fixie, fogaskerék probléma

1-8 (8 hozzászólás)

fixie, fogaskerék probléma

Elküldve: 2018.01.06. 15:34 felhasználó ikon   Triszka 

• Triszka avatar
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Kérdésem lenne hozzátok, egy problémába ütköztem és nem tudom mitévő legyek. Hiába húzom be a hátsó fogaskeréknél a szorító gyűrűt, az mindig kilazul, és mivel fixieről vagy szó, fékezésnél és gyorsításnál fordul a fogaskerék, míg maga a kerék mozdulatlan marad. Arra gondoltam, hogy fúrok két lyukat a fogaskerébe és a hátsó kerékagyba, majd csavarral rögzítem.. Sajnos ez nem megoldható, mert nem elég nagy a fogaskerék.. Remélem érthetően írtam le mindent. Valaki valami ötlet? Köszönöm előre is a segítséget!

Elküldve: 2018.01.12. 21:02 felhasználó ikon   szellemkutya 

• szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos

@Papicsek: OK ok nem Téged akartalak okítani! :) Inkább a kérdezőnek szántam sorry ha félre érthető volt! :) Mindenki "kopaszon" kezdi, hagy próbálkozzanak és ha veszik a fáradságot és vissza jönnek elolvasni, okosabbak lesznek! :) Békét és örök hátszelet! :)

Elküldve: 2018.01.12. 20:00 felhasználó ikon   Papicsek 

• Papicsek avatar

@szellemkutya: Szerinted azért írtam az előbbieket mert mindezt nem tudom? Csak azt akartam (persze a magam szarkasztikus módján) megemlíteni, hogy a kerékpáros társadalom egy része, puszta divat és "dizájn" őrületből és tudatlanságból ön és közveszélyes.

Elküldve: 2018.01.12. 17:36 felhasználó ikon   szellemkutya 

• szellemkutya avatar

@Papicsek: Persze, lehetőleg új és jó minőségű fixi hátsó agyat kell befűzni és nincs taknyolás! :) Az első agy is működik ha tudjuk, hogy mi pl. a saru távolság, láncvonal, csapágyesés fogalma. A lánc kerék rögzítő csavar helyeinek a megfúrása nem az előszoba, pontozó, kalapács, pisztoly fúró vonal mentén kell elképzelni, hanem cnc maró, nc fúró, készülék, megfelelő forgácsolási technológia szegmensben gondolkodva! :) Nem csak a gyári megoldások működnek jól, csak tudni kell, hogy mit miért oda és azt hogyan! :)

Elküldve: 2018.01.11. 23:47 felhasználó ikon   sandorp9 

• sandorp9 avatar

@Triszka: "rotafix" erre keress rá a google-ba és leírás + videó is van (illetve hangyafasznyi zsírt kell csak a fogaskerék alá tenni)...

Elküldve: 2018.01.11. 20:04 felhasználó ikon   Papicsek 

• Papicsek avatar

Ha első agyat teszel hátra, mintegy 3 cm-rel (tudom, 30 mm... legalább is a klasszikus országúti hátsó villasaru-távolság) lesz rövidebb. Kimondom, ha meg is köveztek érte... Mindeeegy. Ebbe a fixikókányőrületbe ez is belefér. Ez, ahhoz képest, hogy 630-as kerék helyett, 622.sel szerelt lemezpapucsos rettenetekbe raknak örök hajtást, hogy jó mélyen legyen a középrész... ez smafu. Lényeg a dizájn! Csak azt sajnálom,hogy nem voltam ott a hátsó fogaskerékbe való fúrás kísérleténél.

Elküldve: 2018.01.11. 18:47 felhasználó ikon   szellemkutya 

• szellemkutya avatar

@Triszka: Hello. Ha fixi agyat használsz akkor ez elvileg csak akkor fordulhat elő, ha a rögzítő gyűrű menete rossz! Mivel bal menetes nem lazul ki, ha jó!

https://hardride.hu/fixi-verseny-kerekpar/agy/blb-track-hatso-flip-flop-fixi-agy-piros-clone-hu/

Ha csavarokkal akarod rögzíteni a fogast, akkor első féktárcsás agyat kell befűzni. Arra lehet csavarokkal rögzíteni fogaskereket csavarokkal.

https://ebike.hu/termekek/kerek/agy-elso/disc/112_shimano-alivio-hb-m475-elso-agy/

Elküldve: 2018.01.09. 11:30 felhasználó ikon   vfmate 

• vfmate avatar

Szia! Próbáld meg ebben a facebook csoportban feltenni a kérdést, itt talán hamarabb választ kapsz: https://www.facebook.com/groups/ilovefixiess/

Új hozzászólás:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!