Fox 36 Van RC2 tapadás vs kotyogás

Linkelt termék: Fox 36 Van RC2
1-2 (2 válasz)

Elküldve: 2019.06.07. 21:45 Giot 

  • Giot avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Ami most jön az mechanikai, műszaki mélyvíz, egy kis maximalizmussal fűszerezve, ha nem szereted az ilyesmit ne küzdj az olvasással. A jelenlegi FOX 36-om a második, az előző egy Talas volt. Ezelőtt Rock shox-aim voltak. Lyrik, Revelation, Totem is járt nálam. Nos egy ideje foglalkoztat valami, már a talas is problémás volt, megindulás szempontjából. Úgy éreztem tapad mintha szárazon indult volna. Sok mindent megpróbáltam skf low friction szimering, mindig slickoleoum zsír a szimeringekbe, 10w green olaj, 20w gold olaj ugye ezek a fox gyári olajai. Még a rockshox gyári 15w olaját is próbáltam. De finom lenyomásnál halk surrogás hallatszott tapadt. Sokat beszélgettünk ismerősökkel mitől lehet ez. A becsúszók felületkezelése ezeknek nem teflonos hanem köszörült anodizált. Csak a perselyek teflonosak. Nos ez adná a magyarázatot hogy miért tapadhat meg. De lecseréltem egy kashimás van rc2 re. Amelynél elsőre nem tapasztaltam ilyen ragadást viszont kotyogott, a perselyek miatt melyek megmozdultak a lábban. Megcsináltattam, erre mikor visszaérkezett hozzám tapadt, hozta ezt a furcsa surrogó hangot finom lenyomásnál. Visszaküldtem, kértem módosítsanak rajta, újból visszaérkezett, sokkal jobb lett. De időnként, még mindig tapasztalom ezt a tapadást surrogást. Kérdeztem hogy lehetne e még alakítani rajta, a válasz, nem mert a gyári méreten van lehetséges hogy újból kotyogna. Egyenlőre így maradt. Elsőnek próbáltam 10w green olajjal, de hamarabb jött elő a tapadás, aztán jött a gold olajjal jobb, viszont kicsit lassítja a mozgását, és ezzel is előjön a tapadás surrogás. Az van hogy próbáltam hard rugóval ami a súlyomhoz megfelelő lenne, de nem jó fárasztja a kezem, így most visszatettem a mediumot. Ezzel voltunk hosszabb keményebb trail-en is. Nem fárasztotta a kezem. Hogy miért vekengek mégis ezen az egészen? A rockshox-ok miatt, vajpuha megindulásúak voltak. Sosem tapadtak. Ez természetes a foxoknál? Egyik havernak fox 40-e van ott nem érzek ilyesmit, viszont van kotyogás. Ha már eddig elolvastad, és van foxod Te tapasztalsz ilyet? Ha nem kotyogás van? Szeretnék pontot tenni az ügy végére, ilyen a fox fogadjam el? A köszörült anodizált becsúszók, a teflon perselyekkel ilyen? Mit gondolsz, mit gondoltok? Kösz!

Elküldve: 2019.06.08. 14:02 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Vagy elfogadod vagy visszatérsz a rock shox-hoz......

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!