Hajtás kattogás

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2023.09.18. 18:40 Rrrrr 

  • Rrrrr avatar
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok !!

Az alábbi problémával fordulnék hozzátok: Adott egy pár hónapja vásárolt kerékpár (CUBE AIM EX 2023) kb 800km-t mentem vele probléma mentesen 95% aszfalt 5% földút. A napokban hajtásnál idegesítő kattogó hangok jöttek elő , ekkor a bal oldali hajtókaron lévő két imbusz csavaron húztam és a pedálok meneteit is megzsíroztam. Ekkor pár napra megszűnt a probléma , viszont a tegnapi 70kmes túra végére újra előjött , ráadásul még erősebb hangon. A hajtókar csavarjain már nem lehet húzni . Ha valaki találkozott már ilyen problémával, és tud tanácsot adni hogy mi lehet a hiba azt megköszönném .

Üdv :Rrrrr

Elküldve: 2023.09.28. 19:05 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 462

nekem is volt ilyen probléma az fsa karbon hajtókaros csoda szét is esett most az "átlátszótengelyes" shimano ugyanaz a hang de legalább nem esik szét-a shimano tengelyes hajtókarok szétrobbanthatatlanok monoblock bármilyen módszer is de kuka!

Elküldve: 2023.09.27. 22:45 Rrrrr 

  • Rrrrr avatar
  • hozzászólások: 3

Sziasztok

Köszönöm mindenkinek a segítséget . Megoldódott a probléma , takarítani kellett. Most olyan mint új korában .

Üdv

Elküldve: 2023.09.18. 22:27 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

@Rrrrr: nem biztos, hogy tönkrement bármi, lehet takarítás, zsírzás és mehet tovább. A nyeregcsövet ne zárd ki, nagy köcsög... :D Ha a középcsapágy akkor gariban cserélik de nem megy tönkre 800km alatt főleg a te felhasználásoddal. Szervízben tudnak segíteni, ezt csak személyesen lehet megoldani.

Elküldve: 2023.09.18. 20:45 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

Általában a középcsapihoz köthetőek az ilyen hangok, ha a nyeregcsövet/pedálokat/váltást/láncot kizárta az ember. Nekem is szét kellett szednem, nem sokat bírt a raceface. Mindig megfogadom, hogy nem veszek ilyen gyatra, ráadásul drága minőségű csapágyat. Sajna nem sok alternatíva van Pressfitből. Következő jelölt a Hope lesz.

Elküldve: 2023.09.18. 20:34 Rrrrr 

  • Rrrrr avatar
  • hozzászólások: 3

Köszönöm a válaszokat. Ülés kizárva mert állva tekerve is hallani , és szerintem a kormány se lehet mert a hangnál a pedálon is picit érzem .

Normális ez hogy ilyen rövid idő alatt tönkremegy ?

Garanciában cserélik ?

Elküldve: 2023.09.18. 20:11 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 918

Irány a szervíz. Középcsapágy, nyeregcső, kormánycsapágy, (még a stucni is!) stb.. A hajtókarodon ne nagyon huzigáld az imbuszokat mert többet árthatsz vele mint gondolnád.

Elküldve: 2023.09.18. 20:08 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

Ezt sajnos nagyon nehéz távgyógyítani. Lehet, hogy nem is a hajtókarból jön a kattanás... Ha mégis, akkor lehet: középrész, váltó finomhangolás. De simán lehet a nyereg, nyeregcső, amit a hajtásnál hallasz.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!