Gáz megoldás kulcsszósűrítésre, vagy mi ez?

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2012.09.02. 22:09 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86
Témaindító hozzászólás:

Most vettem észre, hogy egy véleményem olyan szavakat tartalmaz, amit nem én írtam. Egész konkréten a véleményezett termék neve jelent meg 1-2 helyen a szövegben, borzalmas stílusban, ami arra enged következtetni, hogy valamiféle automatikus kulcsszósűrűség növelés áldozata lettem :D Az említett vélemény: http://www.testbike.hu/velemeny/merev-villa/kona-project-ii?rvid=40746#posts

A kifogásolt részek pedig a következők: "...ez a Kona merev villa", "...a Project II". Ezeket biztosan kijelenthetem, hogy nem én írtam bele, főleg nem így :D

Egyébként tudtommal a Google már sokkal kevésbé veszi figyelembe a kulcsszavakat, szóval nincs nagyon értelme sem a dolognak, ráadásul meglehetősen idegesítő, főleg hogy értesítés nélkül történt a dolog..

Egy(két)szóval: mi ez?

Elküldve: 2012.10.21. 18:53 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@user2543: Én sem értek hozzá. Nem is akarok ilyen színben feltűnni. Egyszerűen csak eszembe jutott ez a lehetőség: vélemény a véleményről. (Van még TestBike vélemény véleményem, és TestBike vélemény bírálata véleményem is, ámbár nem tettem eddig közzé.)

Mottó: a szappan nem csupán mosakodásra való, ha nem hiszed, harapj bele!

Elküldve: 2012.10.21. 18:26 user2543 

  • user2543 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Ez sok mindent megmagyaráz:D De utólag logikusnak tűnik. Miért kell több kulcsszó? Előírás? Nem értek ehhez a témához és bocsi ha hülyeséget kérdezek, de nem működhet ez úgy, mint például youtube videóknál, hogy a videó alatt vannak kulcsszavak, amikre külön is rá lehet kattintani és kidob új videókat? (régebben tuti volt, de mára kihalt) Mondjuk ezt az oldal esetében nem tudom elképzelni.

Elküldve: 2012.10.21. 17:47 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487
  • TestBike vélemény moderált változata nem bringás termék véleményem
  • Előny
  • Egészen rövid ez a TestBike vélemény. Nem büntetésből kell leírnod ötszázszor: TestBike.
  • Hátrány
  • Minden benne van ebben a TestBike véleményben, ami az eredeti TestBike véleményből kimaradt.
  • Tapasztalat
  • A TestBike vélemény valamennyire emlékeztet az eredeti véleményre ez a TestBike vélemény. Amennyiben tucatnyi szónál kevesebbet írtál, még nyerhetsz is az ügyön TestBike véleményeddel: lesz egy tekintélyes terjedelmű TestBike-os TestBike véleményed.
  • Erre ajánlom
  • TestBike véleménynek is kell hírverés.
  • Ennyiért vettem
  • 142 TestBike vélemény

Elküldve: 2012.09.05. 20:59 tomsolo 

  • tomsolo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 8

Én meg pont azon gondolkoztam tegnap, hogy lehettem ennyire fáradt, hogy ennyi szóismétlést írtam a véleményeimbe, most már tudom. :)))

Elküldve: 2012.09.04. 18:50 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@pranksta: Már hogyne kellene! Különben hogy lesz sós a kávé.

Elküldve: 2012.09.04. 16:37 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@XCode: de előfordul, hogy azt a retket nem kell megsózni :))

Elküldve: 2012.09.04. 15:54 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487
  • De hogy kerül a feketekávéba só? - Éppen tésztának való retket sóztam, amikor a kukta beejtette a pipáját a kávéba. Azt kellett kihalászni, hát belenyúltam sós kézzel... Mi jobb a kávéba, só vagy pipa?

Ez jutott eszembe Rejtő Jenő nyomán, miközben olvasgattam a hozzászólásokat.

Bizonyára mindenkinek ismerősek a címek, amelyek mindenütt az első helyeken szerepelnek a találati listákon, a nekik megfelelő oldal azonban nem kínál semmilyen hasznos szolgáltatást. A képernyőn csupán hirdetéseket, csali gombokat és csali ikonokat látni, a hozzájuk tartozó hivatkozással. Ezek többnyire hosszú és értelmetlen jelsorozatok, nem is férnek el a képernyő hosszában, így aztán nem is lehet ellenőrizni hova mutatnak. Három krumpli, két karaláb... és így tovább, és így tovább. - No, ezekhez képest a TestBike só a kávéban.

