Gepida Alboin 700 CRS

Linkelt termék: Gepida Alboin 700 CRS
1-31 (31 válasz)

Elküldve: 2014.08.30. 10:18 aron_m 

  • aron_m avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok egy ilyen típus vásárlása előtt állok. Bementem a helyi kereskedőhöz aki pár nap múlva tudja meg milyen méretben tudja rendelni a gépet. A kérdés: 82kg 176cm és 78cm a belső lábhosszam, a kalkulátor szerint a 48as lenne az ideális méret, a következő méret ennél a típusnál az 52es. Ragaszkodjak a 48ashoz vagy annyira nem nagy az eltérés a kettő között? (kipróbálni sajnos nem volt lehetőségem egyiket se).

Elküldve: 2014.09.02. 14:28 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aron_m: :-)

Elküldve: 2014.09.02. 12:04 aron_m 

  • aron_m avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Sziasztok! Megvolt a próba pécsen, egy 300 pro crs 52cm-esel (ugyanaz a váz mint a 700as). Úgy mentem oda hogy nem fogok kompromisszumot kötni hogy nembaj ha kicsit nagy, csak akkor rendelek belőle ha tényleg jó. És azt kell mondjam hogy tökéletesen passzol hozzám az 52-es. És bár a tapasztaltabbaknak ez nem újdonság de akik még csak most fontolgatják az első komolyabb kerékpárvásárlást azok kedvéért leírom hogy volt a boltban egy ugyanekkora méretű Merida crossway 100-as ami viszont sokkal nagyobb volt, nem éreztem kényelmesnek. Tanulság: mindenképp rá kell ülni a kiszemelt bringára, mert hiába tetszik ha a geometria nem passzol hozzád. Még egyszer köszi mindenkinek a véleményeket és segítségeket!

Elküldve: 2014.08.31. 18:00 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@aron_m: "ne adj Isten megengedik" !?!? addig nem szabad elhozni bringát, amíg ki nem próbáltad! A pontos méret a legfontosabb szerintem, mert hiába van csillivilli bringád, ha el sem éred a pedált... :)

Elküldve: 2014.08.31. 17:54 aron_m 

  • aron_m avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@sandorp9: Már egy ideje nézegetem őket, az egyik speci túl nagy, a másik meg átlépi az összeget (200e bár ezt még nem írtam). A Trek-ek közt van ami tetszik de majd kedden remélhetőleg legalább odáig eljutok hogy a legtöbb márkából lássak egyet élőben, utána már bátrabban nézelődök a neten is:) A Gepidához nem ragaszkodom de másfél hónap böngészés és okosodás után erre esett a választás, az indokokat nem sorolom fel, mert az mindenkinek más. Majd ha ott lesz előttem ne adj isten megengedik hogy ráüljek úgyis az fog dönteni.

Elküldve: 2014.08.31. 17:36 Anders 

  • Anders avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@perelli: Kösz a tippeket, nézelődöm köztük! (Egyébként a 2 év garanciát Cube-ra kereskedő mondta nekem, ennyit a hozzáértésről, én meg hittem neki.)

Elküldve: 2014.08.31. 17:24 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@aron_m: Szia, ragaszkodsz a Gepidához? Mert itt a Bolhán van Specialized (2db is) és Bianchi is. Igaz hogy használtak és merev villásak, de én inkább ezeket nézném, illetve tavalyi Trekek a Nellától (szintén itt hirdetik a Bolhán) olcsóbban (és a Trek is örök élet vázgaranciát ad). Ha csak aszfalton használnád, akkor felesleges a teló, illetve én földutakon, erdei ösvényeken, homokos/kavicsos utakon is megyek merev villával... üdv!

Elküldve: 2014.08.31. 15:31 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2014.08.31. 15:20 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Van pár:

http://www.amazon.de/s/ref=sr_nr_n_0?rh=n%3A16435051%2Ck%3ATrekking+Fahrradrahmen%2Cn%3A!16435121%2Cn%3A16435211%2Cn%3A345241011%2Cn%3A345242011&bbn=345241011&sort=price-asc-rank&keywords=Trekking+Fahrradrahmen&ie=UTF8&qid=1409491165&rnid=345241011

Elküldve: 2014.08.31. 15:17 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Anders: vegyél akkor Amazonról, ha Ebayről nem mersz.. Kapásból láttam disces Steppenwolfot 100 ajróért.

Elküldve: 2014.08.31. 15:12 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Anders: Kellys trekkingvázat, újat, a Tuttibringánál változó gyakorisággal lehet kapni. Ez biztos. A 2007-es, 2008-asokat 12500-ért, az újabbak ára felmegy 25-ig. Nézegesd, ha érdekel.

Elküldve: 2014.08.31. 15:10 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@Anders: A 2012-es és annál fiatalabb Cube aluvázakra 6 év garancia van, a korábbiakra pedig 5 év a gyártó honlapja szerint.

