Formula RX beállítás

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.25. 12:53 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78
Témaindító hozzászólás:

Szeretnék segítséget, tanácsot kérni Formula RX fék beállításához. Történt, hogy egy hosszú túrát követő napon a fékhatás nagyon lecsökkent. Olyan érzés volt fékezni, mintha mechanikus fékem lenne: sokat és erősen kellett húzni, de így is csak fokozatosan lassító hatást értem el vele. (azért ha nagyon meghúztam megálltam vele, de érezhetően nem a régi) Többen írták a gyors fékpofa kopást ennél a márkánál, így ez volt az első gondolatom. Szétcsavaroztam a hátsó féket, de a betétek nem tűnnek rossz állapotúnak. Mivel nem nagyon értek a szereléshez (a tárcsafék különösen új dolog nekem) így a következő gondom a pofák visszaillesztése lett. Úgy néz ki, mintha a tárcsa nem lenne teljesen középen, így az egyik oldalra kifejezetten nehéz betuszkolni a betétet.

Ha valakinek lenne ideje szépen alaposan leírni, amit a tárcsafék beállításról tudni illik, annak nagyon hálás lennék.

Elküldve: 2013.04.21. 00:17 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

Ha másnak is ilyen gondja akadt és itt kötött ki, akkor ezt a videot is nézze meg. (alaposan elmagyaráznak mindent a Formula fékekről és a jó a képanyag is):

http://mpora.com/videos/AA68d5DPnpz

Elküldve: 2013.03.25. 14:31 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@muhaha: Köszönöm szépen, ezek nagyon jó tanácsok, este meg is próbálom kivenni a kereket.

Elküldve: 2013.03.25. 13:31 muhaha 

  • muhaha avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

Hello!

  1. Takarítsd meg a fékpofákat féktisztítóval, hátha valami zsíros szennyeződés miatt csökkent a fékhatás!

  2. A fékpofák visszarakásához szedd ki a hátsó kereket, legalábbis nekem csak úgy sikerült visszarakni. Amit leírtál abból valószínű, hogy az egyik fékdugattyú nem megy vissza a helyére és ezért láthatod, hogy a féktárcsa nem középen van. A lenti video mutatja mire gondolok, nálam is ez volt a helyzet. Az enyém sok sarat látott. Kitakarítottam, "visszaerőszakoltam", párszor átmozgattam. A neten azt írják, hogy egy takarítás segít rajta, de ahhoz szét kell szedni. Az megint egy más téma.

http://www.youtube.com/watch?v=HMwP0yWEAd0&list=PL372CD7FD7DE7B14F&index=7

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!