Giant Talon 27.5 3 vs. GT Avalanche 2.0 a jobb?

Linkelt termék: Giant Talon 27.5 3
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2015.10.02. 07:55 lemonstones 

  • lemonstones avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Sziasztok! bringaválasztás előtt állok és a Giant Talon 27.5 3 LTD vagy GT Avalanche 2.0 a kiszemelt.nem vagyok hard felhasználó de akár több napos hegyi túra is lenne vele.Mind kettőnél van pro-kontra,pl GT-nek Rock Shox x28,másik Suntour de 32-es. az egyik 26" a másik már 27.5".Érdekelne néhány vélemény vagy esetleg tapasztalat melyik vas lenne a jobb választás.

Elküldve: 2015.10.12. 23:38 lemonstones 

  • lemonstones avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@GPT: szerencsére nincs márkafétis:) mert pl a GT 29er-jei nagyon nem tetszenek,/az ára se/ de még az a kerékméret jöhetne akkor szóba mint alternatíva,de arról nagyon megoszlóak a vélemények.

Elküldve: 2015.10.12. 22:47 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@lemonstones: volt idő amikor a GT valami akkora dolog volt, hogy elképzelni se lehetett jobbat. Ez a 90 évek volt... Az akkori made in usa vázak és az akkor még GT kézben lévő syncros kiegészítők voltak minden bringás kissrác (egyik) álma. Na ez az idő már nincs, a legendának vége - vagy mint írtam talán egy két szuperfelső szegmensben talán vissza vissza köszön valami. Hobbi kategóriában általában igaz, hogy a "nagy" márkák gépei nagyon nem érik meg. Ilyen formán mondjuk a Giant se egy "túlszerelt " paripa, de nyilván lehet fejlesztgetni - viszont a kerékméret marad, szóval azt most kell eldönteni. (és túra/xc/maraton vonalom a 29es vagy 27,5es kerék mindenképp előnyösebb)

Ha érzelmileg jobban kötődsz a GT hez, akkor keress 27,5 eset vagy 29 eset. Én biztos nem néznék senkire furán, hogy egy jellegzetes háromszög vázhoz (GT) kötődni tud, ha az neki jobban tetszik, de azt ne gondold, hogy teljesítményben az többet tud (maga a váz). Ugyanúgy valamelyik megbízható tajvani telepen készül, mint szinte minden.

Elküldve: 2015.10.12. 22:19 lemonstones 

  • lemonstones avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@GPT: köszi,meggyőző érvek amiket írsz,és ezek összességében jobb választás lehet a Giant,főleg ha később kicsit fejleszteném is,talán több lehetőség van benne.

Elküldve: 2015.10.12. 21:37 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@lemonstones: Szerintem a GT kiemelkedően jól összeválogatott alkatrészekkel és nagyon jó minőséget produkál.... legalábbis amikor eléri a kb 4-5 ezer dolláros szintet, akkor kilépnek a tömegből és RF, CCDB meg R0 cuccok vannak. A belépő/haladó szegmensben, vagy kb abban, amit itthon boltban vehetsz, szerintem semmi de semmit nem kapsz a GT től, csak egy 2 betűs feliratot, sőt ár érték arányban rettenetes, hogy mennyi pénzért mit szerelnek fel. A DH gépeiken innoválgatnak valamit, de a merev bringák egykaptafás tömegcikkek. Manapság a legtöbb aluminium merev bicaj tudja azt amit a másik, nincs észvesztő különbség. A nagyobb kerék viszont tényleges minőség növekedést jelent, túrázni mindenképp jobb választás. Amúgy a Giant is nagyon menő márka szerintem, csak emiatt ne vacillálj a GT-n.

Elküldve: 2015.10.12. 17:24 lemonstones 

  • lemonstones avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@hefi :köszi a véleményt,kicsit én is a Giant felé húznák a paraméterei alapján,a GT-ben egyedül a váz ami vonz,de lehet talán abban is jobb a Giant.(?)

Elküldve: 2015.10.12. 14:33 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@lemonstones: én a Giantot venném. A 26-osok már 1 éve is eladhatatlanok voltak, ráadásul a Giant csak a teleszkópban gyengébb, minden másban jobb, mint a GT!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!