Fuji Nevada 1.6 LE; RockRider 560; X Fact Tec

Linkelt termék: Fuji Nevada 1.6 LE
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2016.05.15. 17:37 atmos 

  • atmos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Bringa vásárlás előtt állok, és hosszas keresgélés után 3 bringa maradt a kalapban.

[url=http://www.hervis.hu/store/Sportvil%C3%A1g/Ker%C3%A9kp%C3%A1r/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/Mountainbike/Tec-27%2C5%22/p/COLOR-1858463]X Fact Tec[/url]

[url=http://www.hervis.hu/store/Sportvil%C3%A1g/Ker%C3%A9kp%C3%A1r/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/Mountainbike/Nevada-1-6-LE-27%2C5%22/p/COLOR-2003957]Fuji Nevada 1.6 LE[/url]

[url=http://www.decathlon.hu/rockrider-560-mtb-id_8336092.html]Rockrider 560[/url]

Elsősorban túrázásra, aszfalt, terep használnám. Felszereltség és ár szerint maradtam ezeknél, 180-nál többet nem tudok ráfordítani. A kérdésem az lenne, hogy melyiket a legérdemesebb, vagy melyiket nem érdemes választani?

A válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2016.05.18. 16:57 atmos 

  • atmos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@JPeti86:

Köszönöm a tanácsot! Igen a plusz igényeimmel, illetve a kresszel tisztában vagyok, az is oda van számolva, meg lesz idővel. :)

@GPT: Köszönöm a választ! Behúztam egy strigulát :)

Elküldve: 2016.05.17. 17:43 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Mindhárom járgány vállalható kategória, így pár általánosságot írok.

A tutit úgyis az élet fogja megmondani, ami elromlik, jobbra cseréled. Nekem se maradt a bringámból eredeti semmi a masszív vázon kívül 18 év és sok tízezer km alatt. Szóval, szerintem a váz alapján dönts. Ne legyen sörös doboz vékonyságú, nézd meg hogy 6061 vagy 7075 vagy efféle erős alumínium ötvözet, szépek a hegesztések stb. Fontos a megfelelő rögzítési pontok megléte: kell neked csomagtartó vagy inkább a hátizsákot szereted? Kulacstartó hely, sárvédő rögzítés, ilyesmi.

Ne csak a jelenlegi árcédulát nézd, egy ilyen járgány mellé kell még venned egy-kettő jó lezárót, pl egy Abus Bordo kb 17 ezer körül, (1 kiló, 60 centis colostok zár jó erős gumi tokkal, nekem beválik már 2009 óta) meg egy valamiféle U-lakat is pluszban. Sodronyt és gerinclakatot ne vegyél, a láncos ha vastag akkor jó.

Aztán kellenek még a plusz kötelező meg ajánlott cuccok: -prizmák, csengő, lámpák, láthatósági mellény ha kimész a városból, sisak is főleg ha vadulsz, meg tartalék lámpa, olcsóbb mint a baleset vagy bírság. -km óra, -sárvédő, kulacs, csomagtartó esetleg -esetleg agydinamó, tudom városias cucc, de nagyon nagyon beválik, nem kell gondolkozni hogy mikor cseréltél elemet a lámpában és ki merj e menni éjjel.

Szóval összességében lehet lesz az vagy negyed milla, de a plusz dolgokat ráérsz később, havonta egyet kettőt megvenni, kezdd a kötelező KRESZ tartozékokkal meg a lezáróval.

Elküldve: 2016.05.16. 18:19 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

X Fact Tec 27,5" (kilimanjaro)

RockShox 30 Teleszkóp (rugós, de akkor is)

Shimano fék (belépő szint, de ezt szívesebben ajánlom mint a tektrot)

Alex felni (ez már egész minőségi dolgokat csinál) Schwalbe külső FSA kiegészítők (gondolom az össz súlyon azért ezek is érződnek kicsit)

én ezt választanám ebből a 3 ból

Elküldve: 2016.05.15. 17:47 atmos 

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!