Elküldve: 2014.08.31. 13:52 Anders 

  • Anders avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@perelli: Maradjunk annyiban hogy Magyarországon NEM lehet ÚJ trekkingvázat kapni hivatalosan garanciával.(másfajtát se) Régóta nézegetem a neten de nem találok. Használt nem kell. E-bay-ről sokminden apróságot rendeltem már, de vázat nem merek. Annyira nem bízok meg a Magyar Postában.(Értsd: ha eltűnik valahol útközben akkor futhatok a pénzem után, mivel nem ajánlott küldemény ezért ki se derül hol tűnt el, és ez azért nem filléres cucc.)

Elküldve: 2014.08.31. 12:57 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Anders: gondolom, ahol lebontanak. De nem ér többet. Kellyst a tuttibringánál szoktak 12500-25000-ig árulni, újat, évjárattól függően. Ebayen 70 euró környékén simán kapsz új alu trekkingvázat.

Bocsi, de nem gugliztam halára magamat Gepida vázakért. ;)

Elküldve: 2014.08.31. 12:41 Anders 

  • Anders avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@perelli: Hol lehet kapni új Gepida vázat? Rohannék venni egyet, 20ezerért verekednék is érte!

Elküldve: 2014.08.30. 21:14 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aron_m: Ja, az 56-os CRS-em 81 centis belső lábhosszomnál (meg a biciklis cipőm talpa, ami max. 2 cm) pont nem töri a mogyoróimat. :-)

Elküldve: 2014.08.30. 21:10 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aron_m: Sajnos a Gepida tojik megadni geometriai adatokat. Három méretre osztja a felnőtt (férfi)lakosságot. Ez nem furcsa, más gyártók is általában három, esetleg négy méretet adnak meg ebben a kategóriában. Bár ezek az outi méretezés szerintiek, de egy cross bicaj általában compact vázas és a felső csövek mindég hosszabbak, mint az adott mérethez rendelt országúti. Szóval a Te méreteidhez, elsőre jónak tűnik az 52-es. Nekem 56-os 300 CRS-em van. 179 cm magas vagyok 81-cm belső lábhosszal. De lehet, hogy te nem szeretnél ennyire sportos üléspozíciót. Legjobb lenne kipróbálnod egy Gepidát. A sima 200 Alboin sem volt rossz, de az mégis csak egy hagyományos trekking, ezért jobb lenne egy egy hydroforming vázas, azaz legalább egy 500-as CRS. Pécsen csak lesz valahol! Szerintem, telefonáld végig a pécsi boltokat, amikre itt fenn rákereshetsz.

Elküldve: 2014.08.30. 15:23 aron_m 

  • aron_m avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Először is köszönöm a sok választ! :) Kedden munka miatt Pécsen leszek és úgy döntöttem körbejárom az ottani boltokat, hátha lesz lehetőségem kipróbálni pár márkát. Talán azzal a tapasztalattal felvértezve kiderül számomra mi a kényelmes. Aznap este majd leírom ide hogy sikerült a dolog.

Elküldve: 2014.08.30. 14:01 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@perelli: Tudom, hogy nem véded csak saját tapasztalatomat írtam :) sajnos eddig azt láttam, hogy amennyit kérnek egy cube bringáért inkább egy rose-t vennék pl vagy wiliert és jobb a váz, magasabb a felszereltség és s súlyból is jelentősen lejön Na mindegy nem ez a lényeg itt, szerintem is körül kéne még nézni a gepidán kívül is. Nem tudom ebben a kategóriában pl btwin kínál-e valamit de nekem nem az első btwin járgányom van és mondanom sem kell, hogy elég jók :)

Elküldve: 2014.08.30. 13:42 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rainy: én nem a Cube-ot védem, sosem volt. Tapasztalom és hallomásaim szerint a bringáknál a garanciális szerviznek a gyakorlatban szinte semmi jelentősége, mert amire érdemes, úgyse vonatkozik, amit az ember tud, maga csinálja, amit meg nem, arra úgyis olcsó saját embert keres...

Magyarországon ami "ingyen" van, annyit is ér. Nagyjából egy cross trekkingnél meg a vázról beszélünk... Az meg a Gepidánél vagy a Kellysnél úgymond forintos tétel, bár pl. Kellys 5 évet ad.

Elküldve: 2014.08.30. 13:35 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@perelli: Cube csak név... országúti téren sem nagy durranás, annak az árán lehet venni sokkal megbizhatóbb és korrektebb szervizhátterű bringát is :)

Elküldve: 2014.08.30. 13:33 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Anders: mondjuk én még életemben nem láttam törött cross trekking vázat, semmilyent. És ő sem nehéz túlságosan, terepezni komolyan sem fog. Ha meg eltörik, kap 20-ért egy Gepidát vagy Kellyst. :D És még mindig jobban járt.

