FSA SL-K MTB MegaExo - középcsapágy képzavar

Linkelt termék: FSA SL-K MTB MegaExo
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2019.07.31. 11:52 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

Pár éve volt egy bringám amit FSA Gossamer hajtással vettem. A gyári FSA MegaExo középcsapágy pillanatok alatt megadta magát így Shimano BB70-re cseréltem (Hollowtech II), ha jól emlékszem. Kicsit ösztönözni kellett, de könnyen átment a tengely a csészéken, szépen tette a dolgát. Nemrég vettem egy új bringát, amiben FSA SL-K hajtás van, szintén MegaExo középcsapággyal. Ez is megadta magát 6 hónap alatt, szóval a fentit akartam elkövetni rajta ismét, ezúttal Shimano SM-BBR60 (szintén Hollowtech II) volt éppen itthon. És nem megy fel rá. A jobb oldali csésze szépen rácsúszik a tengelyre, a bal oldali viszont elakad az elején. Elvileg a Hollotech II szimmetrikus átmérő tekintetében, 24mm mindét oldal. Tudja valaki hogyan lehet mégis kisebb a bal oldali csésze? Mit nézek be?

Elküldve: 2019.08.07. 16:42 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@Makky: Alapvetően nem tévedsz, egymással kompatibilisek, de a MegaExo-val már nem mindegyik, csak az aminek belül nincs benyúló fém pereme. Majd készítek képet valamelyik este.

Elküldve: 2019.08.06. 14:29 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Egyedül a 24mm, ami számít ilyen szempontból, vagy mégsem? Hol van a tévedés(em)?

Elküldve: 2019.08.06. 14:28 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@balmesz001: Nem teljesen értem, hogy most pontosan mi is az, ami eltérő. Volt már dolgom pár HT2 középcsapággyal Tiagrától DuraAce-ig, az Ultegrát (BBR60) is beleértve, de ezek teljesen kompatibilisek egymással! Tigra középrész vígan elmegy DuraAce hajtőművel és fordítva! Ez alól az Ultegra se kivétel. Szóval pontosan hol/mi eltérő? MTB középcsapágy is ugyanaz tengely tekintetében. Ott csak annyi a különbség, hogy hosszabb a menet (és az összekötő műanyag cső), mert megy alá még 5mm alátét 68mm-es középcsapágyház esetén.

Elküldve: 2019.08.06. 12:14 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Na, kiderült a turpisság. Az újabb BBR60 csészéi asszimetrikusak. A bal oldali szűkebb, mépgedig maga a fém perem nyúlik beljebb. Már nem emlékszem a mért értékekre, pedig valahova fel is jegyeztem hogy itt megadhassam, de elhagytam a cetlit. A különbség jelentős, közel 1mm a jobb és a bal oldal között. Természetesen a műanyag belső átmérője egyezik, csak a fém eltérő. 2 lehetőség van: MTB/Tiagra középcsapágy, vagy a fém lecsiszolása. Az is kiderült, hogy nem a középcsapágy nyikorgott és kattogott ebben az esetben, hanem a tányérok, nem voltak a csavarok meghúzva gyárilag. Ezen a bicón nem ez volt az egyetlen szerelési hiba, valami nagyon erőset szívhattak a boltban. Hab a tortán, hogy a hétvégi triatlon előtt, miközben gurultam a depóba kiugrott a hátsó kerék, elfelejtettem ráhúzni a gyorszárat a barkács után. :D

Elküldve: 2019.08.01. 14:59 Rideriron 

  • Rideriron avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@rcs2003: előtte zsírozd meg a tengelyt

Elküldve: 2019.07.31. 12:46 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Üsd be gumikalapáccsal

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!