Ha nem elég kemény a rugózás, mit tehetek? (Suntour M8040)

Linkelt termék: Suntour M8040
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.04.10. 14:50 xtrachef 

  • xtrachef avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Hali. Vettem 1 bringát és Suntour M8040 típusú villával van szerelve. Az lenne a kérdésem, lehet-e, mivel lehet kicsit keményíteni a rugókon, szerintem nagyon puha a rugózása. Mivel nem értek hozzá,(sosem láttam még ilyet) lehet, hogy ez nála természetes.Nem tudom milyennek kellene lennie, de úgy érzem jobban lehetne bringázni erősebb rugókkal, nem hiszem , hogy ha állva tekerek akkor ennyire le kellene mozdulnia a villának. Lehet-e esetleg állítani rajta, másik rugót bele tenni (esetleg gyártatni), vagy ilyenkor mi a gyakorlat? Új villát nem szeretnék venni, azért annyira nem szörnyű a helyzet. Kösz, a választ. Csabi.

Elküldve: 2012.04.10. 19:30 xtrachef 

  • xtrachef avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@xtrachef: A szereléssel nem lenne gond, én úgy gondoltam el a dolgot, hogy szakértő emberrel beszélek pl. egy olyan cég emberével akik rugókat készítenek, ő elmondaná milyen mekkora stb. rugó felelne meg nekem, én megrendelném lecserélném és a lemenő nap fényében elbringáznák...A munkahelyemen már rendeltek gépekhez rugókat egy közeli cégtől ezért érdekelt volna a rugócsere megoldás.Aztán lehet,hogy ez a megoldás drága lenne, pl annyi amiből kapnék másikat.

Elküldve: 2012.04.10. 19:04 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

@xtrachef: Hogyha tényleg nem éri meg rugót venni bele, akkor ha szerencsés vagy van lock out. Mászáskor benyomod azt. Igaz jobb esetben akkor semmit nem mozog a villa.

Elküldve: 2012.04.10. 18:57 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@mematyi: Inkább új rugó. Lehet kapni vagy rendelni különböző hosszúságú, különböző keménységű rugókat (pl. Ebike). A megfelelő kiválasztásához elkél a szakértő tanács. Azután jön a szerelés és a többi. (Én nem vágnék bele.)

Elküldve: 2012.04.10. 15:35 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

A rugók alá betenni két távtartót, hogy alapból össze legyenek nyomva?

Elküldve: 2012.04.10. 15:26 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Szomszéd gyereknek van ilyen villája. Nemrég szedtük szét, zsíroztuk stb. Nem találtunk rajta állítási lehetőséget. Valóban nagyon puha a rugózása, hajtás közben hintázik, mert nincs benne semmilyen alkatrész, ami fékezné a becsúszó szárakat.

Házi buherával nyilván lehet változtatni a helyzeten, de az ilyesmihez szerszámok, alkatrészek stb. kellenek, és nem árt egy szakavatott segítő sem. Mire oda jutnál, hogy megoldod a feladatot, annyit költesz, mennyiért van új villa.

Műhelyben bizonyára tudnak segíteni, de várhatóan többe fog kerülni a munka, mint egy másik, számodra megfelelő villa.

Előfordulnak csodák is: jelentkezik valaki, aki tud jó, egyszerű megoldást.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!