Gyári oldalfal hiba?

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2021.05.01. 20:13 klmnrchrd 

  • klmnrchrd avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok,

Pár hónapja vásároltam egy szett Hutchinson Fusion 5 külsőt, amiből az egyik hibás volt (hátsó), egy ponton kipúposodott a felniből.

Visszaküldés után tegnap megérkezett a csere darab, ezt felrakva ez a probléma elmúlt, viszont egy gyors ~10km-es teszt tekerés után feltűnt egy újabb furcsa jelenség, (lehet hogy előtte is ott volt már) szintén a hátsó gumin.

Ezen a linken csatolok pár fotót is: https://www.dropbox.com/sh/lp3wu4wwphvumyu/AABi9Cf17O_4Ucy9tCMwP5kza?dl=0

Röviden leírva, egy ponton olyan mintha sérült volna a az oldalfalon néhány szál, tapintásra tök olyan érzés mintha nem lenne semmi baja, nem érezni a különálló szálakat és semmit, de vizuálisan azért elég ijesztően néz ki.

A gumi nem lett túl fújva, kb 110 PSI van benne, a gyártó dobozán 90-115 PSI értékhatár van feltűntetve, én mondjuk elég nehéz vagyok (~101 Kg) nem tudom, hogy ez okozhatta-e a problémát.

A kérdésem az volna, hogy szerintetek ez gyári hiba-e, vagy útközben valamivel szétkaristoltam a gumit? Mennyire para így használni, lehet, hogy ezt is visszakellene küldenem?

Előre is nagyon köszi, KR

Elküldve: 2021.05.14. 15:48 klmnrchrd 

  • klmnrchrd avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Köszi a választ! Időközben beszéltem a gyártóval is, és ők is azt írták, hogy csak az illesztés látszik. Egyelőre szerencsére nem volt még bajom belőle, mondjuk még csak 300 Km van benne.

Elküldve: 2021.05.02. 07:35 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Hát nem biztos, hogy a célodnak megfelelő külsőt választottad! Túrázgató/városi harcosnak titulálod magad 100kg-al. Az említett gumi pedig alapvetően verseny gumi lenne a gyártó szerint. Ráadásul több tesztben külön ki is emelik, hogy "hártya vékony" az oldalfala. Itt pl.: https://www.bikeradar.com/reviews/components/tyres/road-bike-tyres/hutchinson-fusion-5-tyre-review/ ezt írják: "When holding the Fusion 5s, it’s obvious just how thin they are, especially when backlight can be seen through the tan sidewall." A kérdésedre válaszolva: én is úgy látom, hogy a szálak rendben vannak, az a pár csík inkább csak esztétikai probléma, mert amúgy sincs ott túl sok anyag. Szóval én emiatt nem aggódnék különösebben, de azon azért igen, hogy az egész guminak esetleg túl vékony az oldalfala.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!