Fox 36 Talas RC2 szervíz.

Linkelt termék: Fox 36 Talas RC2
1-16 (16 válasz)

Elküldve: 2018.12.04. 09:19 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Adott a fentebb nevezett fox. Egy 2009 es darab talas 3 a rugósoldal. Nem mozogja ki a 160mm utat, (20mm lemarad) a mozgása megindulása is hagy kivánnivalót maga után. Ráadásul nem mindig áll meg a kivánt pozícióban. 100-130-160 eloőfordul hogy a 130 kimarad, de olyan is hogy a 100 on nem áll meg, meg olyan is hogy normálisan működik. :) Az is fura hogy 100 és 130 as pozícióban sokkal finomabb a megindulása mint 160-on. (Változik a légkamrák aránya az útállítással?) Mivel az eddigi rockshoxaim is magam szervizeltem így szétkaptam, kapott új olajat a láb, a talas oldal is megkapta a maga float fluid adagját. A mozgása finomabb lett de nem az igazi, és a fentebb említett hibák sem szűntek meg maximum javult picit a helyzet. A talas tetejét is szétszedtem újrazsíroztam a rugó környékét is. Közben rendeltem a talas hoz komplett szervíz kittet. Ami meglepően sok o-gyűrűt tartalmaz. Vagyis biztosan tovább kell még bontanom. De nem találok hozzá robbantott ábrát. A régi fox oldal pedig nem működik az újon meg nincs fent a talas 3 robbantott ábrája. Ha lenne valakinek pontos információja erről nagyta értékelném!

Elküldve: 2019.02.17. 13:45 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

Sziasztok. Van magyarországon aki foglalkozik becsúszó cserével? Külföldön tudom hogy csinálják.

Elküldve: 2018.12.05. 21:45 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

@Lede: Kösz, biztos lesz majd ami nem tiszta. De előbb be kell várni a service kitt et. :)

Elküldve: 2018.12.05. 21:42 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Lede: nah a végére csak egy smile-t akartam :)

Elküldve: 2018.12.05. 21:41 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Giot: Ha belevágsz a dologba, akkor kitartást hozzá.????

Elküldve: 2018.12.05. 21:36 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

@Lede: Értem. Köszi sokat segítettél!

Elküldve: 2018.12.05. 21:32 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Giot: A szürke rúd a negativ kamra, azt nem kell megbontani. Abba csúszik be a talas top cap összeépítve a forumos képen lèvő, szìnes rudakat tartalmazó alkatrèsszel. Ezt a a rudat le tudod szerelni top cap assembly - ről, és elég a felső résszel foglalkozni. Ezt a színes rudakat nem egyszerű kiszedni a csőből, mert csak úgy nem jön ki, az o gyűrűk bent tartanak mindent, de azt csak akkor érdemes megbontani, ha a felső rész nem oldja meg a problémát

Elküldve: 2018.12.05. 21:21 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

Erre gondolsz? https://forums.mtbr.com/attachments/shocks-suspension/641066d1316279240-attention-fox-talas-experts-help-please-bild3.jpg Ugye ez csúszik bele a nyomorúdba. Vagy maga a nyomórúd is rejt meglepetéseket? http://i.imgur.com/mYlmnG7.jpg

Elküldve: 2018.12.05. 21:15 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Lede: 2 részből áll maga az útállításért felelős rész, a negativ kamra az, ami a villa aljához csatlakozik, az is nagyon összetett, de ott nem nagyon lehet gond.

Elküldve: 2018.12.05. 21:12 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Elküldve: 2018.12.05. 21:03 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

@Lede: No ez sokat jelent! Köszi! (Ha nagyobb felbontású lenne az már maga a Kánaán, de nem akarok telhetetlen lenni ezt is nagyra értékelem) A másik részéről már megvan a robbantott ábra. Gondolom az alsó része (A vastag nyomórúd ami a láb aljába fog) már nem rejt meglepetést csak egy belső csövet ha jól láttam.

Elküldve: 2018.12.05. 20:31 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Giot: Nah, előkerestem, tényleg nincs fent a fox honlapján. A profilomnál a képek között megtalálod a top cap assambley-t. Fent hagyom egy darabig. Valószínű, hogy ebben az alkatrészben van a gond.

Elküldve: 2018.12.05. 19:54 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

@outlaw512: Igen. Nem bontják meg teljesen, csak odáig hogy a float fluidot megkapja.

Elküldve: 2018.12.05. 18:25 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Youtube videókat nézted?

Elküldve: 2018.12.05. 16:25 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15

@Lede: Köszönöm hogy leírtad, és a linket is. Sajnos a képek már nem élnek, (vagy nálad igen?) pedig egy kép többet mond ezer szónál. Meglátjuk mi lesz a sorsa. Még mindig hajlok arra hogy szétbontsam. De legalább ennyire tartok is tőle. Még a végén fehér elefánt lesz belőle....

Elküldve: 2018.12.05. 13:02 Lede 

  • Lede avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Szia!

https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/attention-fox-talas-experts-help-please-610097.html

Itt találsz hasznos infókat, de készülj fel, saját tapasztalat, hogy nem olyan mint az RS villák. Nálam a Talas felső, szeleppel ellátott oldalán volt a legkisebb o gyűrű a ludas. A szelepen kìvül mindent le kellett bontani azon a felén. Van egy halom picurka o gyűrű a Talas alsó felében is, benne abban a fém csőben, amin a kis lyukakat(kék-piros) látod.Nagyon könnyű megsérteni az alkatrészeket, illetve egy nyomatékkulcs, ami tud 5Nm-t, is kell. Egészen kisméretű villáskulcsok is kellenek, mert a fogo szépen belemar az anyagba. És ami nagyon fontos, hogy pontosan ugyanaz a tìpusú o gyűrű kerüljön a régi helyére, mert nem fog működni egyébként. Sajnos a szervizek is nehezen vállalják el ezt az akciót, és nem olcsòn.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!