Elküldve: 2014.08.30. 13:20 Anders 

  • Anders avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Gepidának örök garancia van a vázra, szerintem ez is fontos szempont. Cube 2év garancia és hajlamosak repedni.(saját tapasztalat, és nemcsak az enyém mielőtt megtámadnának a fanatikusok)

Elküldve: 2014.08.30. 12:43 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

file:///C:/Users/lala/Downloads/CUBE%20BRINGACSERE%20PROGRAM%20LISTA%281%29.pdf

Az akcióban részt vevő CUBE modellek listája.

Érdemes átnézni, egy-két régebbi is tuti vétel lehet.

Elküldve: 2014.08.30. 12:29 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@aron_m: a Gepidának jó az ár-érték aránya, bár sokan nem szeretik. De az akció mértéke még jobban számít. Ezen a Cube-on ránézésre elvben nincs nagyon olyan alkatrész, ami kukás. Max. nyereg, markolat egyéni ízlés szerint. A neve is szebben cseng.

Elküldve: 2014.08.30. 11:51 aron_m 

  • aron_m avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Ez tényleg megfontolandó, nyaralásból jövök és az igazság az hogy már előtte elhatároztam magam a típus mellett. Viszont kezdő vagyok ami az alkatrészeket illeti, kb 1 hónapja vetettem bele magam komolyabban a témába és a gepida (a jelenlegi akcióval 194ezer) tűnt a legjobb ár érték arányú bringának, de nem zárkózom el semmitől :) A kerékpár rendeltetése amúgy munkába járás, rövidebb, később hosszabb túrázás kirándulás lenne, ezért is tartom fontosnak hogy kényelmes is legyen, ne csak szép :) Egyébként neten keresésből eddig profinak tartottam magam, de megmondom őszintén hogy a kerékpáros oldalak, fórumok, tanácsok, alkatrészek között igen gyorsan elvesztettem a fonalat, egyszerűen túl sok a variáció :)

Elküldve: 2014.08.30. 11:25 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@aron_m: szerintem is jó eséllyel nagy lenne, persze függ nagyban a geometriától, de nekem 19 colos crossom van, és magasabb is vagyok. Guglizz, mert szerintem 200-ért is kapsz bőven jobb bringát, integrált hajtással, 3x10-es rendszerrel. Pl.:

http://www.bicajozz.hu/spd/434001/CUBE-NATURE-PRO-KEK-PIROS

Elküldve: 2014.08.30. 11:18 aron_m 

  • aron_m avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Árat még nem tudok, csak amiket a neten láttam. A szaküzletben erről még nem esett szó, egyelőre odáig jutottunk hogy rákérdez tud e rendelni. Tudom hogy most a 2014es modellek le vannak akciózva. Vidéki kisvárosban élek, ennél fogva a kipróbálásra nincs lehetőség. Viszont ha az üzletben nem járok sikerrel (túl magas ár, vagy nem tud hozatni megfelelő méretben) akkor a netes vásárlástól sem riadok vissza:) Volt szerencsém egy 52-es gepida alboin 200 (trekking nem a crs) ráülni nemrég, azt nagynak éreztem (értsd: verte a tököm), persze tudom hogy más geometria de azért valamit jelenthet. Köszönöm az eddigi válaszokat!

Elküldve: 2014.08.30. 10:45 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@messor: szerintem ez nem túl jó ötlet.

Eleve miért venne magának túl nagy vázat? Nem a kettő között van, hanem a 48-as pont jó neki, elvben. Amit írsz, az igaz is lehetne, de tök mellékes kérdés. Pár ezer forint egy egy hosszabb nyeregcső, ha egyáltalán túl kellene húzni az eredetit, de ha a felsőcső hosszú neki, az nagyobb rácseszés. Ott gyakran a stucni sem segít, és akkor mit csinál? Rá kellene ülni, az a tuti.

aron_m kapsz nagy kedvezményt? Mert rettentő jó akciók vannak már a piacon.

Elküldve: 2014.08.30. 10:40 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@aron_m: Próba nélkül nem érdemes bringát venni sajnos :( én 186 vagyok és van amelyik típusból az 56 nagy van amiből 58 a jó :) országútiról bezélek, de ez minden bringával igaz! http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp Ezen az oldalon beirogatod a segítővel kiméregetett értékeket és beállítod milyen típusú bringához, milyen felhasználáshoz kell és kiadja a nagyjából pontos adatokat. Sajnos ez is csak egy közelítő érték, ugyanis egyéni adottságaid függvényében változik mi kényelmes számodra.

Elküldve: 2014.08.30. 10:36 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Rendeld a nagyobb méretet mert a nyeregcsövet leengedni le tudod,viszont ha kicsi a vázméret és túlhúzod, abból váztörés lehet!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!