Hajtás rendszererem lassú kopása Shimano XTR CS-M960

Linkelt termék: Shimano XTR
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2019.01.23. 21:19 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító kérdés:

A hajtásrendszeremben lévő alkatrészek 16300km futottak. -Shimano XTR CS-M960 (11-32) -Truvativ Firex GXP (22-32-44) -HG93 lánc. Ennek ellenére még nem ugrik a lánc és nincsenek kihegyesedve a fogak. Természetesen ennyi km után azért már látható kopások vannak, ezért a téli akcióban elkezdtem kinézni az új alkatrészeket. - Shimano XT CS M770 (11-32) - Új 32T és 44T lánctányérokat a hajtóműre.

De, van egy új HG-93 láncom, ezért gondoltam egyet és felraktam. Első áttekerésre jónak tűnt a lánc futása, ezért ráültem a kerékpáromra és ahogy csak bírtam minden fokozatban alaposan megterheltem, tapostam neki ahogy bírtam. Legnagyobb meglepetésemre az új lánccal semmi ugrás, vagy váltás probléma nem merült fel.

Vajon mennyit bírhat még ez a rendszer az új lánccal??? Nyilván a nyári kerékpározások során ki fog derülni, hogy előjön-e bármi hiba az új lánccal, ezért most nem is vonok le messzemenő következtetéseket. Mindenesetre meglep, hogy ennyi km után is van benne tartalék.

Megjegyzem, hogy a bringázások során pörgősen tekerek és minden út után tisztítva és újra kenve van a hajtás rendszerem.

Mindezt csak érdekességként írtam le, mert magam is totál meg vagyok lepődve. (ez már a hihetetlen kategória)

Elküldve: 2019.01.27. 17:31 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Még egy dolog jutott eszembe: a váltógörgőket is nézd meg, hogy nem kopottak-e. Bár, ha minden tökéletesen működik, akkor még valószínűleg nem. Csak tudjad, hogy tud érdekes dolgokat produkálni, amikor kezd kopni. (Az alsó szokott előbb elkopni. A felső tovább bírja általában.)

Elküldve: 2019.01.26. 16:07 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Az már jobban hangzik! :)

Elküldve: 2019.01.26. 15:50 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky: két órával a bringázás után 143/85 és a pulzus 59.

Elküldve: 2019.01.26. 14:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Nekem egyébként 130/70 körül van (39 év), függetlenül a tekeréstől. A pulzus már sokkal inkább edzettség és egyéni kérdés. (Nekem néha még edzés közben is le tud esni 60 körülire egy lejtőn.)

Elküldve: 2019.01.26. 14:55 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Akkor tényleg szerencséd van! :)

Nem vagyok orvos, de az a vérnyomás érték nagyon magas! A pulzus se alacsony, de az kevésbé probléma. Az még normális is lehet akár. A vérnyomást viszont nézd meg jobban! A nap során többször. Több napon át. Ha több alkalommal is látsz ilyen magas értékeket, akkor én mindenképpen azt javaslom, hogy keress meg vele egy orvost!

Elküldve: 2019.01.26. 13:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky:

Igen, összemérve biztos jelentősebb a hossz különbség.

Ma megint tekertem egy órát és a működése tökéletes, semmi ugrás, láncfelkapás, se keresztbe, se sehogy. Szerencsém van.

A Truvativ hajtóművem most kapott új csapágyat, de valami nem az igazi vele.

Most előszór mértem meg a a bringázás utáni pulzusom 101 a vérnyomás meg 190 / 143 volt (47évesen). ez nem tudom jó érték-e vagy ssem, ebben nincs ismeretem.

Elküldve: 2019.01.26. 06:27 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Az nem jó módszer a nyúlás mérésére. Lógatva kell mérni, hogy mennyivel lett hosszabb. Szerintem meglepődnél! :) (Én ezért, meg a cserélgetések miatt a Shimano láncokat is patentszemmel használom.) 100 szemen 7mm nyúlásnál már csereérett. Acél lánckerekek esetén mehet kicsit tovább (9-10mm). De a verseny gépeimen én már 3-4mm-nél cserélek. (Az a lánc megy tovább az edző gépekre.)

Elküldve: 2019.01.25. 18:50 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky: A régi láncom sem nyúlt olyan mértékben, (nagytányérnál max 3mm lehetett kihúzni) inkább csak megkopott és a rögzítő csapoknál kezdet lötyögős lenni.

A következő alkalommal már mindenképp tejes hajtás rendszer cserét fogok végezni.

Elküldve: 2019.01.25. 16:18 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: A km nem jelent semmit. A körülmények sokkal meghatározóbbak. Én ugyanolyan láncot (országúton) van, hogy 2500km alatt elkoptatok (télen mondjuk), de van hogy 12000-et is elmegyek vele. Annál többet azért nem nagyon. Szóval az a lánc 16e km után azért már elég nyúlott lehet, ami viszont nem tesz túl jót a lánckerekeknek. (Emiatt tényleg kész csoda, hogy nem ugrik még sehol az újjal.) Ezért azt javaslom a jövőre nézve, hogy több (min. 2) láncot használj időnként cserélgetve. Azzal jelentősen ki lehet tolni a lánckerekek élettartamát.

Ha szerencséd van, akkor a régi rendszered az új lánccal kibír még sokat (amennyit a lánc). Ha most nem ugrik, akkor már talán nem is fog. Elől lehet majd esetleg gond keresztbe váltásnál, hogy ledobálja a láncot, ha már megkoptak a fogak.

Elküldve: 2019.01.23. 21:24 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!