Funkcionális mtb "építés"

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2017.10.18. 19:11 igotrythm 

  • igotrythm avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Segítségeteket kérném: egy remekül használható (kifogástalan váltás, hajtás, stb.) mtb-t szeretnék. Nem a kinézete érdekel, hanem a tekerés élménye. Új kategóriában 100e ft körül is olyanokat látok, ahol bizony valószínűleg sokmindent le kellene cserélni, hogy egy strapabíró gépet hozzak ki belőle. Arra gondoltam, veszek 25-35 körül egy könnyű aluvázas bicót, és egymás után kicserélem a nem megfelelő alkatrészeket, így nekem tetsző módon minőségi kerékpárt kapok. Csináltatok már ilyent? Átgondolva, 20e ft körül a váltó, 20e körül a hajtás, bowdenek, fogaskoszorú, lánc, egy új teleszkóp, szerintem 100 körül "építhető" egy jó canga. Túrákra, s legfeljebb gyengébb terepre használnám. Van trekkingem, volt egy belépőszintű montim, s már tudom, hogy mtb fan vagyok. :) Köszi, ha valaki leírja a gondolatát, tapasztalatát.

Elküldve: 2017.10.19. 15:39 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39

@Papicsek: Az is ott van :)

Elküldve: 2017.10.19. 07:52 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@igotrythm: Küldtem üzenetet, mert ez már nem nyílt témának való. :)

Elküldve: 2017.10.19. 00:08 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@igotrythm: Ha újban gondolkodsz, nem kapsz 20 ezerért könnyű alu vázast.Használtban meg... felejtsd el. Én építés párti vagyok. Viszont! Vagy pénzed van, vagy időd... Vagy összebogarászod a megfelelő alkatrészeket, (ez akár több év is lehet), és nem fog annyiba kerülni. Vagy megveszed egyszerre, kerül amibe kerül, aztán lesz egy jó bringád. Ám! Ehhez érteni is kell! Ami sok időbe és tapasztalatba kerül. Magam túl vagyok az 50.(!) épített bringán, és nap mint nap belefutok valamibe. A másik! Hobbizni bőven elég egy alivióval (Maximum LX.el) szerelt bringa Ezek az alkatrészcsaládok képviselik a legjobb ár-érték arányt. De ha dicsekedni akarsz, (mint sokan) szereld XT-vel. Egyébként meg, menj be egy olyan üzletbe, ahol árulnak használt, beszámított bringát, és nem fogsz félre nyúlni...

Elküldve: 2017.10.18. 23:50 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@hulk77: Nem figyeltél! Montit akar venni, nem trekinget.

Elküldve: 2017.10.18. 22:13 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

Gondold végig mi az az összeg, amit kiadtál volna azért, hogy építs. Vagy mi az az összeg, amit ki tudsz most fizetni.

Ebben a kategóriában nézegess bringát. Én legutóbb olyan montit vettem, aminek az első telója már szervízes lett volna viszont a többi cucc perfekt, így jóval olcsóbban megvettem a kerékpárt. Raktam bele minőségi merev villát.

Ennyi előnye van csak: olcsó, strapabíró, igénytelen. A Teleszkóp törődést kíván, viszont kényelmes, és jóval stabilabb lehet tőle a bringa. De ha nincs rá pénz minőséget venni, csak a baj van vele.

Sok esetben jól jöhet egy teleszkóp, de közútra, kisebb túrára szerintem fölösleges.

Elküldve: 2017.10.18. 21:07 igotrythm 

  • igotrythm avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Tanulok tőletek, elvetem a "saját építés" ötletét, más elképzelni és megcsinálni. :) Esetleg ha ti lennétek az én helyemben és van pár percetek, tennétek be pár linket, hogy nektek mi számít elfogadhatónak? 182cm vagyok, a régi montim 54-es volt, kicsit kicsinek éreztem. Ugyanakkor soknál azt látom, hogy 50-eseket használnak ezzel a magassággal. Persze legjobb kipróbálni. Ódivatú vagyok, csak 26-os cangát szeretnék. Köszi mégegyszer a válaszaitokat.

