Fox 36 Talas RC2 szervíz.

Linkelt termék: Fox 36 Talas RC2
1-15 (15 válasz)

Fox 36 Talas RC2 szervíz.

Elküldve: 2018.12.04. 09:19 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Adott a fentebb nevezett fox. Egy 2009 es darab talas 3 a rugósoldal. Nem mozogja ki a 160mm utat, (20mm lemarad) a mozgása megindulása is hagy kivánnivalót maga után. Ráadásul nem mindig áll meg a kivánt pozícióban. 100-130-160 eloőfordul hogy a 130 kimarad, de olyan is hogy a 100 on nem áll meg, meg olyan is hogy normálisan működik. :) Az is fura hogy 100 és 130 as pozícióban sokkal finomabb a megindulása mint 160-on. (Változik a légkamrák aránya az útállítással?) Mivel az eddigi rockshoxaim is magam szervizeltem így szétkaptam, kapott új olajat a láb, a talas oldal is megkapta a maga float fluid adagját. A mozgása finomabb lett de nem az igazi, és a fentebb említett hibák sem szűntek meg maximum javult picit a helyzet. A talas tetejét is szétszedtem újrazsíroztam a rugó környékét is. Közben rendeltem a talas hoz komplett szervíz kittet. Ami meglepően sok o-gyűrűt tartalmaz. Vagyis biztosan tovább kell még bontanom. De nem találok hozzá robbantott ábrát. A régi fox oldal pedig nem működik az újon meg nincs fent a talas 3 robbantott ábrája. Ha lenne valakinek pontos információja erről nagyta értékelném!

Elküldve: 2018.12.05. 21:45 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat

@Lede: Kösz, biztos lesz majd ami nem tiszta. De előbb be kell várni a service kitt et. :)

Elküldve: 2018.12.05. 21:42 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

@Lede: nah a végére csak egy smile-t akartam :)

Elküldve: 2018.12.05. 21:41 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

@Giot: Ha belevágsz a dologba, akkor kitartást hozzá.????

Elküldve: 2018.12.05. 21:36 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat

@Lede: Értem. Köszi sokat segítettél!

Elküldve: 2018.12.05. 21:32 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

@Giot: A szürke rúd a negativ kamra, azt nem kell megbontani. Abba csúszik be a talas top cap összeépítve a forumos képen lèvő, szìnes rudakat tartalmazó alkatrèsszel. Ezt a a rudat le tudod szerelni top cap assembly - ről, és elég a felső résszel foglalkozni. Ezt a színes rudakat nem egyszerű kiszedni a csőből, mert csak úgy nem jön ki, az o gyűrűk bent tartanak mindent, de azt csak akkor érdemes megbontani, ha a felső rész nem oldja meg a problémát

Elküldve: 2018.12.05. 21:21 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat

Erre gondolsz? https://forums.mtbr.com/attachments/shocks-suspension/641066d1316279240-attention-fox-talas-experts-help-please-bild3.jpg Ugye ez csúszik bele a nyomorúdba. Vagy maga a nyomórúd is rejt meglepetéseket? http://i.imgur.com/mYlmnG7.jpg

Elküldve: 2018.12.05. 21:15 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

@Lede: 2 részből áll maga az útállításért felelős rész, a negativ kamra az, ami a villa aljához csatlakozik, az is nagyon összetett, de ott nem nagyon lehet gond.

Elküldve: 2018.12.05. 21:12 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

@Giot: Az ábrán csak a felső részt látod, az also igy néz ki: https://forums.mtbr.com/attachments/shocks-suspension/641066d1316279240-attention-fox-talas-experts-help-please-bild3.jpg

Elküldve: 2018.12.05. 21:03 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat

@Lede: No ez sokat jelent! Köszi! (Ha nagyobb felbontású lenne az már maga a Kánaán, de nem akarok telhetetlen lenni ezt is nagyra értékelem) A másik részéről már megvan a robbantott ábra. Gondolom az alsó része (A vastag nyomórúd ami a láb aljába fog) már nem rejt meglepetést csak egy belső csövet ha jól láttam.

Elküldve: 2018.12.05. 20:31 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

@Giot: Nah, előkerestem, tényleg nincs fent a fox honlapján. A profilomnál a képek között megtalálod a top cap assambley-t. Fent hagyom egy darabig. Valószínű, hogy ebben az alkatrészben van a gond.

Elküldve: 2018.12.05. 19:54 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat

@outlaw512: Igen. Nem bontják meg teljesen, csak odáig hogy a float fluidot megkapja.

Elküldve: 2018.12.05. 18:25 felhasználó ikon   outlaw512 

• outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat

Youtube videókat nézted?

Elküldve: 2018.12.05. 16:25 felhasználó ikon   Giot 

• Giot avatar
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat

@Lede: Köszönöm hogy leírtad, és a linket is. Sajnos a képek már nem élnek, (vagy nálad igen?) pedig egy kép többet mond ezer szónál. Meglátjuk mi lesz a sorsa. Még mindig hajlok arra hogy szétbontsam. De legalább ennyire tartok is tőle. Még a végén fehér elefánt lesz belőle....

Elküldve: 2018.12.05. 13:02 felhasználó ikon   Lede 

• Lede avatar

Szia!

https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/attention-fox-talas-experts-help-please-610097.html

Itt találsz hasznos infókat, de készülj fel, saját tapasztalat, hogy nem olyan mint az RS villák. Nálam a Talas felső, szeleppel ellátott oldalán volt a legkisebb o gyűrű a ludas. A szelepen kìvül mindent le kellett bontani azon a felén. Van egy halom picurka o gyűrű a Talas alsó felében is, benne abban a fém csőben, amin a kis lyukakat(kék-piros) látod.Nagyon könnyű megsérteni az alkatrészeket, illetve egy nyomatékkulcs, ami tud 5Nm-t, is kell. Egészen kisméretű villáskulcsok is kellenek, mert a fogo szépen belemar az anyagba. És ami nagyon fontos, hogy pontosan ugyanaz a tìpusú o gyűrű kerüljön a régi helyére, mert nem fog működni egyébként. Sajnos a szervizek is nehezen vállalják el ezt az akciót, és nem olcsòn.

Új válasz:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!