GPS infók videóra (gpx track adatok vizuális renderelése) hogyan?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2017.02.02. 18:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Kutakodtam a témában de valahogy nem sikerült jól használható ingyenes megoldásra lelnem. A megoldandó probléma adott: GPS által rögzített GPX fájlokból szeretnék a jövőben készülő bringás videóim alá HUD-ot szerkeszteni. Sebesség, átlag, megtett út, ilyesmi adatokkal, amiket a rögzített gpx fájl tartalmaz. A következőket próbáltam sikertelenül: -VIRB edit (nem eszi meg a bármiféle forrásból származó gpx fájlokat, túl specifikus) -Racerender (az ingyenes verzió vízjelet erőltet a képre és csak 2 percet renderel, pedig ez úgy tűnik működne :( ) -Dashcamware (szimplán nem eszi meg a videóformátumot amit szeretnék behúzni, hibaüzenetek garmadája, stb stb)

Létezik-e ingyenes megoldás? Akár virtualdub plugin formájában, After effects script, vagy bármi? Elég hihetetlen hogy 2017 van és még senki a világon nem programozott le egy használható szkriptet hogy legalább az alap adatokat text formában ráégethesse videóra.

Elküldve: 2017.02.03. 20:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Ugyanezt csináltam de mondom már videót sem képes importálni a program, anélkül pedig hiába takarok ki bármit zöldháttérrel, nem tud exportálni semmit. Viszont kb mostanra egész délutános szenvedés után kidolgoztam az ultimate megoldást. Majd leírom részletesen ha kíváncsi valaki a pontos eljárásra, jelezzétek ha van rá igény. :)

Röviden dióhéjban ennyi a munkafolyamat:

-Virb editet használok a HUD legyártásához -Premiere-rel készítek egy tetszőleges hosszúságú, üres kékhátteret tartalmazó mp4 videófájlt -Virb editben behúzom a készített kékháttér-videót, elkészítem a gpx adatokból a HUD-ot, mindezt kiexportálom videóként -vissza Premiere-be: behúzom a bringás videót és rá a Virbbel renderelt kékhátteres HUD-ot, összeszinkronizálom, a kékhátteres videót kilyukasztom, vágás-utómunka és mehet is a végtermék exportálása.

Elég bonyolult így de sajnos a Dashware nem olvas be semmilyen videót, nem exportál semmit nálam. Se avit, se movot, mp4-et sem, semmit sem. Mindent végigpróbáltam. Elég defektes programnak tűnik emiatt pedig nagyon jó a szerkesztőfelülete. Egyébként minden rendben van a gépemmel, flmezéssel-vágással és utómunkával foglalkozom hosszú ideje tehát ez a része tökéletesen van konfigurálva. Na mindegy. :)

Elküldve: 2017.02.03. 19:55 beczl 

Elküldve: 2017.02.03. 19:02 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Hogyan tudsz átlátszó layert renderelni Dasware-rel? Nekem nem engedi, csak ha behúzok ténylegesen egy videót is a gpx adat mellé. Viszont bármilyen videót behúzok, sosem exportál semmit. Kiírja szinte azonnal hogy kész, és lesz egy apró fájl ami egyetlen képkockát tartalmaz.

Elküldve: 2017.02.03. 16:01 beczl 

  • beczl avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@rcs2003: Ezt a VIRB nem tudja sajnos. Megoldás lehet, az alábbi folyamat:

1.) Videó editálása bármivel (Én Vegas Movie studio 10-t használok erre)

2.) Átlátszó Layer renderelése DashWare-vel (Az enyém kb. igy néz ki http://i.imgur.com/J0a7Can.jpg

3.) Vegas-al össze renderelni, és olyan formátumba exportálni, tömöriteni amilyenbe akarod

Elküldve: 2017.02.03. 12:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Szia! Köszi a bíztatást, sikerült működésre bírnom a Virb Editet. Az volt a fő gond hogy nem tudtam milyen formátumú videókat képes kezelni. Aztán találtam megoldást arra is hogy újratömörítés nélkül tudjam a mov felvételeimet mp4 konténerbe áthelyezni.

Egy kérdésem van még: hogyan lehet csak a kijelzett infókat renderelni? Be X-eltem hogy készítsen png szekvenciát de ugyanúgy végigmegy a videón exportálásnál, nagyon lassú. Nekem nem kell az a rossz minőségű nyers videó amit a program tömörítene. Nem lehet kihagyni a videótömörítést? Más, normális vágóprogrammal szeretném a végleges anyagaimat elkészíteni, hordótorzítást kivenni, szinezni, vágni, stb.

Elküldve: 2017.02.03. 06:59 beczl 

  • beczl avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

A VIRB editnek pedig jónak kell lennie, ezt használják a legtöbben manapság. Én próbáltam kb. 1,5éve akkor ment. GPX-file átalakításához én ezeket használtam:

http://www.gpsvisualizer.com/convert_input http://utrack.crempa.net/

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!