részt vevő felülete is, így ha még a fenti feltételek jók is lennének, akkor sem lenne jó, mert azt vennéd észre, hogy egy idő után a keskenyebb féktárcsa kikoptatna egy "vályút" a betétedből, de lennének olyan részek, ahol viszont hozzá sem érne a betéthez. Szóval, a válasz az, hogy NEM lehetséges a csere. Mármint lehetséges, csak nem fog működni. :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!