Elküldve: 2012.09.04. 10:45 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@pranksta: nem csak ez az egyetlen, amivel teszünk a jó helyezésért ( ,

Elküldve: 2012.09.04. 10:19 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@pranksta: ...de azért éljen a testbike! :D

Elküldve: 2012.09.04. 10:19 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@Krupcheck: Igen, de az nem feltétlen a kulcsszósűrűség miatt van, legalábbis nem a véleménybe beleírt szavak miatt. Ha a címben, url-ben, meta info-ban ott van a terméknév, akkor már a látogatottság is nagyon jól fel tudja dobni a helyezést, amire pedig itt nem lehet panasz. Ezen kívül pl az számít még sokat, ha más oldalakról mutatnak ide linkek (nem tudom, h mutatnak-e a mondjuk a partner boltok oldalairól linkek a testbike-os terméklapokra? ez is nagyon sokat számít(ana)). A kulcsszósűrűség tudtommal ma már tényleg az egyik utolsó dolog a google-nél, ha nem az utolsó. Én nem vagyok biztos benne, hogy megéri a beleölt munkát, nameg itt vagyok egynek, akit kicsit zavar is.

de azért

Elküldve: 2012.09.04. 09:52 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@pranksta: szerintem Hefi Főnök Úr eléggé beleásta magát a témába, de köszi az ötleteket. Egyébként javaslatokat tenni nála (illetve a vonatkozó fórumban) lehetséges, én személyszerint csak "végrehajtok".

Egyébként keress rá bármely termékre, ami nálunk fellelhető, elég jó arányban hoz ki minket elsőként/az elsők között, úgyhogy talán nem céltalan a dolog.

Elküldve: 2012.09.04. 09:45 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@Krupcheck: Tavaly és idén nyáron egy webshop keresőoptimalizálásban és adminisztrálásában segítettem nyári/diákmunkásként. Még tavaly az volt az első dolog, amit megtanultam, hogy ha szöveget írok (kb 150 termékről írtam 1000-1500 karakteres leírást), akkor a legelső szempont az, hogy könnyen olvasható, értelmes legyen. Ez azért van így, mert a Google motorját úgy finomítják, fejlesztik folyamatosan, hogy olyan oldalakat dobjon ki az első találatok között, ami nemcsak hasznos, de igényes is. Ezt pedig az emberek viselkedésével tudják mérni - azaz pl. hogy ki mennyi időt tölt az oldalon böngészve. Pont emiatt ma már sokkal kisebb százalékban veszi figyelembe a Google a kulcsszavak számát a konkrét szövegben (tavaly 2-6%-os sűrűségre mondták, hogy optimális, de idén tudtommal jócskán csökkentették az egész dolog szerepét). Ha valóban jó helyeket akar elérni a testbike a keresésekben, akkor sztem leginkább linképítéssel tudjátok előrevinni a dolgot (vagy lehet persze google adwords-özni, de az pénzbe kerül).

Egy szó, mint száz, ha kell, tudok szerezni jó SEO anyagokat, érdemes elolvasni. Magának a Google-nek is vannak ingyenes pamfletjeik erre vonatkozóan, bár persze a keresőmotorjuk konkrét működése hétpecsétes titok.

A kulcsszósűrítés már "kőkorszaki" megoldásnak számít.

Én személy szerint még a reklámokat is el tudnám tűrni (főleg ABP-vel felszerelkezve :)).

Elküldve: 2012.09.03. 22:06 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@veszigeri: minden véleménybe be kell pakolni, csak egyrészt egy igényesebb véleménynél én is jobban igyekszem beolvasztani, másrészt abban jó eséllyel van annyi kulcsszó, hogy ne is kelljen annyit belerakni.

Az egy-két szavas akármiknél meg jobban kirikít.

Elküldve: 2012.09.03. 22:00 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Krupcheck: Ezt már én is tapasztaltam, viszont szinte csak olyan véleményeknél, ahol néhány szó oda van pakolva néhány "enterrel" szétválasztva. Ahol teljes, kerek egész mondatok vannak, ott még nem igazán láttam ilyet, és mivel egy normális vélemény nem úgy néz ki, hogy: ""-szép --jó --mindenkinek ajánlom!!"" Ezért, ha normális véleményt írsz, akkor valószínű, hogy nem lesz ilyen gond!!

Elküldve: 2012.09.03. 21:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Ha azt mondom, ez az ára annak, hogy működni tudjon a honlap (mert nyilván valakinek minden pénzbe kerül), és mindemellett még kerékpárokat is ki tudjunk sorsolni, az egy elfogadható válasz?

A vélemény moderálást én csinálom az oldalon, a szöveg terjedelméhez mérten, adott százalékban pakolok bele kulcsszavakat, amennyit az oldal "kér". Igyekszem ezt fájdalommentesen tenni, sajnos néha sután jön ki.

Elküldve: 2012.09.02. 22:18 mou 

  • mou avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 27

Ilyesmit már jó pár véleménynél láttam és tényleg nem igazán illik bele általában a szövegkörnyezetbe, vagyis olyan erőltetettnek hat.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!