Gumi Állásában Deformálódott futó felület

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2023.10.16. 16:53 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700
Témaindító hozzászólás:

Én ilyent még nem tapasztaltam. A kerékpáromról másfél évvel ezelőtt leszerelésre került az első keréken Tubelessként használt Conti Crossking külsőm. Akkor rendben is volt vele minden. A gumi leszerelt állapotában normálisan volt tárolva, nem lett összehajtogatva, nem lett rápakolva, nem érte szélsőséges hőmérséklet..stb, mert még szerettem volna használni. Ma felraktam és ahogy kell, a gumi szépen felpattant a felni szélére, a felni peremén egyenletesen fútot. És ekkor jött meglepetés, hogy a futófelületbe akkor deformáció van, (8_as) hogy az kb 2-3cm kileng jobbra - ballra. Felpumpáltam 5_barra (4bar lenne a max) és vártam vele egy napot, aztán egy napra, a tűző napra is kitettem, de semmi, maradt a deformitás. 26év birngás időszakom alatt, soha egyetlen egy külsőnél sem tapasztaltam ilyent! Talán a Sealant száradt úgy a gumi szerkezetén belül, hogy leszerelt állapotában azt eldeformálta? (csak találgatok) Nyilván, most már semmit nem akarok kezdeni ezzel a külsővel (kár érte), de több mint érdekes.

Elküldve: 2023.10.17. 18:12 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@opp: Nem csodálkozom, hogy csodálkozol, mert ahogy írtam én sem láttam még ilyent.

A perem szépen egyenletesen felül és a fút a felnivel, csak a futó felülete van deformálódva.

Igen, ez egy 2021es Conti Crossking protection és ugyanazon keréken próbáltam.

Elküldve: 2023.10.17. 18:00 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@azaki71: ez bizton nem Schwalbe gumi? :D Másik felnin próbáltad? Illetve jó szappanos vízzel kend be a felni peremet még.

Elküldve: 2023.10.17. 17:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Érdekes.

Elküldve: 2023.10.17. 10:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Ma felraktam tömlő nélkül. Tömlő nélkül kb fele annyi a deformáció, mint tömlővel.

Elküldve: 2023.10.16. 19:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Nálam újkorában nem volt kilengése.

Kihagytam, hogy van egy párja is, de az nem látott sealantot, mert az mindig belsővel volt szerelve és annak nincs deformitása.

Kerek formában tároltam, néha átforgatva, de megfogadom, hogy máskor összehajtva teszem, már ha lesz olyan.

Elküldve: 2023.10.16. 18:38 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Előfordul. Ha leresztve tartasz egy bicklikereket huzamosabb ideig, a gumi elnyomorodik ahol a földdel érintkezik. Saját súlyától is el tud ha csak úgy be van rakva, belógatva valahova a külső. Összehajtva érdemes elrakni (ha kevlárperemes) és mindig teljesen megtisztítva kívül-belül(!), ajánlott még valami állagmegőrzővel, pl. szilikonnal lefújni. Haver cross kingje gyárilag kileng oldalra kb fél-egy centit, akkor is ha kőkeményre van fújva. Szar széria valószínűleg.

Elküldve: 2023.10.16. 17:53 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@opp: Igen, most belsővel. Oké, valamikor kipróbálom belső nélkül, látod, erre nem is gondoltam. mindig tanulok valami ujjat.

Elküldve: 2023.10.16. 17:04 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@azaki71: de most velsővel szerelted fel, igaz? Ha van lehetőséged nézd meg egy másik felnin, másik belsővel esetleg. De olvastam már hadonlót külföldi fórumon.

Elküldve: 2023.10.16. 16:55 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Elírtam, mert nem ma raktam, fel, ma csak újra próbálkoztam vele.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!