Ha nincs pont jó vázméret nekem mit vegyek? Nagyobbat vagy kisebb?

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2015.05.14. 12:10 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18
Témaindító hozzászólás:

A kinézett bringa két méretben van 16” és 18” (meg 18” felett is de az eleve kizárt nekem). A 16 az kicsi a 18 az nagy. 17 kéne de az meg nem létezik.

Melyiket vegyem inkább? Ismeretes, hogy +-1 vázméretet lehet kompenzálni beállításokkal stucnival stb.

Elküldve: 2015.05.15. 11:17 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

hát egy életem egy halálom lefoglalóztam a 16-ost.

@elemér:

Elküldve: 2015.05.14. 22:18 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

27,5 ből a magasságodhoz inkább a 16 col. Ha rövid akkor a nyereg hátracsúsztatása és a stucni cseréje megold egy méretet hosszban. Magasságban pedig egy nyeregcső. Ha rövid ami benne van, akkor helyben a boltba cseréltess egy hosszabbra. Nem létezik hogy nem lehetne ilyesmikkel belőni neked pontosra. Magyobbnál meg pont fordítva de ezt is írták. Netes vásárlásnál elvileg a z új törvény szerint 8 helyett már 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól. Bolt esetén ez 3 nap. Munkanap. Tehát ha pénteken délelőtt veszed meg akkor ez hétfő reggeltől számítódik, tehát szerda estig....

Elküldve: 2015.05.14. 19:31 sebgutkopf 

  • sebgutkopf avatar
  • DH/Freeride arc
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 12

Ez egy nagyon jó téma, mert szerintem sokakat érdekel. Az utóbbi időben foglalkoztam a témával és olvastam érdekes dolgokat. Persze van a váz méret ajánlás a testmagasság alapján, ami szerint a 167 cm-hez valóban a 16"-os méret való mint kiindulási állapot. Viszont a vázméretet befolyásolja a test aránya is. Lehet valaki 167 cm hosszabb és rövidebb lábakkal is, ami épp hosszabb vagy rövidebb felső testet jelent, illetve a karok hossza is számít. Ha valakinek hosszabb a felső teste annak a nagyobb váz jobb lehet, illetve a hosszabb karral is a kényelmes ülési szöget a hosszabb váz adja. A testsúly szintén fontos. Könnyű embernek kisebb váz (hogy agilis maradjon), átlagtól nehezebbnek nagyobb (magassághoz képest). Ennek a testsúly áthelyezés hatása miatt van szerepe. Tehát elég összetett a téma.

Ráadásul mindettől függetlenül a váz geometriák is előidézhetnek olyan különbségeket, ami miatt azonos vázméret esetén is valahogy más lesz az üléshelyzet és az érzet.

Teljesen vakon rendelni tényleg kockázatos.

Elküldve: 2015.05.14. 18:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Azaz 27,5. Már összekeveredtem. De érted mire gondolok!(?)

Elküldve: 2015.05.14. 18:35 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elkéne menned egy Cube forgalmazohoz. Ott felulni egy 16-os és egy 18-as MTB-re. Nem számít annyira a vaz forma, legyen 29-es, az szerintem eldönti. De egyebként 16!

Elküldve: 2015.05.14. 18:28 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@bottecchiabp: A helyzet az, hogy törveny van rá. Pontosan nem tudom megmondani a pragrafust, de mar hallottam idezni. Esetleg a weben is megtalálható. Igaz, azzal szeretik lerazni az ambert, hogy bontat!an csomagban. De könyörgöm, úgy hogyan derül ki? Egyebkent pl. a Tchibo nekünk már cserélt így dolgokat. Jó, az egy komoly cég, es nam egy szlovák címre van bejelentve.

Elküldve: 2015.05.14. 17:53 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Semmi netes áruház egy valós bringabolt és ezer százalék hogy nem cserélik vissza ha nem jó. Nem is hiszem hogy találnék olyan boltot ami ezt megjátszaná. Itt a bringa használom 2-3 napja (mert ennyi kell legalább egy igazi tesztre) és persze poros lett meg karcos szóval már nem új és cseréljék már be egy másik méretre. Na ilyen a világon nincs.

Viszont néhány napig vissza kell, hogy cseréljük a terméket. @OKdoki:

Elküldve: 2015.05.14. 16:23 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@bottecchiabp: A hangsúly a kicsit-en van. Pont úgy tudsz javítani a kisebb vázon is, mint a nagyobban, csak ellenkező előjellel. A kisebb vázzal némileg aggilisabb kerékpározás jutsz. Szerintem az esetedben ez alig kérdés. Igaz lehet, hogy te mást szoktál meg, ezért az ideális egy próba lenne. Persze internetes áruházát ez nehéz. Viszont néhány napig vissza kell, hogy cseréljük a terméket. És nem lehet indok, hogy kicsomagoltad. Meg kéne velük beszélni.

Elküldve: 2015.05.14. 14:33 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Köszönöm a véleményket. Akkor a kérdést még úgy tenném fel: mit lehet csinálni egy majdnem jó csak kicsit kicsi bringával?

És mit lehet csinálni egy majdnem jó de kicsit nagy bringával?

Nagy bringa esetén én is tudok pár trükköt: nyereg közelebb a kormányhoz + lejjebb, rövidebb stucni, esetleg hajtókar.

Kis bringa esetén nem igazán tudok trükköt.

@dbor:

Elküldve: 2015.05.14. 13:49 dbor 

  • dbor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Elküldve: 2015.05.14. 13:33 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@bottecchiabp: Testmagasságod alapján a 16-osat venném. Esetleg a belsőlábhosszod mennyi?

Elküldve: 2015.05.14. 13:31 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@bottecchiabp: Az a kevés tapasztalatom ami van oúti vázak tekintetében, ezt mondatja velem. Nekem 53-56 az ideális vázméret. A valóságban a kisebbeket érzem kényelmesnek. Még a saját cross bicajom is kissé hosszú volt 56-ban. A stucni csere megoldotta.

Elküldve: 2015.05.14. 13:20 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

MTB-ben én Doki álláspontját venném figyelembe! Próba dönt el mindent, valamilyen mértékben lehet kompenzálni a stucnival-nyeregcsővel, de nem a méretezés fog dönteni, hanem az, hogy melyik lesz kényelmes. más: Én 58-as outit vettem és cseréltem a stucnit egy rövidebbre és ennyi :) Kicsit nagynak éreztem hosszra de amúgy máshol jó volt, így egyszerűen modifikáltam a méreteimre.

Elküldve: 2015.05.14. 13:14 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Elküldve: 2015.05.14. 13:10 bottecchiabp 

  • bottecchiabp avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Ez mit jelent? Mi a szint/szempont?

de én a kisebbet választanám egy bizonyos szintig. @OKdoki:

Elküldve: 2015.05.14. 13:03 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ha ebből a márkából nincs 17-es akkor neked nem is kell olyan (jó lehet, hogy az lenne a non plusz ultra de a gyártók kettesével lépkednek a vázméretekben, így fedik le az igényeket). Ha nem tévedek ez egy MTB? Általános elv, hogy a kisebb sportosabb, a nagyobb kényelmesebb. Azért óvatos lennék ebbe a tekintetben. Látni kéne a vázformát, de szinte biztos, hogy erősen ejtett felső cső. Így a nagyobb sem lesz rossz, de én a kisebbet választanám egy bizonyos szintig.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!