Fixivel túrát bevállalni?

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2012.09.24. 20:10 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79
Témaindító hozzászólás:

Nos, az egész még tavasszal indult. Úgy döntöttünk, hogy megtámadjuk a Balatont, megkerüljük és visszajövünk (Komárom). Ez sajnos elmaradt ilyen-olyan problémák miatt, így a 2013-mas nyárra halasztottuk a témát. 2 fixivel indulunk és egy SS-sel. Nem vagyunk éppenséggel sportemberek (a csapat két tagja dohányzó) és csak városi távlatban tekertünk. Az útvonal igen vad, Zircen keresztül vezet. A kérdés az lenne, hogy egy ilyen túrára mit érdemes vinni, mire érdemes készülni, stb.stb. Úgy 4 naposra tervezzük, de kinyúlhat akár egy hetesre is.

Elküldve: 2012.09.24. 20:30 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

@Krupcheck: Természetesen nem a mostani állapotban (edzettség, bicikli) akarok nekirontani, hanem felkészülni előtte. Nagyon szeretném örökhajtóssal megcsinálni ezt a számunkra 400-500 km-es távot. Nagyszerű érzés lenne elmondani, hogy "Igen, megcsináltam!". Természetesen nem csak a tekerésről fog szólni az út, ezért is terveztük, hogy amint leérünk egy nap szórakozás, regenerálódás (azért írtam, hogy elhúzódhat). Szeretünk mind a hárman tekerni, szép helyeken járni. Mondjuk a szórakozáson kívül ez egy hatalmas kihívás, tekintve az "Open Sky" hotel által nyújtott kényelemre és a low-budget jelszóra :)

Elküldve: 2012.09.24. 20:23 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Nem para, de edzettség kell hozzá. Úgy általánosságban nem lehet azt mondani, hogy "menj" vagy "ne menj", de próbáld ki, nyúzd magad, a határaidat csak úgy ismered meg, ha boncolgatod őket. 4 nap alatt röhögve gyerekbiciklivel hátrafelé le lehet tekerni 200 km-t.

Nekem eddig olyan 120 km volt a max amit egy nap fixeztem, paráztam előtte, de kibírtam gond nélkül. Nyilván nehezebb, mint szabadonfutós-váltós akármivel, de nem mindenhol. Síkon, ha nincs szembeszél, és a saját tempódat tudod forgatni (többiek nem tartanak fel/siettetnek), akkor határozottan jobb örökhajtósozni, mert visz. Hegynek föl, szembeszélbe meg szidni fogod az anyját aki kitalálta, hogy evvel kell jönni. Bár annak is megvan a maga szépsége (akkor jó ha fáj (: ). Hegynek lefelé meg azért lehet pihengetni egy kicsit, ha már nagyon elfáradtál. Viszont ha kész vagy, görcsölsz, stb, akkor nem tudsz visszaváltva pörgetni, hátrafelé tekergetni, és hasonlók... szóval edzettség az nem árt egy kicsi (én sem vagyok egy pályaversenyző amúgy).

Szóval én csak biztatni tudlak, de azért előtte nem árt ha kipróbálod hol van az a határ, ameddig még te uralod a fixit, nem ő téged.

[a téma láttam rossz helyen volt, áthelyeztem]

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!