Elküldve: 2017.10.18. 20:59 igotrythm 

  • igotrythm avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Nagyon köszi a hozzászólásokat. Évi 3-4000 kilit tekerek, régen volt egy Genesis Alpha asx montim, használtan vettem 27-ért, szerettem vele menni, ami elromlott, cseréltem. Mivel főleg aszfalton és könnyű terepen mozogtam, gondoltam, lecserélem egy trekkingre. Így is lett, egy Genesis Texas lett belőle, jó állapotú, nincs panaszom rá, mégis... jobb volt a montival menni, nekem legalábbis, 100km felett is. Élveztem, ahogy a gumik/teleszkóp elnyelik a gödröket, akadályokat, éreztem, ahogy jár a teleszkóp, kényelmesebb volt és sokkal biztonságosnak éreztem, mint a mostani trekkinget. És lényegesen lassabb sem voltam. Első ránézésre furcsának tűnik nekem a merev villa, de lehet, hogy meg sem érezném a teleszkóp hiányát. Ugye, max 40ezres teleszkópról beszélek, újonnan... A másik érdekessége a használt kerékpának, hogy igen kevés az alu váz/merev villa kombó. De biztos van ilyen is, nyilván nem alu villával, viszont a #modulus által belinkelt villa szuperkönnyű és sokat faragna az összsúlyból. Szóval... ti, akik tapasztaltabbak vagytok, azt mondjátok, hogy egy jó állapotú, használt, aluvázas bringát érdemes az útviszonyaimhoz venni merev villával, ami ha nem alu, legfeljebb lecserélem? 100e alatt ezeket találtam:

Némileg egyedi

(https://bolha.testbike.hu/apro/trek-zx-990-95-xt-vel-291648)

Ez nagyon szimpatikus

Igen kevés merev villást találni.

Elküldve: 2017.10.18. 20:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

Teló helyett választhatsz egy jó kövér ballonos első gumit (akár 2.25-2.4 széleset), viszonylag alacsony nyomáson nagyon sokat tud csillapítani. Nem fogsz olcsón kijönni ha magad akarod építeni, erre készülj! :) 20-30-ért olyan használt alu(!) bicót kapsz aminek a nagy része szemétre való alkatrészekből áll, ebben tuti biztos vagyok. Semmit nem ér fejben összeadogatni az alkatrészek árát mert sokkal de sokkal többet fog a végén felemészteni. Pláne ha pár alkatrészt benézel. Haverom véletlenül 10 sebességes hátsó váltót vett a 9-es bringájához. Bukta is az árát mert nem működött vele. Nem vagyok vele egyedül és egyáltalán nem gondolom hogy kirívó lenne bringás körökben, de megemlíteném én 112-ért vettem a bringám annak idején, újonnan. Totál belépőszint, de azért igényesen felszerelve. Azóta kb 140-et költöttem rá de úgy hogy pl. a hátsó váltóhoz, váltókarhoz, teleszkóphoz(ami egy leggagyibb Suntour XCM) még egyáltalán nem nyúltam csereszándékkal, pedig főleg a teleszkóp vinné az igazán nagy pénzeket. Hidd el megéri alapból drágább bringát venni és azon csak apró dolgokat változtatni, minthogy vennél egy valamilyen ki tudja milyen vázat és ráépítesz minden egyebet. A hab a tortán hogy 26-os bringáról van szó tehát már a divatból is kimentem vele :D

Elküldve: 2017.10.18. 20:19 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

Én is azt ajánlom, hogy vegyél inkább egy jó minőségű használt bringát azért az összegért, amennyit egyébként az építésre szánsz összesen.

Így nem kell foglalkoznod az alkatrészek beszerzésével, szerelésével, gondolkodni és reménykedni, hogy vajon megfelelően fog-e működni. Rengeteg nyűg kimarad, illetve sok pénz a zsebben marad.

  • Igazából egy jó első teleszkóp maga többe kerül használtan, mint 100 ezer. Én a helyedben ki is hagynám, ha nem feltétlen van rá szükséged. A fotóim közt rengeteg merev villás gépet láthatsz, pont arra való, amire neked kell. Túra, könnyű terep.

Merev villa (800 g-os tömegű, könnyítésre is kiváló, plusz jól néz ki):

https://bikepro.hu/alkatresz_001/merev_villa_220/mtb_merev_villa/mosso_m5_disc_qr_26-29_colos_merev_villa_1_18_colos_a-head_nyakkal_286x260_mm_435_mm_magassag_gyorszaras_aluminium_7005_805g_fekete

Elküldve: 2017.10.18. 19:39 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39

Hali ! Szerintem 60-70 körül már lehet venni olyan trekkinget,mtb-t amin normális minőségű váltók ,fékek vannak. A kopó, alkatrészeket,pedig izlésed szerint cseréled utána. Esetleg mást is ami neked nem tetszik ! Úgy is simán száz alatt maradsz. Szerintem !

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!