Fura remegés, tekerés közben.

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2014.06.28. 18:58 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25
Témaindító hozzászólás:

Az a problémám, hogy tekeréskor, főleg magas fokozatban (pl.: 21) amikor terhelem, akkor a pedálon keresztül fura remegést érzek. Nem tudom eldönteni, hogy mi lehet a baj, váltó beállítási probléma, vagy a hajtóműben van valami baj? A kerékpár új, egy hetes.

Elküldve: 2024.07.25. 13:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 997

@Dobos10: rezonanciának hívják és normális jelenség.

Elküldve: 2024.07.25. 11:01 Dobos10 

  • Dobos10 avatar
  • hozzászólások: 1

@Onei: Szia, Tudom ezer éves már a dolog, de én is ezzel küzdök egy új bringával, meg lett esetleg a megoldás?

Elküldve: 2014.08.10. 17:15 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Fogadok, centirozni kell a hátsó kereket! Vagy a gumi szálhibás. Nem látni dudort rajta? Persze, lehet más is. Akár a lánc, a hátsó fogaskeréksor, de szerintem ennek kicsi az esélye.

Elküldve: 2014.08.10. 13:12 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

Lehet lánc probléma is.De ha új a géped,akkor az is könnyen lehet,hogy egyszerűen nincs összekopva a rendszer(lánc,hajtómű,fogaskoszorú)Ilyenkor gyakori,hogy a fogaskoszorú legkisebb fogaskereke,vagy a következő két nagyobb,hangot ad ki.Illetve furcsa rezgés érezhető.Ez függhet a helyes láncközéptől is.Én már néhányszor jártam igy,a koszorú és a lánc együttes cseréjénél. Ha nem valami gagyi a láncod(pl:1500 ft-os),akkor érdemes várni a cserével,mert néhány 100km után összekophat a rendszer.Én,főleg Shimano-val jártam igy,mióta Sram-ot használok,az együttes cserénél nincs ilyen gondom.Van aki erre esküszik,van aki arra....

Elküldve: 2014.07.14. 12:33 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

Nos a fejlemények! Voltam a szervizben, láncot cserélt de nem valami márkásat és továbbra is jelentkezik ez a fura érzés. A szervizes is ment vele nem egyszer de nem érzett semmit. De kipróbáltam egy Crossway 15-t is és ott is éreztem, ha nem is olyan markánsan mint az enyémnél. Szóval lehet, hogy mégis csak egy szokványos dolog, ami csak nekem szokatlan mivel egy '99-ben vásárolt Neuzer MTB-ről váltottam erre. De pontosítok a megfigyelésemen, jellemzően 15-18-21 sebességeknél érezni a legjobban, amikor beállok egy tempóra és azt tartom. főleg akkor amikor pl a jobb pedál a taposási vagy a másik a taposási fázisban van.

Elküldve: 2014.06.30. 11:21 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Nagy áttételnél ha nagy a sebesség és a nyomaték, akkor az enyhe vibráció amit érezni lehet, szerintem normális (szerintem a lánchajtás és a gyorsan forgó kis fogaskerék velejárója).

Elküldve: 2014.06.29. 21:57 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 134

@Onei: Majd írd már meg hogy mi a helyzet.... Erősködj hogy tegyenek rá egy új láncot, egy jobbat.

Elküldve: 2014.06.29. 21:25 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@elemér: Okés! Visszaviszem, kötelesek megnézni, és mondom majd nekik a láncot, ha kell kicseréltetem. Mivel ez az első ilyen komoly gépem, ezért nem tudom mi a természetes új állapotukban.

Elküldve: 2014.06.29. 16:02 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 134

@Onei: Szerviztapasztalat amit írtam. Láttam hogy új a gép. Több bringánál jártam úgy hogy a gyári lánc, az alap szar kmc- volt, az 1400-ft-os kategória. És bármilyen fura, ha nem is kopás de olyan mértékű nyúlás megy végbe egy olcsó láncon pár nap alatt, hogy el sem hiszed. Ha váltód nem csörög akkor nem van baja, mert rossz beállítás, vagy határolás esetén, esetleg bowdennyúlásnál, nem fekszik fel rendesen, és félfokozatot tud, de az füllel hallható csörgés ami pontatlansággal jár. Ha ez nincs akkor a váltó okés. Tégy egy próbát lánccal, de ne alappal, még akkor sem ha shimano, mert azt is a kmc gyártja nekik. Legyen bbb, connex, vagy valami erős nikkelezett.

Elküldve: 2014.06.29. 12:30 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@elemér: 21 a legnagyobb sebesség benne. Vadonat új a bicaj kopásról nem lehet szó. Egy hete vettem át. A lánc meg nem tudom eleve rossz lenne?

Elküldve: 2014.06.29. 10:16 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 134

Ja még annyit, tegyél fel egy másik láncot, és nézd meg. Ne valami fos kmc-t amivel általában szerelik őket, hanem valami jóféle nikkelezettet.

Elküldve: 2014.06.29. 10:14 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 134

Melyikben szoktál általában tekerni? Ha valami magasabb fokozatban, és csak néha váltasz le a 21-re, akkor tuti láncnyúlás, és hátsó sor kopása. Ha egy fura remegés amit a talpad alatt érzel, akkor ez egyértelmű. Láncnyúlásmérőt bele és kész. Váltó nem lehet mert akkor minden fokozatban csinálná, legalsóban meg ha rosszuk van határolva akkor nem remeg, hanem csörög.

Elküldve: 2014.06.29. 09:13 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@birka20: Tegnap kimentem pár km-re vele. Főleg magas fokozatban érzeni a legerősebben és főképp nagy sebességnél, de akkor is amikor csak a sebességet tartom, és az mondjuk magas. a hajtómű az: Shimano FC-M131 Egy 2014-es Merida Crossway 10V-től van szó. Egyre inkább a hátsó váltóra gyanakszom.

Elküldve: 2014.06.28. 19:42 birka20 

  • birka20 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Ez nem olyan furcsa rezgés amit a pedálon át érzel, bizonyos sebesség felett? Hajtóműved milyen?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!