Funn Hooka DH és NS Coaster átalakítás/balosítás lehetséges?

1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2013.02.11. 15:26 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171
Témaindító kérdés:

Hali!

Egy fura kérdésem lenne, elég rosszul hangzik a dolog, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre/tippekre. Nagy nehezen sikerült szereznem egy 165ös hajtókar amit már jó régen kerestem. Viszont erre nem tudok 32esnél kisebb lánctányért tenni. Látom hogy a hajtókaron vannak helyek amik ugyan nincsenek kifúrva, de úgy nézem hogy azonos a kisebb (28t és annál kisebb) lánctányér felfogatással megegyeznek a helyek.

Ez így elég kusza mondjuk ahogy leírtam, a lényeg az, hogyha ezeket kifúrom és menetet vágok bele, akkor elég erős marad a hajtókar az extrém használatra? Vagy inkább hagyjam a picsába? Peg használat miatt akarok előre kisebb tányért mert jobb oldalra kerülne a peg és beleérne az elembe valószínűleg a 32es tányérom amin csúsznék (ezt még nem próbáltam ki gyakorlatban)

A másik, hogy ugye a bmxes hajtókarokon simán át lehet tenni a bal oldali hajtókarra a lánctányért és már megy is a balos hajtás. Egy integrált hajtókarral meglehet azt csinálni hogy simán szétszedem és átrakom bal oldalra azt a hajtókart amire a tányért rögzítem? Így nem kéne szöszölnöm a kisebb tányérral. Szerintem ennek működnie kellene, a hajtókarnak tök mindegy hogy melyik oldalon van nem?

Na és még egy így utóljára :D Racsnis agyam van, egy ns coaster single. Ezen egy jobbos odyssey 13t racsni dolgozik. Ebből a racsniból létezik balos verzió is. Ha kicserélem a mostani jobbost erre a balosra, akkor minden további nélkül lesz egy ugyanilyen tökéletesen működő balos agyam?

Elküldve: 2013.02.11. 20:43 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

@j.andor: a tárcsaféket nem használom a vázról le is van vágva a tárcsafékszem, balos mtb agy pedig horror áron van, ezért gondoltam erre az egyszerű racsnis megoldásra, és ha ez működne és a hajtókar megfordítása akkor nem kellene fúrnom a hajtókart, egyébként a csavar lazulások lehetnek a legnagyobb problémák, de szerintem ezzel együtt tudnék élni, inkább a csavar lazuljon mint a lánctányért meg a hajtókar csapjam szét a pegezéssel

Elküldve: 2013.02.11. 19:35 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

az ide-oda pakolgatós dolgokban nem vagyok biztos de szerintem a pedálmenet más és lehet lelazulna a pedál ha a túloldalra kerülne. Szerintem ha menetet vágsz bele az ugyanolyan lesz csak gyárilag nem fúrták ott ki. Ugyanez a helyzet az új Truva Ruktion karral is, a hely ott van nincs kifúrva a régi Ruktion hajtókaron (ugyanúgy howitzeres mindkettő) ki van fúrva. Már rájöttem miért, mert ahova becsavarnád a lánctányért az elvileg kijjebb lóg mint amelyik nincs kifúrva (a hajtókaromnak azt a részt esztergálni kellett mert beleért a láncfeszítő csavarjába, az új Ruktion pedig nem). De én tuti nem fúrkálnám, szerintem a gyári dolgokban kéne bízni :) Az utolsó kérdésre az agyas dolog szerintem nem olyan egyszerű minthogy azt elképzeled, mert az oké hogy más racsnit teszel rá de a túloldalra meg átkerül a tárcsafékrögzítés meg nem is vagyok benne biztos hogy nem lazulna-e a kónusz időnként (mondjuk lazul az mindig xd) erre a célra lehet kapni jobbos-balos hátsó agyakat amire azt és úgy rakod fel ahogyan akarod. na ennyi voltam túl sokat nem tudtam mondani :D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!